Srpen 2014

Prázdninová překvapení

12. srpna 2014 v 22:10 Pohledy
Před tím, než opět opustím na pár týdnů svůj blog, bych ráda přidala poslední přírůstky do mé sbírky pohledů. Během dvou dnů jsem dostala pět pohledů a ze všech mám obří radost.
Jako první jsem si přečetla pohled od Terky z Korfu. Ach, Řecko.. jak ráda bych se tam zas podívala. Přemýšlím, jak dlouho to je, co jsem byla v Řecku. Můj poslední Koník..


Jako druhý jsem si přečetla pohled od Kathy.. jako takovou malou ochutnávku Španělska. Ačkoliv mi ho posílala z Německa, na pohledu je španělské město Sevilla. Doufám, že se s Kathou na podzim někde na půli cesty v Německu setkám.


Dnes mi došel pohled z Taizé. Kamarád tam jel poprvé, je to vesnička ve Francii, kam se sjíždí každé léto mladí lidé, aby zde rozjímali a aby se zde modlili. Prý je tam báječná atmosféra.. třeba 5000 lidí najednou se modlí a je slyšet špendlík spadnout, jaké je tam ticho. Zpívají se písně, panuje klidná atmosféra..


A poslední dva pohledy jsem dostala od Pavla, který mě byl teď navštívit. Tento malý s rostlinkou prý dostal ve Vídni na univerzitě. Moc se mi ten nápad líbí. Nové a přece už tak staré. :-)


Tento pohled zachycuje pyramidy v Bosně. Pavel tam byl pracovat a pomáhat odkrývat pyramidy. Toto místo má na člověka blahodárné účinky. Dostala jsem ho s věnováním a o těchto pyramidách jsem se teď od něj osobně dozvěděla spoustu zajímavostí.


Díky všem za krásné pohledy! Až budu cestovat, budu na vás taky myslet. :-)

Denní strasti a slasti

10. srpna 2014 v 23:56 Kočka na každý den
Plánování už mě zmáhá. Budu naštěstí ve finále.
Horší je psaní deníku z cest. Jsem pozadu. Obsah už celý mam, ale přepisování na komp mi vůbec nejde. Kdybych uměla psát všemi deseti..
Jsem ráda, že aspoň čtení se pilně věnuju, přečetla jsem Zakletou a komiks Šen-čen. Teď si to ještě zapsat do deníku. Že by ještě dnes?
Zítra večer mi přijede návštěva, kamarád, s kterým tančím swing. Nesmírně se těším, až půjdem do Jamu.
Učím se na kytaru nové písničky, ale moc mi to nejde. Ztratila jsem obě trsátka. Zítra si chci koupit nové.
Našla jsem kešku, bylo to dobrodrůžou, šla jsem na procházku k nám do Prokopáku. Skoro jsem to tam nepoznala.
Chtěla jsem se projet na kole, ale nedostala jsem se k němu. Nad našim sklepem visí chcíplá krysa. Ou jé!
A pumpička je taky v tahu.(I když to by nebyl takovej problém, můžu si půjčit od sousedky.)


z deviantart.com od Amaltheea

Kočičí kavárna v Praze.. jestlipak se dočkáme?

9. srpna 2014 v 12:01 Kočičí všehochuť
Všichni už o tom vědí, jen ke mně se to donese jako k jedné z posledních.
V Praze se chystá otevřít nová kavárna. A nebude to jen tak ledajaká kavárna. Budou se v ní volně pohybovat kočky. Kromě pití kávy si budete moci kočky hladit a hrát si s nimi a relaxovat v jejich společnosti.
Jde o úplně nový projekt dvou studentů, kteří jsou kočkomilové a dostali nápad kavárnu založit.
Není jisté, jestli kavárna otevře, ale pokud se podaří shromáždit dostatek peněz, tak v říjnu se snad dočkáme.
To by bylo báječné setkávat se se svými blízkými v kočičí kavárně. Někdy je problém najít vhodnou kavárnu, ale teď bych věděla, kam vždycky zamířit. :-)
Uvidíme, jestli se projekt podaří uskutečnit.



Zde se dočtete víc o celém projektu a o možnosti, jak přispět.
Stránka budoucí kavárny

Změny

7. srpna 2014 v 13:17 Kočka na každý den
Pár dní doma. Všechno je tu trochu vzhůru nohama. Aspoň dneska se mi podařilo přemluvit mamku a společnými silami jsme přestěhovaly tu obří pohovku, která mi tu strašila v pokoji. Konečně se tu cítím opět jako doma. Včera jsem byla po dlouhé době trochu v centru, ale jen na chvilku kvůli lékům. Nechci vidět centrum, jsem ráda tady v pokoji zavřená a právě píšu deník. Hlad skoro nikdy nemám, žaludku ještě není úplně dobře. Ignoruju zprávy a reklamy na netu, přičemž mě ty nechutný kecy obtěžují. Nechápu, jak mi to předtím nemohlo vadit. Zklamaly mě dvě společnosti. Ukažme si si na ně. ;) Jednak Studentagency, které si účtuje na některých trasách zbytečné penále za zrušení cesty, i když se jedná o stornování jízdy, která se uskuteční třeba až za týden. Změnily si storno podmínky, vydřiduši, dřív to tak nebylo. Přitom o tom, že uvolněné místo prodají, není pochyb, zvláště teď o prázdninách a zvláště když celý autobus i spoje kolem jsou plné.
Zklamal mě Deichmann a to natolik, že si u nich už nikdy žádné boty nekoupím. Už podruhé jsem byla reklamovat boty a vrátili mi reklamaci s šokujícím argumentem- v těch botech jsem moc chodila! A co se jako s botami má dělat, než v nich chodit? Nedivím se, že prodejny Deichmann ruší, v mém okolí zavřeli už dvě. Kdo by si u nich kupoval boty, když jsou nekvalitní a po pár vejletech vám do nich začne téci? Jen teď nevím, co si s těmi botami počnu, protože si je nikam vzít nemůžu. Kdyby začlo pršet, měla bych smůlu.
Chybí mi tu kravské mléko a sýry. A proto si jdu teď koupit špalíček sýra, abych si jím posypala těstoviny. Jsem zvědavá, jak bude chutnat. Co jsem přijela, připadá mi, že spousta jídla je tu nevýrazná a třeba zelenina ze supermarketu pro mě měla otřesnou chuť. Jó, asi jsem se na cestách moc namlsala.


Další venkovská švýcarská kočka(nebo spíš kotě).

Vzpomínková

5. srpna 2014 v 22:25 Co mě kdy zaujalo
Netušila jsem, že stačí do googlu zadat "Switzerland, hitparade, radio" a vyjede mi hned na prvním místě tato písnička. Je pravda, že jsem ji slyšela v rádiu každý den několikrát- ráno i večer, a jednou se snažila zachytit co nejvíc slov, abych si ji pa mohla vygůglovat. Nakonec to podle textu nedopadlo dobře. Po skladbě ani stopy. A pak mě napadlo najít stránky švýcarských rádií, a pak mě taky napadla ta myšlenka s hitem. Ano, tato písnička je nyní ve Švýcarsku hitem a já ji budu mít navždy spojenou s časem, který jsem tam strávila. Pouštěli jsme si ji na plný pecky a bylo nám při ní fajn:-)


Zdár

4. srpna 2014 v 23:05 Kočka na každý den
Sláva nazdar výletu, zmokla jsem(a to pořádně), ale jsem tu!
Dobrou noc!:-)