Červenec 2016

Měj se na pozoru!

29. července 2016 v 20:23 Kočka na každý den
Unavená, strašně unavená jsem a jsem ráda, že příští týden mám volno už v pondělí. Budu se válet. A spát. Jako dnes o siestě. Odpoledne jsem spala asi tři hodiny a vůbec to nestačilo. Říkám si, jestli toho stresu spíš v srpnu ubude, nebo jestli ho bude ještě daleko víc. Připadám si, že horší už to snad být nemůže, ale asi ano, může. Zároveň jak se problémy hromadí, přestávám je už tak řešit. A důležité je, že mě nikdo nemůže z hostů přímo zastihnout na telefonu, což je velká úleva. Nesnáším, když mě pořád někdo pronásleduje a volá mi furt. Příští týden už je srpen. Nevím, zda se mám radovat, či být smutná, že to zas půjde k zimě. Prý je tu v Řecku strašná nuda v zimě, čemuž věřím. Jen by mě zajímalo, jak tu vypadají místní sjezdovky, když se tu dá i prý lyžovat. Zní to neuveřitelně.
Tahle kočička pochází z vesničky Kritsa, kterou jsme ve středu s mou kolegyní navštívily. Je v pozoru asi jako já se mám na pozoru před ostatními lidmi tady.


Hlad a klid

26. července 2016 v 15:03 Kočka na každý den
Mám hlad, ale snažím se to vydržet až do večera. Za celý den jsem snědla dva pomeranče, ale dietka mi neuškodí, když se tu každý den nacpávám dobrotami. Spala bych, ale za hodinu musím být v práci. Tak si jdu aspoň dočíst ještě kapitolu z Ein ganzes halbes Jahr. Úžasná to kniha. Ještě že tu je takový výběr knih. Dnes mám svátek, ale nic extra nechystám. Ani nemám s kým to oslavit. I když zvažuju jednu věc na večer. Uvidím, zda na to bude chuť. :-D Každopádně se i tady v Řecku slaví svátky, což mě celkem překvapilo. Ve většině cizích zemí se to neslaví. Kéž by už byli nespokojenci z jednoho hotelu pryč. Budu doufat, že je už přesunuli tam, kde měli být. Kéž by se dnes už nic nepokazilo a večer jsem měla klid. Jako tahle kočka u nás na zídce. :-)


Koťátka

24. července 2016 v 20:27 Kočka na každý den
Neděle je dobrá. Ne, že by se nedělalo, ale většinou se nic tak hrozného neděje. Většinou ke mně nikdo nepřijde, což je na jednu stranu špatně, protože nic neprodám, ale na druhou stanu nikdo nový nepřichází a nemůže si tak stěžovat. Lidi si už víceméně zvykli za těch pár dní na to, co dostali, takže mam celkem klid. Podobně je na tom pondělí. V úterý začíná přituhovat, protože jsou nové příjezdy lidí z naší české země, ve středu mam volno, ale ve čtvrtek jsem na prášky. Když jsem přišla domů, viděla jsem na terase kočičky paní domácí. A tak jsem se hned převlékla a šla si dolů chvíli s nimi hrát. Jsou to pěkní rošťáci, černá a mourovatá s bílýma ponožkama se nenechají chytnout, ale druhá mourovatá kočička se mě tolik nebojí. Schválně jsem jim dala na hraní šňůrku od klíčů a chytly se na to. Honily ji po podlaze, skákaly do vzduchu a někdy i na strom.


Nový objev

23. července 2016 v 20:06 Co mě kdy zaujalo
Našla jsem báječný blog o cestování se spoustou zajímavých tipů. Takže si ho hned přidávám do oblíbených. Spousta článků je navíc o Skandinávii, konkrétně o Norsku. Mrkněte se!!!


Spolu

22. července 2016 v 21:58 Kočka na každý den
Kočičí rodinky tu potkávám každý den. V některých hotelech jich žije dokonce hned několik. Jak jim závifím, že jsou všichni pohromadě u maminky.


Vidina někde v dáli

19. července 2016 v 13:01 Kočka na každý den
Další den na nic. Vlny jak blázen, naštvaní hosté a široko daleko žádná duše, která by si se mnou popovídala, zašla na pivko, na vínko, nic. Počítám dny do konce, ale bohužel ani nevím, kdy bude přesně tady všemu konec. Kéž by už aspoň bylo 17. srpna. Vždycky jsem našla někoho přes couchsurfing, ale tentokrát stránka Kréty na couchsurfingu skoro nežije. Jako by sem jezdili jen všichni s cestovkama. Proč některé dny ubíhají tak strašně rychle, ale tady se vlečou jak šnek? Proč si každý myslí, že to tu je dovolená, když je to tu pro mě ve skutečnosti peklo? Třeba se mi podaří všechno zaspat. Jako třeba teď, když máme siestu.

Takové lehárko tu vážně není. Mají ho tu jen a jen kočky. A psi.


Něco tam čouhá

17. července 2016 v 15:08 Kočka na každý den
A tak si tam ležela na zídce před hotelem a nikdo si jí nevšímal. Jen mě zaujala, protože jí trošku čouhal zadeček ven. Kočky vědí, kde je nejlepší stín. Buď leží na parkovišti pod auty, nebo jsou opřené o zídku.
Ó, jak já zbožňuju svůj nový spořič obrazovky, kde se mi promítají všechny fotky, které mám uložené v počítači. Některé i osm, deset let staré. Vydržela bych se dlouho dívat a hádat, odkud která fotka pochází. No jo ale musim jít.


V kočičím nebi

13. července 2016 v 20:11 Kočka na každý den
Dozvěděla jsem se smutnou zprávu. Z velké čtyřky už zbývají jen tři. Narodila se jako čtyřčata krátce poté, co jsem sem přišla. Když jsem je viděla poprvé, měl každý z nich pár centimetrů. Teď už jsou z nich nezbední uličníci a hrají si na honěnou po celé terase a běhají mezi kytkama. Bohužel terasa není úplně chráněna od silnice. A stalo se, co se prý již stalo několikrát, auto včera zajelo jednoho ze sourozenců. Bylo mi divné, že jsem dnes viděla jen tři. Chudáčci, mám o ně strach. Nejraději bych si je vzala k sobě do pokoje, ale vím, že by to pro ně bylo trápení. Na jednu stranu potřebují svobodu, na druhé straně život takhle blízko u silnice je hodně nebezpečný a někdy tudíž pěkně krátký. :,-(


V zajetí Kréty

12. července 2016 v 20:39 Kočka na každý den
Tak se to tu mění, někdo odchází, někdo se jen přestěhovává a někdo nový zas přichází. Já zatím zůstávám a stěhovat do jiného se mi ani nechce, i když ne že bych nepotřebovala vyměnit postel. Nevím, jak to ještě minimálně dva měsíce na této vydržím. Cítím péra na každém žebru skoro.
Znáte skupinu The Silmarillion? Já jsem se o nich doslechla až od svého milého. A na to, jak se náš hudební vkus celkem dost liší, se mi tato skupina zalíbila. Škoda, že na netu není žádné jejich CD ke stažení.
A znáte knihu Ostrov? Tu jsem našla zdarma ke stažení, ale bohužel mi nejde v PDF v IPadu obrátit, takže když tu knihu čtu, musím mít trochu nakloněnou hlavu. :-D Vím, asi to nějak změnit jde, ale já nevím zaboha jak. Na elektroniku nejsem. Jsem ráda, že tu knihu mám v IPadu, protože si tak aspoň můžu krátit chvíle čekání, když nemám žádné hosty. Je to lepší než si rozložit papírovou knihu před sebe. A zároveň se tak vlastně vzdělávám o Krétě, protože ta kniha pojednává právě o tomto ostrově a o tajemné Spinalonze, kam pořádáme výlet.


