Různé chutě

30. listopadu 2015 v 10:54 |  Kočka na každý den
Třikrát sláva, vyrážím do svého milovaného Brna. Již za hodinu a kousek. Čeká mě tam pracovní pohovor a taky sraz s kamarády v kočičí kavárně. :-)

Ráno si zpříjemňuji posloucháním Adriana Zieglera. Mrzí mě, že jsem nenašla dosud nikdy žádné info o tom, že by měl nějaké koncerty. I další mé oblíbené skupiny buď koncerty nebo sice ano, ale na druhé straně zeměkoule. Budu si muset počkat a třeba se někdo rozhoupe uspořádat koncert taky v Evropě, ve střední Evropě, nejlépe v ČR.
Navzdory větru a dešti jsme se včera šli projít na Cibulku. Umělá zřícenina hradu v pozadí se stromy a s temnou oblohou na nás působila romanticky rozervaně. Našla jsem dokonce i keš. Byl to asi můj nejrychlejší nález, šla jsem fakt najisto, ani nevím jak se to mohlo tak povést.

Dlouho jsme se venku nezdrželi. Doma nejlíp v tento čas. A tak jsem poprvé ochutnala různé druhy salámů jako koňský, oslí, kančí, oříškový, pepřový, kořeněný apod.. Baví mě ochutnávat nová jídla a hádat, co to tak může být. Za tento měsíc mi můj milý už podruhé uspořádal malou uchutnávku, poprvé to byly čokolády, teď salámy. Nejvíc mi chutnal asi oslí, ten jsme jedli i ve Španělsku, ale netušila jsem, že to je z osla. Mám ráda uleželejší salámy. Popíjeli jsme k nim bílé vínko. Poprvé jsem se podívala na film Uměla inteligence, který mě moc zaujal. Mám ráda filmy laděné do sci-fi a fantasy. Nejoblíběnější postavička kromě kluka pro mě byl plyšový medvídek Teddy. S O. jsme každý vnímali konec filmu jinak. Já spíš dost otevřeně, klidně bych si dokázala představit, že by měl pokračování. Trochu mě děsí představa, že to tu třeba za 2000 let bude takto vypadat. Ale nám už to vlastně může být jedno. My se toho asi těžko dožijem. Teď si představte, že se probudíte po 2000 letech zamrzlí v ledu, dívají se na vás podivně vypadající tenké vysoké postavičky. Jste jediní, kdo přežil z celé vaší civilizace. A nová civilizace se chce co nejvíc dozvědět o vás a o světě, který jste zažili. Jste vykulení a vaši blízcí jsou již dávno pod drnem.

Nakonec jsme si dali na oslavu mé tiramisu, které jsem připravovala v sobotu. Sice trošku tekutější, ale na chuti to nijak neubralo. Byl to můj první pokus, tak doufám, že ty další to bude jen a jen lepší. Na konec to byl báječný den, i když se to zezačátku ani nezdálo.


z deviantart.com od mazarek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 13. prosince 2015 v 18:23 | Reagovat

Do kočičí kavárny v Brně bych se někdy chtěla podívat.
Pokud vím, tak Adrian von Ziegler koncerty nemívá. To, že v únoru budou Sabaton v Brně, víš? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama