Říjen 2014

Dotazník/řetězák

19. října 2014 v 12:06 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Zdebra mě už před měsícem nominovala na vyplnění dotazníku/řetězovky a já jsem si na to až teď vzpomněla. Pravý čas na to, abych se na chvíli odreagovala.

Cílem tohoto dotazníku je napsat o sobě 11 faktů, odpovědět na 11 otázek, co napsal bloger za svými odpověďmi (čili neodpovídejte pak na ty otázky, na které jsem odpovídala já), napsat 11 vlastních otázek pro nominované, a nominovat 11 dalších. S tím posledním budu mít problém.

11 faktů o mně
1. Čím dál tím víc mi vadí trapné zprávy, články pokaždé, když rozkliknu internet. Zprávy tipu: 5 věcí, které máte udělat, až si budete připadat stará apod.
2. Nerada lžu, a proto raději říkám ne vždy příjemnou pravdu. Nemám prostě ráda, když pak s vymyšlenu verzí příběhu musím existovat zbytek života(delší čas). Občas na něj taky zapomenu, nebo ho popletu.
3. Přála bych si pracovat v Německu.
4. Jízda na kole je teď u mě na denním pořádku.
5. Nemám ráda vaření a těší mě, když někdo uvaří za mě. :-)
6. Preferuji moře, je o kousíček lepší než hory.. pořád se teď dohadujem s kamarádem, co je lepší, ale já jsem prostě víc na tu vodu.
7. Každý týden plavu 23 bazénů v kuse. (Ale jen do prosince, pak už to bude o jeden bazén víc.)
8. Dokážu číst a koncentrovat na čtení za poslechu hudby(lidského hlasu). Musí se ale jednat o zpěv/mluvu v jiném jazyce než zrovna čtu.
9. Jsem strašně vděčná za to, že někoho napadlo vymyslet skype.
10. Nemám ráda, když někdo klepe nohou vedle mě. Znervózňuje mě to. Vždycky mě to svádí mu tu nohu zastavit. I když je to cizí člověk.
11. V příštím životě bych se chtěla stát buď rybou, nebo kočkou.
 1. Jakou stránku na internetu nejvíce navštěvuješ? Asi centrum.cz, mám tam e-mail.
 2. Jak dlouho máš blog? 8 let.. fíha, je to možné?
 3. Co ti nejvíc dělá v pravopisu problém? Velká písmena.
 4. Kolik jazyků umíš/učíš se? No když se to počítá takhle dohromady, tak 5. Ale řekla bych, že pořádně umím maximálně tři.
 5. Jaký je tvůj největší sen? Těžká, těžká otázka. Mám snů spousty, ale přála bych si mít spokojenou rodinu a dvě děti. :)
 6. Umíš něco, co lidi v tvém okolí neumí? Těžko říct, znám minimálně jednoho člověka, který umí to samé, co já. Ale většina lidí kolem mě neumí mluvit švédsky, což je velká škoda, protože i já ji tak pomalu zapomínam.
 7. Vzpomeneš si, cos dělal/a před rokem? Vím to přesně, díky blogu. :) Byla jsem na jarmarku v Holešovicích, sháněla jsem absinth pro kamarády z Německa a navštívila kavárnu Mezi řádky.
 8. Napiš tvůj oblíbený vtip. A jéje. Já skoro žádný neznám.. Jen ten s tím"leze had, ss, kam leze?" Ale ten mě spíš dohání k šílenství.. A nejen mě.
 9. Používáš nějakou hlášku, kterou často opakuješ? Může to být i nějaké citoslovce. Např. "ajaj", "hups". "Wow", "ježkovy".. a doma "já chci taky". :-D
 10. Myš nebo touchpad? Touchpad.
 11. Co nejčastěji děláš u počítače? Hledám cizí slovíčka, píšu e-maily a blog.

11 otázek ode mě:
1. Kolik máš doma párů bot?
2. Jak dlouho bys čekal/a na neznámého člověka, kdyby na schůzku nedorazil včas?
3. Kdybys věděla, že zítra všichni tví blízcí budou mrtví, koho bys šla dneska navštívit?
4. Zkoušel/a jsi někdy půst? Lákalo by tě to?
5. Věříš, že bio výrobky jsou kvalitnější?
6. Káva, nebo čaj?
7. Kterou zemi by sis přál/a navštívit a proč?
8. Kdyby ses měl/a vrátit na den kamkoliv do minulosti, který časový úsek by sis vybral/a? A proč?
9. Vedeš si účty? Případně jak často si píšeš, co jsi kde utratil/a?
10. Jaké je tvé oblíbené české slovo?
11. Co pro tebe znamená slovo "umění" ?

A teď koho nominovat?
Určitě Zdebru. Zajímalo by mě, jak by odpověděla na mé otázky. :) Pak bych nominovala Rony, ale ta už na blog moc nechodí.. A taky Ježurku, jestli sem někdy zavítá.
Jinak se můžete nominovat všichni sami, mí návštěvníci blogu.. Terko, Entony... i vy tajní, kteří mé články čtete, ale nekomentujete. Můžete mi odpovědi poslat na e-mail, nebo do zprávy autorovi blogu. Vaše odpovědi i případné otázky mě zajímají!

Kočičí muzeum na zámku Lnáře

16. října 2014 v 17:58 Kočičí všehochuť
Zvláštní, že blog.cz mi tu v Německu funguje jen přes GoogleChrome. Přes Mozillu to tu nějak blbne.
Muzeum kočky v zámku Lnáře jsme navštívili s kamarádem 20. září. Teď už je bohužel muzeum zavřené. Ti, kdo by ho chtěli navštívit, musí počkat do května. Muzeum je totiž otevřené jen květen-září. A jen v červenci a v srpnu má otevřeno denně kromě pondělí. Ostatní měsíce můžete dovnitř jen o víkendech. Navštívit toto muzeum bylo už dlouho mým snem. Nejdříve jsme si však prohlédli zahradu. Zrovna se na zámku konala svatba.Po zdech se plazilo psí víno.


Zahrada už vypadala víc podzimně než letně, skoro všechny květiny byly odkvetlé, ale i tak se mi tam líbilo.


Tyto talířky bych si přála do své sbírky!Nutno podotknouti, že jsem spoustu věcí v muzeu poznávala. Máme doma tolik figurek a různých předmětů s kočkami, že bychom si v pohodě mohli otevřít své vlastní muzeum.


Na zdi visely erby měst, která mají ve znamení kočku. Ani jsem netušila, že jich je na světě tolik! Hodně jich je v německy mluvících zemích.V muzeu měli i mumifikované kočky a obří figury koček z Egypta. Ve Versailles jsem taky viděla pár mumifikovaných koček. Ty mumie měly ale narozdíl od těchto zvlášť obalené packy a ocásek.
A dalších x předmětů s kočkami. Zaujalo mě kočičí rádio. :-)


Já před muzeem kočky. :)


Ta fontána mi hodně připomínala tu na zámku v Bučovicích.


Muzeum kočky je malé, ale hezké. Líbily se mi popisky ke každé sekci, některé jsem si zvěčnila. Např. Kočka v literatuře, Kočka v historii, Slavné kočky.


Po dlouhé době

5. října 2014 v 21:18 Kočka na každý den
Nazdárek,
tak jsem po delší době opět tady. Tentokrát píšu na svůj kočičí blog z Německa. =) Už jsem tu víc jak týden a pomalu se tu zabydluji. Začala jsem psát jiný blog o svém pobytu tady v cizině. Můžete se mrknout sem.
Zároveň bych chtěla oznámit, že sem nebudu přispívat tak často.. dokud budu v zahraničí, budu dávat přednost svému "cestovnímu" blogu. To ale vůbec neznamená, že kočičí blog nepokračuje.. naopak. Chystám článek o kočičím muzeu, těšte se!
Na obrázku je kocourek z pekařství v Ermsleben. :)