Květen 2016

Představte si...

30. května 2016 v 20:16 Kočka na každý den
Představte si, že...
Tak může začínat prezentace něčeho, na co chcete lidi nalákat.
Já si taky představuju, dneska spoustu věcí. V moři i u stolu při jídle. V hotelu, za chůze. Jen při řízení se snažím na nic jiného nemyslet. A taky když spím, tak mám pocit, že se mi nic nezdá. Doma se mi někdy zdály sny, ale co jsem přijela sem, nepamatuju si ani jediný sen. Někdy se mi zdá, že bzučí komár. Ale to je někdy víc než jen sen.


Komu zvoní hrana

28. května 2016 v 21:46 Kočka na každý den
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny: spláchne-li moře hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej komu zvoní hrana. Tobě zvoní.
Ernest Hemingway


obrázek od Teophoto z deviantart.com

Ospalá

28. května 2016 v 11:53 Kočka na každý den
Představa, že za pár hodin někam jedu je děsná. Že prokličkovávám těmi úzkými uličkami a že parkuji v tom děsném městě, které jinak vždycky objíždím. Jsem ospalá, přitom jsem šla spát včera v deset, jenže kdybych se teď na chvíli natáhla, bylo by to pak ještě horší. Probuzení a tvrdý skok do reality. Nezbývá než si uvařit zelený čaj a doufat, že zabere. Už aby byl zase večer.


Šumafuk

24. května 2016 v 22:04 Kočka na každý den
Já u pramene jsem a žízní hynu, horký jak oheň, zuby drkotám, dlím v cizotě, kde mám svou domovinu, ač blízko krbu, zimnici přec mám. Usnout v posteli s lahví vína, či s lahví od vína? Vypít ji a na všechno a na všechny zapomenout. Ale ne. Raději ji nechám na lepší příležitost. Třeba někdy nastane. A tak lahev poputuje raději zpátky do skříně. A nebo ji mám nechat vedle sebe na posteli, abych měla pocit, že vedle mě někdo leží?Do Bergenu

18. května 2016 v 20:48 Kam bych se chtěla podívat
Píšu článek do rubriky, kterou už jsem hodně dlouho neotevřela.
Když si čtu poslední příspěvek, musím se pousmát. "Do USA bych se asi nepodívala..." To jsem fakt psala. A vida, loni jsem tam strávila tři měsíce a docela se mi tam líbilo. Nepočítaje práci v kempu.
Čím dál tím víc myslím na jedno místo, které bych chtěla navštívit. Myslím, že letos už to nestihnu, protože v říjnu, či listopadu tu už je asi dost zima a nevlídno. Tím místem je Bergen. Mám kamarádku, která tu studovala, znám několik lidí, co ho navštívili, ale doteď o něm pořádně nic nevím. Proto je mi s podivem, že mě to tam tak tahne. Asi kvůli přírodě, která je tam nablízku. Nebo kvůli Norům? Slyšela jsem, že Bergen je daleko hezčí než Oslo. Nevím. V Olsu jsem taky nikdy nebyla. Moje dosavadní návštěva Norska se omezila zatím jen na Narvik a jeho okolí.
Možná bych mohla jet zase jako dobrovolník přes Helpx jako letos v lednu. To by byla dobrá volba. Jen na počasí by to chtělo mít aspoň trochu štěstí.
Vím, sever je chladný, stejně tak severské národy a severská povaha je trochu studená, ale přesto je mi asi bližší než ta jižanská. Nevím, čím to je. Lidé tady na jihu jsou moc milí, pohostinní, ale stejně si připadám od nich dost vzdálená. Na druhé straně mi připadá, že ke Švédům, Finům apod. má česká povaha daleko blíž.
Vím, v moři se tu zdaleka tak často nevykoupete jako třeba tady na Krétě, často tu prý prší, ale pořád je tu něco, co mě sem tahne.
Tak nevím ani, co jsem chtěla pořádně tímto článkem říct.
Asi jen to, že toto je můj nynější největší cestovatelský sen. Tedy největší, v rámci mých finančních možností...který bych si někdy v dohledné době splnila. Myslím na něj skoro každý den. A to mě taky povzbuzuje to tu ještě vydržet.


Bergen-Hordaland-Norway.jpg

Rozvaha

14. května 2016 v 19:15 Kočka na každý den
Někdy je důležité nezaváhat. Někdy je důležité rychle se rozhodnout.
Přemejšlela jsem dneska, jestli udělat malou pauzu během cesty. Jestli odbočit. A nakonec jsem to riskla. Díky tomu jsem objevila nové zajímavé místo. Původně jsem počítala, že tu strávím jen chvíli, ale nakonec se to protahlo skoro na dvě hodiny. Díky hledání pokladu. :)
Dneska foukal vítr a bylo celkem chladno, což je dobře. Jen kdyby ten prach a písek pořád neznečišťovaly moje auto. Nemá cenu ani chodit na myčku, protože další den je to zase celé špinavé.
Tahle kočka pochází z vesnice Nikithianos, kde jsem se dnes zastavila. Taky vypadá trochu váhavě.


Kočka akrobatka

14. května 2016 v 18:46 Kočičí všehochuť
Ještě že to dobře dopadlo. Inu kočky jsou chytré, ale taky plaché.
Divím se, že tak kočka vydržela na tom sloupu celé tři dny. asi musela být hodně dehydrovaná.
Jak pelášila, jen co se propadla tou plachtou na zem... :-)


Městská štramanda

11. května 2016 v 18:57 Kočka na každý den
Není den, abych neviděla kočku. A to se mi tu na Krétě líbí. Momentálně jsou moje dny spjaté s městem Agios Nikolaos. I zde se potuluje spousta koček. Některé jako by mi samy pózovaly, když je fotím. Tuto jsem obejvila na zídce před jedním kostelem uprostřed dvou strmých ulic. Kostel byl bohužel zavřený.
Jsem unavená a těším se, až se vyvalím na sluníčko jako tahle kočka. Freitag je vlastně složenina dvou slov "frei" a "Tag", volný den, takže možná proto jsem si naplánovala volno na pátek. Už aby byl.


Cože?

3. května 2016 v 20:29 Kočka na každý den
Dala bych sem nějakou akčnější kočku, ale nemám ji v zásobě. A tak sem dám na dnešek tuto... kouká trošku do blba, což plně odpovídá tomu, jak se teď cítím. Unavená, prostě trochu mimo.


Siesta pod židlí

2. května 2016 v 19:34 Kočka na každý den
Každý den vídám minimálně 5 koček. Takže fotografovat je všechny nestíhám. Dneska jsem byla skoro poprvé v Sissi. Všimla jsem si, že se toto místo vyznačuje především tím, že tu mají tlusté kočky. Jak jen to dělají? Třeba tu mají bohatší turisty, kteří jím kupují konzervy, takže kočky nemusí toli, bufeťačit.
Skoro v každém hotelu potkávám kočky, např. v jednom, který mám teď na starosti, jsem potkala u bydlení animátorů hned dvě šelmy. Jedna se mi dokonce tlapkami obtiskla na uniformní sukni, za což jsem byla nesmírně ráda. :-D Zvláště když mě pak ještě čekala další informační schůzka. Není net, proto sem moc nepíšu. Poslední dobou nemám ani moc sil. Omlouvám se. Kočky sem ale budou přibývat pokaždé, když se dostanu na notebooku k netu. :)
Tahle kočka je z hotelu v Malie.