Květen 2019

Zrzek z Lichtenštejnska

30. května 2019 v 23:11 Kočičí všehochuť
Tohoto kocourka jsme potkali ve Vaduzu při cestě ke knížecímu hradu. Dobře živený byl, jen měl nějaký šrám u pusy a taky měl trochu zanícené oči. Jinak byl umazlený k zbláznění. Asi se s ním majitelé moc nezabývají.To je slast!


Achtung Katze!

28. května 2019 v 0:21 Co mě kdy zaujalo
I když už je hodně pozdě, tuto značku sem z dneška prostě musím ještě dát. :-)


Tuto značku jsem našla v uličce Schlossgasse ve švýcarském Weidhofenu.


A pak že kočky nemají svoji dopravní značku. :-))První a poslední vydání Aja Baja i Sverige

23. května 2019 v 22:12 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
V předvečer zkoušky ze švédštiny je tento článek celkem příhodný. Přinesla jsem si totiž v úterý domů svázané Aja Baja i Sverige.
Mám z něj takovou radost! Budu ho opatrovat jako oko v hlavě. Aja Baja i Sverige je pro mě důkaz, že svět byl kdysi normální. Protože teď se tomu dá stěží věřit. Důkaz toho, že jsem kdysi byla normální studentkou s vášní pro cestování, bezstarostná a hlavně s normálními sny o životě, který mám před sebou. Když jsem letos v lednu v Piešťanech dělala korektury švédského blogu (máma je už nestihla dokončit), říkala jsem si, že jsem to snad ani nenapsala já. Čišelo z toho takové nadšení, taková zapálenost a zároveň obrovská otevřenost. Nechápu, jak jsem mohla toužit pořád po společnosti tolika různých lidí.. Nechápu, s jakým množstvím lidí jsem byla v kontaktu a na kolik akcí jsem pořád chodila. Mít se tak, jak jsem měla tehdá, se mi už bohužel nepoštěstí. Napadlo mě, že švédský blog může někdo za pár let smazat, že může zmizet, a tak jsem si uschovala své vzpomínky na toto krásné období v této knize. Kniha je jen jedna. Plánuju udělat ještě jednu v kroužkové vazbě. To bude všechno. Nikde jinde Aja Baja i Sverige vydávat nebudu. Na to mi připadají články až moc soukromé. Blog si sice může zatím najít každý, ale tato vázaná kniha my myslím bude stačit. Nevím, jestli se uchová třeba alespoň pár desítek let a nevím, jestli si ji ještě někdo přečte. Pro mě to ale význam má- mít své vzpomínky uspořádané a kdykoliv si zalistovat a připomenout si na víc než šest seti stránkách, že jsem svět kdysi vnímala úplně jinak.


Věrná svému místu

21. května 2019 v 23:22 Kočka na každý den
Když je všechno trochu jinak, zůstává Rozárka věrná naší provizorní jeden a půlposteli. Aspoň na pár dní..


Hopsalčino těhotenství

17. května 2019 v 21:26 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Řikám si, že ty moje příspěvky už tu vůbec nikdo nečte, neb to tu s komentáři pěkně upadá. Poslední někdy na začátku duba, ha ha. Už se asi nenajde mei lidmi jen tak snadno milovník koček. Žádný komentář je ale taky komentář, neb vím, co to je, když někdo spamuje blog blbinami. Jelikož máme v Praze ještě nějaké zařizování, jedeme domů až zítra večer. A tak mám teď chvilku přidat sem Hopsalku. Fotila jsem momentky z jejích obtěžkaných chvilek. Přišla se k nám podívat, ale sotva se valila. Ani neměla chuť na žrádlo. Říkali jsme si, že tak za týden bude mít koťátka. Houby za týden! Za 2 dny přišla a už měla úplně vyfouknuté břicho. Koťata jsme ale doteď nikde neviděli. Doufáme jen, že jí je její páníčci nevzali a neutopili, jak se to a vesnici dělá. Teď k nám zas chodí pravidělně na mňamku. Říkáme jí, aby nebyla přiště tak hloupá a nenechala se zas žádným kocourem oblbnout.


Kam se všude kočka nenarve..

14. května 2019 v 19:28 Kočičí všehochuť
.. to je k neuvěření!
Tohle je bambule, kočka mého bráchy.


Když krtek přeroste vlastní hroudu

12. května 2019 v 22:43 Verschiedene Sachen
Čím chceš být? Co chceš dělat za povolání? Budu princeznou. A ty budeš královnou. A čím bude O.? To bude náš vězeň!
Připravili jsme si pro vás překvapení. Krtkův dort! Krtek si vzal myšku za ženu, vylezli oba z hroudy, aby se nám ukázali a mezitím jsme je o tu hroudu částečně připravili. A nakonec to dopadlo tak, že Véna ukázal holčičkám, jak krtek umí všem ukazovat svůj zadek. Úspěch zaručen. Do konce dne krtek ukazoval jen zadeček. Už vidím, jak si zítra učitelka ve školce klepe na čelo, kdo z rodičů je naučil takovou oplzlost.


Lunds studentsångare

6. května 2019 v 22:44
Trochu melancholicky vzpomínám na náš SIST, čarodějnice v Umeå a vůbec všechny jarní koncerty, kterých jsem se kdy zúčastnila.
Tenhle koncert mi mnohé písně připomněl. Staré dobré časy..

Sköna maj, välkommen
till vår bygd igen!
Sköna maj, välkommen,
våra lekars vän!
Känslans gudaflamma
väcktes vid din ljusning;
jord och skyar stamma
kärlek och förtjusning;
sorgen flyr för våren,
glädje ler ur tåren,
morgonrodnad ur bekymrens moln..


Koncert je k vidění na SVT do 31. května. Chodit do sboru je ve Švédsku hodně populární. Není rodiny, ve které by někdo nezpíval ve sboru. Tato tradice se mi na Švédech velmi líbí.


Skoro zimní maratón

5. května 2019 v 21:53 Verschiedene Sachen
Brrr, ještě teď se oba klepem. Můj maratónec po běhu a já po mrznutí u dobrovolnického stánku s občerstvením.
Ještě před týdnem jsme měli jaro a včera u nás.. ježkovy voči.. chvíli dokonce sněžilo!!!!
Mám strach o vysázené květiny, stromy i zeleninu. Naštěstí rajčata máme za oknem v teple. Ale poboha, léto, přijď už konečně na delší čas mezi nás!!