Shrnutí a zamyšlení nad rokem 2014

27. prosince 2014 v 13:34 |  Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Ahojte,
na net už se mockrát nedostanu a k psaní na blog už vůbec ne. Tak mě napadlo zodpovědět pár otázek týkající se tohoto roku. Našla jsem je zde. Prototože jsou anglicky a ne všichni by jim rozuměli, rozhodla jsem se je přeložit amatérsky do češtiny. Asi dvě jsem nepochopila, ostatní snad trošku ano. Snad mi pomůžou uklidit si v hlavě a říct si, co bych mohla udělat v příštím roce líp.

1. Jakou velkou(malou) událost budeš vyprávět svým vnoučatům?
Ne událost, ale spíš je důrazně poučím, aby si nikdy nezapomněli opalovací krém, když jedou v zimě na hory!!!
2. Kdybys měla popsat rok 2014 třemi slovy, jaká by to byla?
bezmoc, adrenalin, spolehlivost
3. Jaké nové věci si o sobě zjistila?
Žě mě čím dál tím víc štve, když lidi nedodrží slovo. Že se nebojím tolik neznámých lidí, ba někdy se víc bojím těch, co znám. Že občas říkám věci na plno, i když bych se měla trochu brzdit, ale naopak občas si přeji říct věci otevřeně, ale ono to ne a nejde.
4. Na jaké jednotlivé úspěchy jsi hrdá?
Podařilo se mi vyjet na Erasmus, podruhé na studijní zahraniční pobyt, to je velký úspěch!
5. Jaké byly nejlepší zprávy/novinky, které jsi dostala?
Když jsem se dozvěděla, že operace proběhla dobře a i výsledky jsem měla taky v pořádku.
6. Jaké bylo tvé nejoblíbenější místo, které jsi navštívila?
Mně se líbilo na hodně místech. Na každém něco. Letos jsem navštívila celkem osm zemí. Je to možné? Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Francii a Německo. A Česko samozřejmě taky. Nejvíc se mi líbilo asi ve Švýcarsku, zelené stráně, kraví symfonie, báječné mléko přímo od krávy, zelenina ze zahrádky, příjemní lidé a zajímavá němčina, co víc si přát. :-)
7. Jaké tvé osobní vlastnosti tobě(nebo ostatním?) nejvíc pomohly?
Mé osobní vlastnosti spíš škodí, aspoň mi to tak připadá. Kdybych měla vyzdvihnout nějakou vlastnost, která mě osobně pomohla, tak je to vytrvalost. Jsem ráda, že jen tak věci nevzdávám a dotahnu je většinou do konce. Kéž by to tak bylo i dál.
8. Kdo byl č. 1, osoba, na kterou ses nejvíc mohla spolehnout?
Vašek.
9. Které nové dovednosti ses naučila?
Řezat dříví na cirkulárce, stavět plot, rozumět španělštině(aspoň malinko), spravovat sušák na prádlo, hrát trošku líp na kytaru
10. Čemu a komu jsi nejvíc vděčná?
Mamce, že mě ještě nevyhodila z domu. Jsem vděčná taky tomu, že existuje skype.
11. Kdyby někdo napsal knihu o tvém životě v roce 2014, jaký žánr by to byl? Komedie, milostný příběh, drama..?
Thriller. A že thrillery skoro nečtu.
12. Jaká byla nejdůležitejší hodina(chvíle, zkušenost), z které ses poučila?
Poučila jsem se, že spát ve městě na ulici je pěkně blbej nápad, takže to už nikde, kde je větší civilizace, zkoušet nebudu!
13. Které mentální bloky jsi překonala?
Štítění se holubů a míst, kde pobývali, aspoň trochu, ale je fakt, že v normánlním stavu bez spánkového deficitu bych měla opět asi menší zábrany.
14. Jmenuj pět lidí, s kterými sis nejvíc užila čas.
Jenom pět? To je těžké. Asi Vašek, Petra, Entony, děda a já. Je to docela náhodný výběr, ale připadá mi, že jsem s těmihle lidmi byla tak nějak nejvíc v souznění. A sebe tam dávám proto, že jsem byla častokrát sama. Užít si čas sám se sebou je to největší umění, kterému se stále učím, snad to bude jen a jen lepší.
15. Jaký byl pro tebe největší zlomový moment tvé kariéry? Chápu jako jestli jsem přišla na nějakou převratnou myšlenku(objev). Hm, nepřišla. Nová vize mě neosvítila, svoji vizi už mám déle než rok, nic mě nepřimělo ke změně pohledu na svět, myšlení a tak. A jestli se myslí má pracovní kariéra.. ha ha, tak ta zatím jde do kytek. I když něco by tu bylo. Zjistila jsem, že nechci, strašně moc si nepřeju, být závislá na svym šéfovi a chodit si do práce přesně tak, jak on bude chtít. Dodržovat pracovní dobu od rána a do večera, prostě ne! Nechci bejt závislá na svým práci a nechci 99 procent svýho času zabít něčim jinym než svými koníčky. Otázka je, jak to zařídit. Třeba na to přijdu v příštim roce.
16. Jak se vyvinul vztah k tvé rodině?
Nijak a dobře. Záleží, koho se tu má přesně na mysli. S bráchou se už myslím tak moc neperem, protože se nevidíme, ale on má své jiné taktiky :-D
17. Která kniha, nebo film tě hluboce ovlivnily?
Zlodějka knih, Století Miroslava Zikmunda
18. Jaká je tvá oblíbená poklona, kterou ti letos někdo vyznal?
Poklona? Nepamatuju si, že by mi letos někdo vyznal poklonu. :-( I když vlastně jo, Entony vyznal poklonu mně a Ayace. Ale nevím, jestli je má oblíbená :-D
19. Které drobné věci(činnosti) sis užívala během všedních dní?