Nejšťastnější kočka na Krétě

9. července 2016 v 21:37 Kočka na každý den
Že by tohle byla nejšťasnější kočka na Krétě? Nevím, zapomněla jsem se jí zeptat. Rozhodně to ale byla nejmazlivější míca, jakou jsem tu kdy potkala. A taky nejupovídanější. Barvou i výrazem mi připomínala naši kočičku Johanku, kterou jsme měli na chalupě. Jako kdyby si z oka vypadly. Jenže tahle se nechala dlouho chovat. Asi se dlouho nemazlila. Určitě ji nějaký mnich v tomto klášteře pohladil, bylo vidět, že na ni jsou zvyklí. Ale do náruče ji asi už dlouho nikdo nevzal. Jinak by mi tak takto skoro sama nehupsla. Třeba to mají mniši zakázané.
Mňau, Mňau! Kdepak asi teď spinkáš?


Lelkování u netu

6. července 2016 v 16:33 Kočka na každý den
Ze zvědavosti jsem se mrkla na stránky job.cz , jestli se změnila za těch pár měsíců nabídka. Ne, je to pořád stejné, můžu se hlásit na pozice jako Receptionist, Reservation Agent, Night auditor, Front office manager, Senior Accountant, či v Brně třeba na Hosekeeping manager. Neměli by stránku jobs.cz přejmenovat na jobs.com? Vždyť v té nabídce není skoro ani slovo česky. Bohužel mě to nutí zůstat tam, kde jsem, protože hlásit se na podobné pozice mi připadá absurdní. Vždycky, když budu chtít s prací tady skončit, musím si vzpomenout na stránku jobs.cz a říct si, že tohle by na mě čekalo, až bych přijela domů. A tak dál prohledávám net a dívám se na ceny domků v celém Česku. Takových domečků, které hledají svého majitele. Také mě napadlo mrknout se na letenku na Nový Zéland, nedavno jsme se bavili s kolegy o tom, kam pojedou po práci. Všichni se chystají cestovat, většina z nich to tak má, že těch pár měsíců, co mají volno, tak procestují a utratí tak vydělané peníze. Pokud jim teda nějaké zbydou, když chodí každý den někam na párty.
Mám volno, tak si můžu trochu dovolit menší úlet na netu.
Našla jsem skvělou stránku, která obsahuje spoustu návodů, jak se něco naučit za 10 minut.
Zaujal mě tip o videu. Snažím se to teď dodržet a poctivě natáčím, ale bojím se, že až si to na konci roku pustím, bude to děsná nuda.


Letní klipy

3. července 2016 v 20:50 Co mě kdy zaujalo
Tuto písničku tu slyším skoro každý den. Line se z barů, někdy hraje někomu na plný pecky v autě, asi je to řecký hit. Konečně jsem přišla na to, jak se jmenuje. Připomíná mi léto, letní náladu, pláž, drinky a ...


Tuto skladbu taky znám, ale videoklip jsem viděla poprvé. Dost dobře udělaný. Kéž bych si taky mohla půjčit člun. Nebo aspoň paddle board. Jó, hezký den v ráji, ale jako vždy je to jen jako. Možná by ale našla velký úspěch podobná věcička pro lidi žijící v králíkárnách. Třeba na sídlištích jako jsou u nás v Praze.
Zajímalo by mě, kde se ten klip natáčel.A poslední klip se sem taky celkem hodí. Už dlouho toužím po nějaké párty, zajít si večer zatančit a vrátit se třeba nad ránem. Asi poslední den tady v cizině, pokud se ho dočkám.


Mňau na řecký způsob

3. července 2016 v 20:30 Kočka na každý den
Kočka na dnešní den je jasná. Jakmile jsem vyšla večer z hotelu, všimla jsem si černé krásky na zemi. Nechtěla jsem ji rušit, a tak jsem šla dál a najednou jsem si uvědomila, že se na mě někdo z výšky dívá.
Den na nic. Musím to tak brát, že jsem se aspoň pocvičila v řízení. A dobře se najedla. A stihla se vykoupat na nově objevené pláži. Ani noha ke mně nepřišla. Možná je to dobře, stejně by si přišli jen stěžovat a o výlet by nikdo zájem neměl.Ta má ale hezký kukuč, že jo?


Je to kočka, hotelová hlídačka.