Červen 2016

Kterou cestou?

15. června 2016 v 8:23 Kočka na každý den
Číči mi dělají společnost na parkovišti před jedním mým hotelem. Vždycky mě přijdou přivítat.
Řeším takovou jednu zapeklitou úlohu do autoškoly...GPSka mě navede na horu k dálnici, ale pak mě nesmyslně vede na druhou stranu než potřebuji. Vím, asi je to porušení předpisu přejíždět dvojitou čáru, ale jiná odbočka tam není. Co byste dělali? Jedu zdola po té cestě, kam ukazuje ta cedule. Objížďka by mi trvala asi 20 minut, což se mi teda moc nechce. I GPSka mě vede touto nejkratší trasou, ale pak mě najednou u hlavní silnice zmate a vede na druhou stranu.Co bych chtěla dělat, ale nemůžu

6. června 2016 v 21:28 Kočka na každý den
Je léto a já balím krosnu na zážitkovku v Rychlebech. Je léto a chystám se na workcamp do Švajcu na farmu. Je léto a jdeme s E. do Mariánského údolí k rybníkům. Hupsneme do vody a plaveme... pár set metrů od centra Brna. Je teplo a jedeme na dovolenou s mamkou a bráchou na Šumavu. Každý večer si dáme úžasné koutské pivo. Je léto a spím pod širákem na hradě a nade mnou měsíc v úplňku. Je léto a opékáme večer na ohni maso. Je léto a přichází večerní bouřka a my sedíme uvnitř na chalupě a posloucháme první kapky dopadajícího deště. Pořád mi ty momenty chodí na mysl. Pořád na ty časy vzpomínám. Škoda, že se nevrátí, škoda, že letos přijdu o podobné momenty. Proč se nemůžu vrátit v čase? Nechci jít dopředu, ale dozadu. Dopředu to jde tak úděsně pomalu a minimálně to tak ještě dalších 116 dní v tomhle vězení půjde dál. Možná je tu naděje na drobnější zrychlení, ale to bude jen na chvíli. Až přijede můj milý, to totiž věřím, že čas poběží rychleji. Chtěla bych hrát na kytaru, jít do divadla a do kina, dát si pivko v hospodě, válet sudy v trávě, stanovat, ale místo toho jsem tu zavřená, unavená a ostatním lidem se čím dál tím víc vzdaluju. Nemám chuť se s nima bavit, protože vím, že to bude dříve, či později zas a jenom o práci. Další mou metou je středa. Středa, den volna. Těším se na knihu, protože ta je teď mým věrným společníkem. Mrzí mě, že na ni nemám tolik času a energie.
https://02varvara.files.wordpress.com/2015/03/00-cat-with-guitar-09-03-15.jpg


z https://02varvara.wordpress.com

Zvířectvo

4. června 2016 v 13:55 Kočka na každý den
Vzhůru do boje! To si řikám každý den. A každý den se modlím, abych večer dorazila v pořádku.
V noci zas doufám na to, že mě komáři nechají na pokoji. Včera jsem si tu připadala jak vyháněč duchů. Všude jsem rozmístila česnek. Četla jsem babskou radu, že to prý pomáhá. Pomohlo. Ale jen do té doby, než česnek vyčuchnul a uschnul. K ránu mě zas jedna potvora obtěžovala.
Kromě komárů tu máme i čtyři krásná koťátka foto nemám, ale v paměti je mám. Jak si spolu hrála a skotačila. :-) Ta ale vyrostla az ten měsíc.


foto z deviantart.com od courtleigh