To, že jsem si občas mohla přispat a vstávat bez budíku. Každý den kousek čokolády. Skoro každý den čaj různých příchutí, občas výměna povzbuzujících esemesek, hraní na kytáru, swing.. ale to už vlastně není všední den, ten beru jako slavnostní.
20. Které skvělé věci jsi vytvořila?
Deník o Španělsku, deník o Švýcarsku, naši rodinnou fotoknihu, dárečky pro kamarády, zútulnila jsem si pokoj v Magdeburgu, uvařila jsem jídla, která se dala požívat.
21. Jaké bylo tvá nejčastější rozpoložení? (nadšená, zamyšlená, vystresovaná..)
zaměstnaná, takže jsem neměla čas nad něčím dlouho filozofovat
22. Bylo tu něco, co jsi dělala úplně poprvé v tomto roce?
Ano a jedná se o víc aktivit. Stopování, řezání na cirkulárce, poprvé v životě jsem byla v nemocnici, spaní v supermarketu...no další věci už raději nebudu rozepisovat. :)
23. Jaký byl nej moment, který jsi strávila se svými přáteli?
Těch bylo hodně, těžký si vybrat jeden, ale moc se mi třebas líbilo, když jsme byli společně s Jakubem, Entonym a Sojkou v Brně podívat se na ohňostroje, nebo když jsme šli spolu po kině do Šutru.
24. Stanovila sis nějaký hlavní cíl?
Můj hlavní cíl byl nejdříve nedostat už nikdy to, co jsem měla, abych nemusela zas na operaci. Mým dalším cílem bylo udělat všechny zkoušky, abych se mohla přihlásit na studia do Magdeburgu, pak mým cílem bylo dostat se do Magdeburgu. Nakonec mým cílem bylo najít parťáka a partičku, s kterou bych cestovala, což se mi podařilo tak napůl. Ale i za to jsem ráda. V hledání nepřestanu.
25. Které starosti se projevily jako zbytečné?
Žádné zatím.. ale ještě není všem dnům tohoto roku konec.
26. Jaké zážitky bys dělala ze všeho nejvíc znova?
Hupsla do moře, to je jasný, sjela hvězdičkový tobogán a zahrála si na babu ve venkovním bazénu při nulových teplotách, letěla letadlem pryč z mé země, a pak se šťastně vrátila domů, dala bych si znova masáž od někoho blízkého, vyšplhala bych na horu velikánskou, zasněženou, ale tentokrát ve sněžnicích s bodáky. :-D
27. Jaký největší dar jsi dostala?
Ten dar dostávám vždycky, když se pobudím, jdu do kuchyně a děda má dobrou náladu.
28. Jak se vyvinul tvůj pohled na svět?
Podobná otázka tu už byla. Nevyvinul, je pořád stejný.
29. Který největší problém jsi vyřešila?
Žádný velký problém jsem nevyřešila. :( Téma na diplomku už mám, ale tím se mi problémy ještě více nakupily. Snad to povede v příštím roce k jednomu velkému řešní.
30. Který nejzábavnější moment jsi zažila? Takový, který tě nenechá chladnou, když na něj i teď pomyslíš?
Prdící pytlík, noha na věšáku, novio/novia- ein Freund mit Küssen :-D
31. Co tě přimělo udělat nejlepší rozhodnutí ze všech?
Kdybych věděla, které rozhodnutí bylo to nejlepší..1. rozhodnutí: bezmoc, beznaděj, 2. rozhodnutí: stereotyp, touha objevit něco nového, zdokonalit se, 3. rozhodnutí: odvaha, touha poznat někoho nového
32. Kterou jednu věc bys udělala jinak a proč?
Nic bych neudělala jinak.
33. Za co si zasloužíš poplácání po zádech?
Za to, že jsem si na jaře sahla na dno svých fyzických sil. Ale za to by zasloužil poplácat po zádech i ten, kdo mě celou dobu podporoval.
34. Které aktivity pro tebe byly ztrátou času?
Těžko říct, vaření považuji za ztrátu času. Možná bych měla víc omezit chození na net, ale bohužel to nejde kvůli studiu.
35. Na co si myslela víc než normálně?
Každou chvíli na něco jiného, podle toho, co mě čekalo. Bylo to jako na houpačce, když mě bylo ouvej, myslela jsem na to hnusné, co mě čeká, když přede mnou byla nějaká hezká událost, těšila jsem se na ni. Teď myslím dost často na jednoho člověka, který je pro mě tak trochu záhadou.
36. O kterých věcech/oblastech ses nejvíc naučila?
Naučila jsem se, že ještě existují místa, kde vám někdo něco dá úplně nezištně, že se najdou lidi, kteří vám dokáží natáhnout svou pomocnou ruku a vy jen žasnete, proč to pro vás proboha dělají, když vás ani neznají? Člověk však musí počítat vždycky raději s nakopnutím do zadku.. a pak je někdy mile překvapen.
37. Které nové zvyky jsi zavedla?
V prosinci jsem zavedla zvyk za každý den děkovat. Dělala jsem to podle advnentího kalendáře. Nyní jsem už třikrát nepoděkovala, ale aspoň v duchu si promítnu, co ten den dobrého dal.
38. Kterou radu by sis dala, kdyby byl teprve začátek roku 2014?
Žádnou, nechtěla bych nic změnit a netuším, jak jinak bych se měla chovat. Věřím, že někde je už psáno, že se bude dít tohle a tohle a že člověk je schopen změnit jen malé nepodstatné drobnosti.
39. Zahrnovala by část tebe nebo tvého života 180 tohoto roku?
Nechápu otázku.
40. Kdo měl nejpozitivnější vliv na tebe v tomto roce?
Neoznačila bych člověka, ale spíš knihy, cestopisy, blogy cestovatelů, příběhy, časopis Cestopisy, který tímto měsícem končí, hudba, tanec, voda, sluníčko a tulení.

