Kočičí muzeum na zámku Lnáře

16. října 2014 v 17:58 |  Kočičí všehochuť
Zvláštní, že blog.cz mi tu v Německu funguje jen přes GoogleChrome. Přes Mozillu to tu nějak blbne.
Muzeum kočky v zámku Lnáře jsme navštívili s kamarádem 20. září. Teď už je bohužel muzeum zavřené. Ti, kdo by ho chtěli navštívit, musí počkat do května. Muzeum je totiž otevřené jen květen-září. A jen v červenci a v srpnu má otevřeno denně kromě pondělí. Ostatní měsíce můžete dovnitř jen o víkendech. Navštívit toto muzeum bylo už dlouho mým snem. Nejdříve jsme si však prohlédli zahradu. Zrovna se na zámku konala svatba.Po zdech se plazilo psí víno.


Zahrada už vypadala víc podzimně než letně, skoro všechny květiny byly odkvetlé, ale i tak se mi tam líbilo.


Tyto talířky bych si přála do své sbírky!Nutno podotknouti, že jsem spoustu věcí v muzeu poznávala. Máme doma tolik figurek a různých předmětů s kočkami, že bychom si v pohodě mohli otevřít své vlastní muzeum.


Na zdi visely erby měst, která mají ve znamení kočku. Ani jsem netušila, že jich je na světě tolik! Hodně jich je v německy mluvících zemích.V muzeu měli i mumifikované kočky a obří figury koček z Egypta. Ve Versailles jsem taky viděla pár mumifikovaných koček. Ty mumie měly ale narozdíl od těchto zvlášť obalené packy a ocásek.
A dalších x předmětů s kočkami. Zaujalo mě kočičí rádio. :-)


Já před muzeem kočky. :)


Ta fontána mi hodně připomínala tu na zámku v Bučovicích.


Muzeum kočky je malé, ale hezké. Líbily se mi popisky ke každé sekci, některé jsem si zvěčnila. Např. Kočka v literatuře, Kočka v historii, Slavné kočky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 3. listopadu 2014 v 20:41 | Reagovat

Muzeum kočky? To zní dobře! Ale tam bych buď musela jít sama nebo s dalším kočkomilem, abych nezdržovala.
Tys někdy byla v Bučovicích? To mám kousek, ale nikdy jsem tam nebyla, pokud nepočítám dvě (čtyři, když počítám zpáteční) cesty do Zlínského kraje.

2 Anička Anička | 8. listopadu 2014 v 23:34 | Reagovat

[1]: Určitě se tam mrkni, je to fakt pěkné muzeum. :) Ano, v Bučovicích jsem byla letos na taneční víkendovce, dokonce jsme tam na zámku pár nocí přespávali. Skvělý zážitek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama