Červen 2015

Nejkrásnější písnička posledního půl roku

30. června 2015 v 23:43 Co mě kdy zaujalo
Tahle písnička je boží a zlepšila mi o 300 procent náladu, když ji začal hrát jeden kluk v naší podzemní místnosti na klavír. :-) Má potěcha duše.


Pozdrav z dáli

24. června 2015 v 22:34 Kočka na každý den
Zdravím, z daleké USA, ze země za velkou louží. Dnes jsem utřela asi tak 30-40 záchodů a myslím, že se mi o tom bude i v noci zdát. Odpoledne jsme šli do bazénu, konečně, bylo to poprvé. Venku je hezky, teplo, občas až dusno. Večer nám tu svítí světlušky. Jsem unavená každý den, to tu ještě nemáme účastníky. Prý tu zažijeme hard work, jakou jsme ještě nikdy nezažili. Ale prý se za to dočkáme odměny, skvělých prázdnin, na které nikdy nezapomeneme. Uvidím. Tak vám přeji hezké léto, ať jste kdekoliv. Zase se ozvu. ;-)
Two For Fun - And now the exciting begins :) by ZoranPhoto

z deviantart.com od ZoranPhoto

Dirty

15. června 2015 v 9:45 Kočka na každý den
Kruhy pod očima, rozsezený zadek, okousané nehty a v hlavě pocit, jako bych měla každou chvíli usnout, ne začít nový den a celých těch následujích 13 hodin existovat v bdělém stavu. Jsem ve sračkách a strašně mě to ničí. Těším se, až se budu moci umýt čistou průzračnou vodou.


z deviantart.com od ShiroiKrow

Vůně

8. června 2015 v 19:57 Kočka na každý den
Dnešek je den plný vůní. Pivoňky mi voní ve váze na psacím stolku, koláč, který jsem upekla a jako náhodou ho nespálila, protože jsem na něj zapomněla, voněl v troubě, a pak psaní, které jsem dostala, taky vonělo- pánskou vůní. Není těch vůní už příliš mnoho? Skoro se mi z nicht očí hlava.
Taky je dnes den neporozumění, nepochopení a překonávání posledních překážek. Den nervozity.
Den, kdy jsem po dlouhé době sahla na kytaru a zazpívala si z plna hrdla tři písničky. Víc jsem nestihla. Domů přišel brácha a začal nadávat. Nesnáším, když mi brání, abych hrála. Máme to s O. podobný. Jemu zas brání ve hře na svůj nástroj mamka. Vadí mi, když mi to zakazují a já se nemůžu pocvičit.
Fotka je z víkendu, z chalupy. V samotě a velikém baráku, a přece v něčí společnosti. Kočičí společnosti. Obejdičky malé, hodné, přítulné. Maminka s dcerou, které se mají rády i v dospělosti. Stejně mi tam chyběl děda a taky Čiperka. Pořád jsem je tam hledala.
Jsem zvědavá, jestli něco z toho, co jsem zasázela, vyroste. Až se vrátím ze své velké cesty, schválně, jestli mě nějaká ta rostlinka překvapí. I bez pravidelného zalejvání je přeci šance.


Zase jsem prohrála

3. června 2015 v 19:53 Kočka na každý den
Jak to udělat, abych vstávala včas a přitom se cítila svěží a čilá? Zase jsem zamačkla budík s tím, že za minutku vstanu a z té minutky se vyklubala hodina a půl. Jak člověk odlišně vnímá čas, když není ještě úplně probuzen. Jsem sama na sebe naštvaná, i když jsem vstala "jen" v půl desáté. Sice vyspaná, ale za tu dobu spánku jsem mohla mít projité už dvě otázky. Nevím, co dělat. Spánek je vždycky silnější než já.
Dneska mě čekala nemilá věc v podobě zubaře a vypláznutých skoro tisíc korun. Kdo ví, co bych za něj ale zaplatila v zahraničí. To je mou jedinou útěchou. Připadala jsem si jak v hororu, protože po mně šel chlapeček, kterému měli trhat zub a řval jako tur na celý barák. Nechtěl na sebe dát sáhnout. Vzdala to. "Kdo je teď na řadě, k té hodné paní zubařce?" Nikdo, ordinace je najednou prázdná.
Po 14 dnech jsem měla španělštinu a opět se mi báječně pletla se švédštinou. Není divu, když jsem nedavno konverzovala dvakrát se svým švédským kámošem. Naštěstí jsem to zvládla povídat i s půlkou necitlivěné pusy.
A jak probíhá příprava na státnice? Nevím, co se dřív učit. Třeba mi to o víkendu na chalupě půjde líp.


z http://www.deviantart.com/art/sleep-9790230 od hazyeyesx2

Recenzuji pražské bazény: Šutka

2. června 2015 v 9:48 Verschiedene Sachen
V Šutce jsem byla plavat už dvakrát. Slyšela jsem o tom, jak je to moderní bazén, rovněž jejich web mne nalákal a po osobní návštěvě musím říct, že mě tento bazén vůbec nezklamal.
Obrovský padesátimetrový bazén, kde je zakázáno skákat jen ze stran, ale z můstku v pohodě můžete jumpnout. Během obou dvou mých návštěv v bazéně bylo málo lidí, jen málokdy jsem se musela někomu vyhýbat. A to bylo prosím o víkendu. Všechno zářilo novotou, bazén i šatny. Bazén a aquapark oddělovaly turnikety, a tak mi to endalo a zkusila jsem svůj čip, jestli platí i na část s atrakcemi. Jaké překvapení, když mě turniket pustil. Mohla jsem si užít dvě skluzavky, dva tobogány a dvě vířivky a divokou řeku. Jen tak tak jsem to stihla všechno vyzkoušet. Rozhodně jsem ani minutku nezahálela, čas, který jsem měla odměřený, jsem naplno využila. Škoda, že ho nebylo víc. Tu hodinu a dvacet minut má člověk za sebou raz dva. Vstupné pro studenta na 60 minut plus 20 minut na převlečení je 95Kč, což mi připadá tak akorát, když pomyslíte, kolik atrakcí máte k dispozici. Saunu a parní kabinu tu taky mají, ale ještě nikdy jsem nenašla čas tam zajít. Snad někdy příště.
Jediná otázka mě napadá, proč je v prostorách kolem bazénu a šaten tolik nevyužitého místa. Když se podíváte na obrovskou prázdnou chodbu, vypadá to trochu nezvykle. Stejně tak v šatnách se mi jednou podařilo ztratit se, tak veliké to tam je. Až na to, že sprchy tak na 2 vteřiny vždycky změnily teplotu vody z teplé na ledovou, nemám námitek.
Při druhé návštěvě jsem zjistila úžasnou věc, kterou ve většině bazénech nemají. Fény mimo prostor, který je za turnikety. Ano, mají zde fukadla i v šatně, ale rovněž i na toaletách u pokladen. Což je skvělý, protože tak ušetříte čas na svém čipu. Tomu tleskám. Většina bazénů totiž chce, aby lidi čerpali svůj čas, který si zaplatili i na vyfoukání vlasů a má chytrácky fény v placené zóně. Obsluha milá, žádný problém.
Bazén se mi líbil, myslím, že jeden z nejlepších v Praze. Kdyby nebyl tak daleko od mého domova, určitě bych si koupila permanentku. Dávám mu 98%.


fotka ze stránek sportsteam.cz