Můj ROK 2015
41. Co chceš překlenout v roce 2015?
Strach z toho mluvit s určitými lidmi, strach z toho být přirozená.
42. Co chceš vidět, objevit?
Chci vidět dobře odvedenou práci, chci vidět Matisse, chci vidět Pobaltí, Turecko, Bergen, chci vidět moře, chci přečíst spoustu knih a především ty, co tu mám v poličce.
43. S kým chceš strávit víc času v roce 2015?
Toť otázka. :) S někým, s kým mi bude příjemně, s kým budu na stejné vlně. S někým, kdo má podobné zájmy jako já a s někým, kdo by se mnou společně podnikal různé aktivitky.
44. Které dovednosti chceš zdokonalit, které se chceš naučit?
Chci opět zpívat ve sboru. Chci se naučit spoustu písní na kytaru, abych mohla hrát i před větší skupinou. Chci se naučit španělsky tak, abych rozuměla tisku a každému, kdo mluví španělsky.
45. Které osobní vlastnosti chceš posílit?
paměť, chci se naučit zapamatovat i víc věcí než doteď, chci mít lepší paměť na jména a názvy
chci občas dávat najevo víc své pocity a city
46. Jak chceš, aby vypadal tvůj každodenní život?
Chci, aby se každý den aspoň trochu v něčem lišil, abych nezažila stereotyp.
47. Které zvyky chceš změnit, zbavit se jich?
kousat si nehty, když jsem nervózní, nechci chodit pozdě
48. Co chceš dosáhnout v kariérní oblasti?
Zas ta kariéra, nesnáším slovo kariéra. Ráda bych se dál zdokonalovala v jazycích, které se učím. Ale abych si z nich udělala kariéru? Stačí se někde zaháčkovat. Někde získat praxi. Ale ne se někde dlouhodobě(na víc let) uvázat.
49. Co si chceš zapamatovat z roku 2015 za 10/ 20/50 let?
To se dozvím až na konci roku 2015 né? Třeba podniknu nějakou velkou cestu, třeba najdu manžela na celý život, ale třeba ten rok bude stát za starou bačkoru.
50. Co je cíl č. 1. v roce 2015?
Určitě dostudovat. Udělat státnice, to je pro mě momentálně nejdůležitější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 27. prosince 2014 v 17:21 | Reagovat

To jsou ty otázky, jak jsem je nedávno objevila taky :) Zajímavě jsi odpověděla. Taky si možná sama pro sebe otázky zodpovím...nebo založím nový blog, kam bych odpovědi mohla napsat.

2 Entony Entony | 1. ledna 2015 v 21:04 | Reagovat

:-D ;-) já se snažím udělat dobrý dojem a ... ;-) nakonec slyším že ani nevíš zda se ti poklona líbí... :-D PS: pro Ayaku platí na 100% ale pro tebe aspoň na 150 % ;-)

3 Ježurka Ježurka | Web | 2. ledna 2015 v 16:30 | Reagovat

To bylo ale náročné poprat se se všemi zákoutími těchto dotazů. Věř, že po čase, až budeš starší, bys na některé odpověděla asi trošku jinak. Ale teď super!

4 Zdebra Zdebra | Web | 3. ledna 2015 v 15:29 | Reagovat

Tolik otázek. Na většinu bych nevěděla, co odpovědět. Tu se 180 taky nechápu.
Nechceš chodit pozdě? Takže kdybychom si někdy naplánovaly sraz, tak se nemám stresovat, že má bus/vlak zpoždění? :D
Taky nemám ráda slovo "kariéra". Lepší paměť na jména bych taky brala. A na tváře. Moc totiž na ulici nepoznám lidi, co jsem viděla jen jednou, dvakrát.
Držím palce ke státnicím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama