Listopad 2016

Mimo realitu

27. listopadu 2016 v 21:11 Kočka na každý den
Přála bych si být tam, ne tady.
Snažím se potlačit realitu, ale moc to nejde.
V příštím životě už doufam nebudu člověkem.
I teď jím už skoro nejsem.
Život tady mě ničí.
Ale já nejsem tady, já jsem tam na tom obrázku.


Recenzuji pražské bazény: Homolka

11. listopadu 2016 v 22:52 Verschiedene Sachen
V bazénu jsem byla dnes. Vlastně to byla náhoda, ale tento se naskytl Řepím nejblíž.
Navštivila jsem ho poprvé a nemyslím si, že sem zavítám častěji. Autobus sem jezdí ne moc přívětivě, takže většinou musím vyšlapat kopec nahoru k Šafránecké, kde jich jezdí víc. To se projevilo ale jako problém na zpáteční cestě.
Nenašla jsem hned přímý vchod k bazénu, a tak jsem musela projít skrz celou nemocnici, dojít k oranžovému výtahu, a pak teprve vystoupit v patře, kde se nachází bazén. Z každého kouta čišela hnusná nemocniční atmosféra. Překonala jsem se a šla jsem na recepci, kde jsem dostala klíček. Slečně jsem dala zálohu 200 Kč plus 20 Kč navíc jako platbu s tím, že zpět mi bude vráceno jen 100 Kč. Zvláštní způsob placení. Nikdy jsem u bazénu neplatila takto napůl.
Vybavení bazénu je celkem zastaralé, ošoupané kóje se sprchami, rovněž dlaždičky ne úplně nové, takže jsem si říkala, že jsem trubka, že jsem si nevzala žádné žabky. Musela jsem se modlit, aby to měli aspoň odplísněné.
Člověk jde k samotnému bazénu dlouhou chodbou s několika dveřmi podél. Když dojde na konec, skoro zmrzne.
Teplota vody v bazénu je dobrá. Když jsem přišla, byli se mnou v bazénu pouze dva muži, kteří do deseti minu odešli. Nevěřila jsem vlastním očím. Bazén byl pak do konce otvíračky úplně prázdný, tohle bych tedy připsala jako velké pozitivum. Nevím, jak je to v jiné hodiny, každopádně si jsem jistá, že v jiných bazénech v Praze je určitě v pátek večer v 19:30 dost narváno. Proč je tady na Homolce prázdno?
Řekla jsem si, že musím plavat na počty. Plavala jsem nejdřív za sebe, a pak za mamku, až do úplného vysílení. Začínalo to být pro mě trochu psycho, ty žluté trubky okolo. Stejně tak jsem měla pocit, že na jedné straně bazénu je nehorázná zima. Připadalo mi, že tam snad i mrzne. A opravdu. Po delším prozkoumání jsem zjistila, že jsou tu otevřené dveře ven.!! Nicméně zavřít jsem je nemohla, protože bych už přerušila svůj trénink, a tak jsem si představovala, jak plavu a na vlasech se mi dělá jinovatka. Jako lidi, kteří spadli do Atlantiku, když se ponořil Titanic.
Nicméně ani tou zimou mě nevyhnali, ostatně když jsem byla v pohybu, tak taková zima nebyla.
Sauna se tu platí zvlášť, ale to je snad skoro u všech bazénů.
Jako další pozitivum bych brala to, že člověk může dřív odevzdat klíčky od skříňky na recepci, vrátit se do šatny a ještě si pořádně vyfenovat vlasy.
Nicméně i tak pro mě byl veliký šok vyjít ven do sněhu, zjistit, že mi ujel autobus, jít v té vánici nahoru na jinou zastávku vidět, jak mi opět ujíždí další autobus a čekat dalších 13 minut v té kose. Cenově stejně drahý jak Radlice. 120 Kč na 90 minut. Tady je ale veliké plus, že jsem měla skoro po celou dobu 25 metrový bazén sama pro sebe. Tohle nemá v Praze obdoby. Dávám mu 75 %.

Výsledek obrázku pro bazén homolka

obrázek je z webu centrumhomolka.cz