Moje první letošní cesta

26. ledna 2016 v 21:49 |  Kočka na každý den
Zdravím z města Nožiček neboli Füssenu,
cesta byla dlouhá, ale krásná. Je to tu úplně jiné než v Magdeburku. Všechno čisté, upravené, posekané, zelené jako by bylo jaro a taky tu jsou kopce a hory. Kochala jsem se z okna výhledem na malebnou krajinu a když jsem v Mnichově přestoupila na vlak, začaly na mě vykukovat štíty hor. Čím jsme se blížili k cíli, tím byly vyšší. Tím také přibývalo sněhu. Nožičky, to je městečko na konci světa, vlak tu má konečnou a rakouské hranice jsou co by kamenem dohodil. Jsem zvědavá, jaká tu bude moje práce a kolik tu budu mít volného času. Dívala jsem se na to, kolik je tu turistických tras a možností, co poznávat. Není toho vůbec málo. Zámky jsou co by kamenem dohodil, ale nevím, zda bych stihla i prohlídku. Možná poslední den, až budu odjíždět. I kešky tu jsou. První, co udělám, tak zajdu do infocentra. Ve skříni jsem našla čtyři nutelly. No nazdar, to bude výzva se krotit! Aspoň že o snídani a o večeři mám postaráno. Mám tu ještě marmelády, jogurty a chleby. S obědem se budu muset uskromnit, ale mně nevadí jíst několik dní jedno a to samé jídlo.
Když jsem vyjížděla z Česka, opět mě přepadlo takové vzrušení, napětí z něčeho nového, nepoznaného. Inu už jsem nebyla dlouho pryč a doma bez stálého programu to bylo k nevydržení. Zatím jsem tu sama, ale 4. února má přijít další člověk na výpomoc. Beru to jako relax v přírodě, oživení němčiny a zároveň jako malou přípravu na budoucí velkou cestu a taky velké odloučení.


fotka je z deviantart.com od Majnouna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sova Sova | Web | 26. ledna 2016 v 22:50 | Reagovat

Co tě tam čeká za práci? :) A škoda, že nemáš fotky, zbožňuju takové krajiny. Určitě si to tam užij. :)

Jinak, co se týče toho komentáře u mě, máš pravdu, ono spisovatelé to berou i jinak, nejen jako zábavu a potřebu se vypsat, ale pro někoho je to povolání nebo životní práce, proto si takové psaní i plánují. Řekla bych. :D Každopádně já to beru tak, že vzhledem k tomu, že ten blog budu zahlcovat houfem textu, dám tomu ten týdenní odstup - článek můžu napsat kdykoliv a stačí jen hodit plán, kdy se automaticky zveřejní. :)

2 andromaus andromaus | Web | 27. ledna 2016 v 3:34 | Reagovat

Super report .-)

3 Anička Anička | 27. ledna 2016 v 20:41 | Reagovat

[1]: Neboj, fotky budou brzy. Pracuji tu v jednom hostelu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama