Únor 2015

Kočičí hrátky ve sněhu

24. února 2015 v 17:49 Kočičí všehochuť

A pak že se kočky bojí vody. Myslím, že tu v pevném skupenství má ráda skoro každá číča. :-)
Otázka je, jestli i naše Rozárka. Sníh viděla jen párkrát v životě a že by v něm takto dováděla, to asi ne. Ale je fakt, že nikdy asi tolik sněhu u nás na chalupě nebylo, aby se do něj dalo hupkat a dělat tunely.


Adrian von Ziegler

23. února 2015 v 19:47 Co mě kdy zaujalo
Objevila jsem úžasného skladatele. Jeho hudba se dá poslouchat jako kulisa k nějaké jiné činnosti, nebo jako hlavní "chod". Já ji používám pro nastartování do nového dne, relaxaci i únik do jiných světů. A taky mi pomáhá při psaní diplomky. Myslím, že jsem už dříve na toho skladatele narazila, ale nějak jsem si neuvědomila plnou krásu hudby, kterou skládá. Adrian von Ziegler je Švýcar, pochází z Curychu a je jen o rok starší než já. Používá speciální staré klávesy a program na tvorbu hudby. U žádné jeho skladby se neobjevují slova. Vše je bez nich...
A přesto, a nebo právě proto se mi jeho hudba tolik líbí. :-)


Veliká záhada

18. února 2015 v 18:21 Zajímavosti o kočkách
V bulharském městě Varna je tato kočka sotva přehlédnutelná. Otázkou zůstává, kde ke své barvě Shreka přišla. Bohužel se tu pravděpodobně nejedná o žádný fotografický vtípek. Kočka je reálná. Buď se někdo nudil a přebarvil ji na zeleno, nebo existuje druhý způsob, jak ke svému zbarvení příšla. Bývá prý často k vidění na haldě odpadků, kde se dostává do kontaktu se syntetickými barvami. A právě díky těm barvám mohla kočka dostat tento odstín.
Jak se na tuto chudinku dívají ostatní kočky? Vždyť musí být za outsiderku! A nepodepsaly se ony barvy třeba i jinak na jejím zdraví? Proč jen tato kočka změnila barvu a ostatní ne? Vždyť přece na onu haldu odpadků musí chodit všechny toulavé kočky. Bohužel jsem vysvětlení pro zbarvení kočky našla jen v bulharštině (zde), které nerozumim. Kdo umíte bulharsky?


Kdo mi poradí?

16. února 2015 v 17:05 Verschiedene Sachen
Lidičky, pomozte, poraďte. Ráda bych někam do divadla, ale nemám vůbec přehled, co je dobré a na co zajít. Máte nějaký tip? Ocením spíš nějaké uvolněnější témata. Ne nic jako Richard III. apod. . A nebo jestli máte tip na nějaký pěkný koncert, určitě mi taky dejte vědět. Nejlépě někdy v dubnu, květnu, první polovně června. :)) Mám absťák po kultuře.

Díky moc předem!


Snad ten článek bude mít aspoň nějakou odezvu. Prosím :-D

"Ja" a jeho druhá varianta

4. února 2015 v 15:50 Co mě kdy zaujalo
Umeå je slavné město. A nejen proto, že byla loni kulturním městem Evropy. Už i do českých médií se dostala informace o speciálním vyjadřovaní místních obyvatel.
A já to mohu jen potvrdit, že výraz pro ano zní přesně tak, jak to předvádí lidi na videu. Sama jsem se tomu zezačátku divila a myslela si, že ty lidi mají potíže s dýcháním, že se dusí. Až pak jsem zjistila pravý význam onoho zvuku. A kdyby se mě náhodou zeptal muž v Umeå, jestli si ho chci vzít, určitě bych odpověděla "ja", neb ten divný zvuk mi nejde moc napodobit. "Ja" bych ovšem řekla jen v případě, že by za to opravdu stál. :-D