Recenzuji pražské bazény: Hloubětín

9. května 2015 v 17:13 |  Verschiedene Sachen
Poprvé jsem dnes navštívila bazén v Hloubětíně. Napadlo mě udělat takové malé recenze na bazény, které v Praze navštěvuji. Přemejšlím, do jaké rubriky to zařadit, asi kvůli tomu nebudu vymejšlet speciální rubriku. Dáme to do Verschiedene Sachen.

Takže teď se budeme věnovat Hloubětíně. Nalákalo mě hlavně to, že bazén má jako jediný slanou vodu. Nevím, jestli je to voda z moře, řekla bych spíš, že se jedná vodu s přísadou soli- něco jako když byste tam dali mořskou sůl na vaření. Hned když jsem vstoupila do prostoru sprch, pocítila jsem mírný zápach po soli. Když jsem si vlezla do vody, prvních deset minut jsem cítila, že má voda slaný nádech, ale celkem brzy si na to člověk zvykne.
Lidí tam bylo málo. Dalo se v pohodě plavat a ani to nebyl slalom jako v některých bazénech. Na to, že byl víkend, fakt pohodička.
Bazén má 25 metrů, takže běžná délka. Překvapilo mě, že na jedné straně je hodně hluboký, je tam velký spád. Určitě přes 3 metry. Můžete tak klidně skákat ze skokánku, aniž byste se báli, že se bouchnete o dno. Skákání z malých skokánků je tam povoleno. Další plus.
Co mě překvapilo, bylo to, že jsem při plavání vždycky "ujížděla" na jednu stranu. Jako bych byla na moři a vlny mě hnaly na břeh. :) Nejspíš měli na okrajích nějaké trysky, které člověka posunovaly. Při plavání své 24 jsem si teda docela mákla.
Celou dobu jsem slyšela jakési hučení. Možná nějaký alternátor, čistič.. kdo ví. Někomu by to mohlo vadit, ale já jsem to pak skoro vůbec nevnímala.
Jako menší negativum bych hodnotila vzhled šaten a interiéru bazénu. Ten je dost zastaralý, vchod i šatny mají trošku nádech minulého režimu.
Ve sprchách jsem se necítila úplně dobře, připadá mi, že jsou hodně blízko u sebe, takže člověk nemá ani malý pocit soukromí. Šla jsem raději na druhý konec, abych se nemusela mačkat vedle jiných návštěvnic.
Je dobré, že u sprch najdete parní kabinu, která je v ceně vstupu. Tam taky nebyla ani noha. Parní kabina je pěkná a hned se mi tam uvolnil nos. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.
Pro studenta mi vyšla cena na 100 Kč za 60 minut plus dostanete 15 minut na převlékání. Na to, že se bazén může pochlubit svou specialitou- slanou vodou, mi ta cena připadá celkem dobrá.
Obsluha u pokladen milá, u šaten už trochu méně, ale když to zhodnotím všechno dohromady, dávám bazénu 73%.


fotku jse si vypůjčila ze stránek lokace.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama