Polární noc v Česku

21. prosince 2015 v 16:26 |  Kočka na každý den
16 hodin a venku to vypadá jako na 21. Aspoň v létě se stmívá kolem deváté a ne kolem čtvrté. Proč zrovna nemám práci teď v zimě, kdy se rozednívá tak pozdě a kdy se stmívá tak brzo? Vsadím se, že až budou teplé sluneční dny, budu muset sedět někde zavřená a o slunci a světle se mi bude moci jen zdát.
Připadám si jako ve Skandinávii. Tam je to aspoň normální, že máte tmu celý den.
Skandinávie se mi připomněla i poslechem rádia Hejsan Svejsan. Netušila jsem, že vysílají vlastně moji bývalí spolužáci, s kterými jsem chodila i na stejné přednášky.
Ozvala se rána tříštícího se skla, něco spadlo na zem. Slyším drápy, jak kloužou po podlaze. Naše Rozárka má zas honicí náladu. Snad škody nebudou veliké.
Navzdory dnešnímu nečasu, jsem se vydala předat kamarádovi dárek do práce. Prý že můžu přijít kdykoliv. Houby kdykoliv. Nepřišel. Čekala jsem půl hodiny venku a on nikde. Na mobil nereagoval. Zkřehlá jsem nastoupila do tramvaje a odjela se zrelaxovat na Barrandov. Padl další rekord v počtu bazénů a za odměnu mě čekala vířivka. Pondělí je nejlepší den na plavání, jen musíte vyčíhnout tu správnou dobu, kdy tam není moc lidí. Každý chce chodit totiž v pondělí.


z vetlocator.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 1. ledna 2016 v 12:50 | Reagovat

Ono mít práci v zimě taky není žádná výhra, když je člověk zavřenej od tmy do tmy. ;)
Na bazénu bych asi dnes nevydržela, protože mi čím dál víc vadí chlór.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama