Tomáš Poláček: STOP: Světové tažení ochmelky Poláčka, Z Prahy do Ohňové země

21. února 2016 v 15:21 |  Dóóóst dobrý knížky
Skvělá knížka, kterou jsem dostala od Ježíška. Být chlap, něco takového určitě podniknu. Jako žena na to nemám odvahu. Za tři měsíce mu zastavilo 250 řidičů. Všechny si je vyfotil a jejich seznam je na konci knihy. S báglem na zádech se vydal z Prahy až do Ohňové země do města Ushuaia. Četbu jsem si náramně užívala, jen by mi samotné asi vadilo, že bych neměla v zemích čas se víc porozhléndout. Cíl cesty byl splněn, dojel, i když asi se čtrnáctidenním zpožděním díky zdržení na salvadorských hranicích. Líbí se mi, že Tomáš vypráví i o svých stopařských začátcích a že zážitky z cest nejsou líčeny popořadě, ale že se zároveň věnuje několika úsekům cesty. Poutavé vyprávěné doplňují barevné fotografie. Jako bych byla na cestě s ním. Obdivuji Tomášovu ženu, že ho pustila a ani se jí vlastně nemusel dovolovat. Je báječné, že pro něj měla pochopení. Na své cestě potkal nepřeberné množství lidí, někdy s nimi strávil jen pár minut, někdy mu nabídli i přístřeší, něco k snědku... občas měl i strach z děsivé jízdy řidičů, či z jejich podivného chování, ale to byla jen výjimka. Nejděsivější pro něj určitě byla Cesta kostí, na které tolik aut a náklaďáků ztroskotalo.
Když budete mít příležitost, určitě si knihu přečtěte. Pokud se bojíte stopování, čtení je naprosto bezpečné. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 21. února 2016 v 18:22 | Reagovat

To jsem nevěděla, že tuhle knížku máš. Taky si ji chci přečíst :) Tomáše už dlouho obdivuju a taky mu tak trochu závidím, že je to chlap. Být jeho ženou bych ale asi nechtěla, zbláznila bych se strachy.

2 Sova Sova | Web | 22. února 2016 v 22:16 | Reagovat

Moc se mi líbí, jak jsi napsala ten konec, tím tu knížku aj prodáš! :D Určitě ji doporučím mojemu, rád by cestoval, ale je fakt, že bych o něho měla obrovský strach, kdyby se takto někam vydal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama