Březen 2018

Hardnuss aneb takhle to určitě není německy

28. března 2018 v 23:08 Verschiedene Sachen
Stěhování z bodu A do bodu B je makačka. Řešit k tomu ještě stěhování z bodu C do bodu D a taky do bodu B je oříšek. Když k tomu přibude ještě bod E, který se musí přesunout do bodu F a zároveň i do bodu B, to je už hardnuss.
I tak jsem ráda, že se mi podařilo v mezidobí udělat dlouho plánované tiramisu.
Trochu se uleží a snad bude dobré. Už se na něj moc těšíme. Neříkala jsem, že budu držet ode dneška dietu? No dobře, tak se to zas o pár dní posune..


Zlořád

11. března 2018 v 22:29 Verschiedene Sachen
Ďáblovo osidlo. Tak mu říkám, protože je to jak silně nakažlivá nemoc, která nezná slitování. Napadá jak dospělé, tak i malé děti již od útlého věku. Já si moc přeju, abych se s ním v budoucnu dostala jen do minimálního kontaktu a kdybych náhodou měla někdy děti, doufám, že bych nesklouzla k tomu, abych jim dala do ruky právě tento neřád. To je radši pošlu stavět sněhuláky.


Chci trávit víc času venku a víc času fyzickou prací a míň času sezením na zadku.

P.S. Tenhle sněhulák je nejspíš poslední sněhulák této zimy, kterého jsem viděla. Ve vzduchu je jaro, sníh taje a voda teče.

Kals am Großglockner/ Matrei in Osttirol

1. března 2018 v 17:47 Moje cesty
Přesně před týdnem mi začínala dovolená. Respektive jsem měla za sebou první den lyžování. První den sněžení, druhý den mlha a třetí den sluníčko s odpoledním mlhavým přízrakem. Tam nahoře na vrcholcích krásně, zatímco dole bílo, až se člověku z toho točí hlava. Mám ráda lyžování z prostého důvodu: při lyžování nelze myslet na nic jiného než na lyžování. A to v normálním světě jaksi nejde. Hm, bratránek říkal, že medituje doma v posteli, ale meditace mi připadá naprosto pošukovský slovo (stejně jako slovo "klient") a myslím, že mě nikdo nepřemluví, abych se něčeho podobného někdy účastnila. Jó, odreagování se lyžováním, to jo, ale sledovat videa s tím, že mi nějaká ženská říká, kdy se mám nadechnout a vydechnout? Tak na to fakt nejsem.
Jó, hory, ještě by ten sníh mohl tak dva týdny vydržet, a pak by mohl začít pomalu mizet.. Ha, překvapil mě bratr s tím, že je moc velká zima na to, aby šel člověk plavat. Jako by těch pár stupňů do mínusu nějak bylo znát. Je to divný, ale přeju si aby bylo jaro, ale zároveň bych nepohrdla dalšími Vánocemi. Ne, že bych si dala znovu ty minulé, to ani ne. Ale jsem zvědavá, móc zvědavá, na ty budoucí.