Tuna a půl

30. září 2018 v 22:03 |  Kočka na každý den
Hek, štěk. Skříp, vrz, kašel, mňauk. Z našich pokojů se ozývají podivné zvuky. Nadáváme a vzájemně si říkáme, co by kdo potřeboval narovnat, nebo zmáčknout. A to prosím máme neděli večer. Víkend? Ten někam zdrhnul a nechal nás tu na holičkách. Ale aspoň si můžeme říct, že jsme se fakt nenudili. Nechápeme, jak se může někdy nudit.. v rádiu, které teď často posloucháme, říká každou chvíli někdo, že se nudí. Hned bychom tam zavolali zpátky a řekli mu, aby nám přišel pomoci.
Jsem ráda, že se nám konečně podařilo pohnout s hrobem. Že se změní náhrobní deska a že konečně všechny uložíme. Snad ještě letos..Taky jsem ráda, že jsme stihli zajet do Ikey a máme konečně v našem domě polštáře, na kterých se báječně spí. Taky přihrádky do poliček jsme koupili, už jich měli jen pár na doprodej. V Hornbachu jsme zjistili, jaký kamínkový koberec je nejlepší, ale zatím ještě nákup odkládáme na jindy. Auto jsme měli tak jako tak plný parket a nic se tam skoro nevešlo.
Dnes jsme přeložili s mým milým ve dvou tunu a půl uhlí. Ano tunu a půl!! Zdá se to neskutečný, ale je to tak. Tisíckrát díky za rudl, který nám hodně pomohl. Ale i tak to byla nesmírná dřina. Hlavně odsypávat a nandavat barely do sklepa. Teď, když jsem chtěla v Praze sundat prádlo ze šňůry, jsem neměla ani sílu natáhnout ruce nahoru nad hlavu, jak mě bolely. Oba dva jsme ke všemu tomu ještě nachcípaní, takže mně celou dobu kapalo z nosu- jak do uhlí, tak na záhonek, který se mi podařilo ještě okopat. Aspoň bude dobře zavlažený.
Na druhou stranu nám při všem asistovala Hopsalka, bez které by nám práce tak nešla. A taky se na nás přišel podívat Herr Fasan, nebo-li bažant, který se dal do řeči s Hopsy. Divíme se, že z něj nebyl nakonec nadívaný bažant na másle, neb se na něj Hopsalka tak zvláštně dívala.. :-)
Ještě příští víkend nějak zvládnout topení a snad už bude s těžkými věcmi pokoj. Už se těším, až se budem moci pustit do kamínkového koberce. Jen mám pořád strach z toho topení. Pořád ne a ne sehnat dost lidí na pomoc. To je těžké tak moc, že na to my dva sami bohužel nestačíme. Je na to potřeba minimálně 5-6 lidí. Asi začnu oslovovat lidi na ulici. :-D Nechcete nám někdo pomoct?
Z noci na dnešek se mi náramně spalo, i přes tu hroznou rýmu..dokonce jsme se vzbudili skoro v 10 hodin. Inu jedna báseň. To tady v Praze stojí spaní za starou bačkoru. I když nemusím, budím se V 6:00, jsem naučená do práce..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sova Sova | Web | 1. října 2018 v 9:40 | Reagovat

Hlavně neblbněte, abyste se nepřetahli natolik, že nevylezete delší dobu z postele, kor s tím nachlazením. Přeji, ať brzo přejde.
Jinak na tu pomoc s topením bych snad už povolala všeslavný facebook, kde existuje obrovské množství skupin, kam by šlo napsat, že se shání tolik a tolik lidí na tu věc a za co. Když ne za peníze, tak za nějakou drobnost nebo i za ten dobrý pocit. :D Okolo mě lidi píšou nejdřív jen na vlastní profil a doufají, že se ozvou přátelé, když ne, tak už jsou od toho skupiny jednotlivých měst, dědin nebo i skupiny, kdy se shánějí práce a brigády. A nebo se přece jen smilují i ti kolemjdoucí. :D

2 Anička Anička | Web | 1. října 2018 v 20:45 | Reagovat

[1]: Snad to bude v pohodě. Piju zázvor.
Jinak s facebookem je potíž, já tam mám 99 procent lidí, které jsem poznala v zahraničí.. takže jsou příliš daleko v jiných státech. Čechy si téměř vůbec nepřidávám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama