Vykulená

28. ledna 2016 v 19:18 |  Kočka na každý den
Mam průser a teď se modlím, aby to dopadlo dobře. Zapomněla jsem při posílání peněz napsat předčíslí účtu. Chvíli jsem se nad tím zarazila, ale kolonku na to specielní neměli jako na kód banky, tak jsem ho vynechala. A teď se bojím, že platba nedojde. A nebo se spíš ještě mnohem víc bojím, že dojde na účet někoho jiného. Tak ten den hezky začal a k večeru se podělal. Jakmile zapnu net, už se dozvídám samé katastrofy.
Dneska jsem podnikla velký výlet, nebo spíš okruh kolem zámku Neuschwanstein a Hohenschwangau. Hory, ó mé milované hory! Poprvé v tomto roce jsem navštívila zámek, vybrala jsem si Hohenschwangau, protože byl o trochu dostupnější. Na Neuschwanstein si počkám, možná mě sem totiž přijede navštívit můj milý. Třeba prozkoumám ten druhý zámek s ním. Zámků, hradů a zřícenin je tu jak naseto. U Hohenschwangau je obrovské alspké jezero. Má průsvitnou vodu, vidíte až na dno. To je stejné jako u řeky Lech. Trochu mi to tu připomíná Švýcarsko.
V němčině se tu ale cítí dost nejistá. Zvláště když na mě někdo začne mluvit nejdřív anglicky, pak hned německy... Přitom u nás v ČR se tak nepřeříkávám tolik jako tady. Je fakt, že bavorštině rozumět není úplně lehké. Já spíš než s porozuměním mám problémy se sama vyžvejknout. Našemu průvodci na zámku jsem ale rozuměla skoro všechno, takže aspoň tak.


z deviantart.com od crystal-flowers
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 28. ledna 2016 v 20:56 | Reagovat

Pokud jsi poslala peníze někomu jinému, banka by měla být schopna peníze získat zpět. Neuschwanstein se mi líbil, jen tam na jaře bylo plno turistů. Vždycky mě pobaví, jak o O. mluvíš jako o "milém" - neznám nikoho jiného, kdo by tohle oslovení používal ;)

2 Sova Sova | Web | 30. ledna 2016 v 21:40 | Reagovat

Ou, tak snad to s tou platbou dobře dopadne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama