Svět knihy 2017

16. května 2017 v 22:12 |  Verschiedene Sachen
Tenhle článek sumíruju v hlavě už od soboty.
Svět knihy.. jaký byl dvacátý třetí ročník? Na veletrhu jsem byla podruhé. Mám na mysli ten český knižní veletrh. V Lipsku na Buchmesse jsem byla již třikrát a velikostí se nedá srovnávat.
Bohužel jsem teď tam šla v sobotu, kdy bylo strašně narváno, protože víkend..
Vyhlídla jsem si na internetu dva programy a zbytek jsem nechala na náhodě.
Nejdříve jsem navštívila přednášku o české fantasy. Počítala jsem, že to bude víc obecnější- jak tvrdil název přednášky: Jak se daří českým autorům na poli sci-fi a fantasy? Místo toho se posluchačům představily dvě knihy od dvou různých autorů a hovořila i jedna překladatelka. Připadalo mi, že přednáška je trochu o něčem jiném, ale zajímavá byla... jednu knihu si možná přečtu.
Další čtení jsem nenašla v tištěném programu. Měl to být vlastně křest nové knihy od Báry Štastné. A tak jsem místo toho zamířila k oddělení fantasy a hledala tipy na zajímavé knihy. Dostala jsem časopis Pevnost a koupila jsem si Lasičkovo štěstí ve výprodeji. Jdu dál k dalším stánkům, když tu vidím na jednom stanovišti Báru Šťastnou, jak předčítá ze své knihy Dobrá tak akorát. A tak se posadím a poslouchám. Zvláštní, že na ni jaksi v tištěném programu zapomněli, když internet se o ní zmiňoval.
Nakonec si Bára připíjí s moderátorkou i s přítelkyní svého bratra, která knihu pokřtí. Ne, neleje se šampaňské přímo na knihu. Využiju příležitosti, knihu si koupím a nechám si ji podepsat.
Dál se brodím lidmi a stánky, narážím na zajímavé záložky s hrady a zámky a dalšími památkami, tak si je beru. Pak ulovím pár placek na baťoh, stavím se u německého stánku, švédský nikde. V levém křídle je strašné dusno, ale i tam se podívám. Dlouhá fronta na autogramiádu Zdeňka Svěráka.. Tam nejdu. Objevím knihu Kindergarten, kterou po kratším váhání beru.. jen za 30 Kč. Budu mít další čtivo do své sbírky knížek o válce.
Umírám žízní, a tak si kupuju ve stánku poněkud předraženou vodu. Přemýšlím, zda zajít na přednášku o knize Dánská dívka. Když stánek konečně najdu, přednáška je u konce.
Nu, dostala jsem spoustu tipů, spoustu knih jsem si vyfotila a rezervuju si je v knihovně. Nejsem typ člověka, který čte knihy víc než jednou. A tak mi připadá zbytečné si je kupovat. Tentokrát jsem udělala malou výjimku. Přinesla jsem si tři úlovky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sova Sova | Web | 17. května 2017 v 8:50 | Reagovat

Jé, na Báru Šťastnou bych se šla taky ráda podívat, no časově mi to nevycházelo a jela jsem se tam podívat až v neděli. Každopádně tlačí mě ten státnicový stres a nedokázala jsem se pořádně odpoutat, myšlenky pořád jinde... snad si užiju víc příští rok. :)

2 Kateřina Kateřina | Web | 17. května 2017 v 9:28 | Reagovat

Taky jsem tam byla, úlovků mám tedy více, protože mezi koupenými knihami mám i dárky pro své blízké. Moc se mi tam líbilo...

3 Terka Terka | 17. května 2017 v 12:11 | Reagovat

Jéé, to je super! Taky bych chtěla vidět Báru naživo :) Těší mě, že máš i autogram. Můžu si pak knihu půjčit?

4 Anička Anička | 18. května 2017 v 22:33 | Reagovat

[3]: Ano, klidně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama