Březen 2015

Den, kdy nehledáte tu zatracenou ponožku

20. března 2015 v 19:36 Co mě kdy zaujalo
Dneska není jen den zatmění, ale i den ponožek. Paradoxně jsem se o tom dozvěděla dříve než o tom zatmění. Moc se k podobným hromadným akcím nepřidávám, ale inspirovalo mě to hlavně proto, že se jedná o bláznivý nápad, který pochází ze Švédska. :)
Dočetla jsem se o něm na facebooku. A co je účelem tohoto projektu? Rozzářit den pestrobarevnými ponožkami a neřešit to, že zrovna nemátě k sobě padnoucí pár. Organizátorka této události je desetiletá dívka, jejíž starší sestra má Downův syndrom. A tímto chtěla ukázat, že to, když je člověk odlišný, neznamená, že je méněcenný. Stejně tak jako ponožky, které i když mají jednu barvu, spojí svůj účel a navíc potěší svojí různorodostí. I já jsem tam přidala svoje fusekle. :-D
Nevím, jestli se ten odkaz zobrazí i nepřihlášeným, ale když se vám to povede otevřít, vyskočí na vás spousta ponožkových fotek.
Při té přílěžitosti jsem si vzpomněla na svou bývalou spolubydlící, která chodila v různě barevných ponožkách pořád. Vůbec to neřešila. Já se v různoberevných ponožkách tedy na veřejnost ještě celkem stydím. :) Ale když jsou stejně dlouhé, myslím, že by v tom neměl být velký problém. :) Chtělo by to se prostě víc odvázat. :)

Prostě díky!

9. března 2015 v 22:09 Kočka na každý den
Díky za dnešní den! Ohromně mě překvapilo, jak jsem si ho užila! Opravdu velmi moc děkuju!!!!
P.S. Neustále mě překvapuje, jak se čím dál tím víc zajímám o dopravu. tramvaje, vlaky, metra. Za chvíli se ze mě stane expert na druhy tramvají a vlaků. A metra mě začala zajímat právě dnes. Jen jsem nepotkala ještě žádného nadšence, který by se v nich vyžíval. Třeba mě to ještě čeká. :-D


z deviantartlcom od love1008
http://www.deviantart.com/art/Cat-and-March-Flowers-12-202069807

Johy

7. března 2015 v 14:44 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Dneska jsem se podívala po dlouhé době opět na chalupu. Přivítala nás jen Johanka. Gába se toulala kdovíkde, Bertík se k nám chodí už jen občas nažrat a Čiperka je v nebi. To jsme to dopracovali. Ze všech kočiček byla v domě jen Johanka. Využila toho, že je tam sama a natahovala se k nám, abychom ji drbali a hladili.
Vyhřívala se na sluníčku stejně jako my.
A pak se objevil její nápadník, cizí kocour, který šel Johanku očuchat a pozdravit. Nás lidí se ale bál. Věděl, že je cizí.


I jaro přichází na kočičky. Myslím, že právě na zvířatech je nejdříve vidět, jak se příroda probouzí z dlouhého spánku.

Kočkafé Freya

5. března 2015 v 13:04 Kočičí všehochuť
V Praze otevřeli novou kočičí kavránu a já se o tom dozvěděla teprve před pár dny. Jak je to možné? Exsituje už od loňského podzimu totiž.
Onen projekt Coffe cat nakonec nevyšel, psala jsem o něm loni ke konci léta myslím, ale vyšel jiný- stejný sen jiného člověka.

Ta kavárna je na Žižkově a jmenuje se Kočkafé Freya. Škoda, že nic takového není tady v Magdeburgu, to bych se přišla pomazlit. Podle toho co píší, je tam docela nával, takže se musí vždycky místa dopředu zarezervovat. Už se těším, až budu v Praze. Tam musím zajít!!!

Otevřeno mají od pondělí do neděle. Zajímalo by mě, kolik tam bydlí kočiček.