Zoo Brno

26. června 2014 v 15:11 |  Moje cesty
Je to k neuvěření, ale včera jsme zjistili, že jsme všichni tři z naší rodiny byly za posledních 24 hodin v zoo. Přitom do zoo skoro vůbec nechodíme. Nezávisle na sobě mamka navštívila plzeňskou zoo, brácha libereckou a já tu brněnskou. Vůbec jsme se nedomlouvali. To je náhodička.
Ta v Brně je celkem maličká, přesto jsme tam strávily asi pět hodin.

Líbilo se mi, že brněnská zoo měla celkem velkou zásobu kočkovitých šelem.A taky spoustu kopytníků.Hodně mě zaujalo toto zvířátko- pásovec. Na informační tabuli psali, že je aktivní v noci. Tento jedinec však dělal takový rambajs.. a to bylo kolem poledne. Jeho krunýř se zvláštně vlnil a on sám se zahrabával a opět vyhrabával z pilin. Pak taky stěhoval a převracel misku ode zdi ke zdi. Čiperný to tvor.


Ne a ne si vzpomenout, co je tohle za zvíře. Trochu větší veverka a myslím, že ji potkáme v severní Americe. Taky bych ho klidně brala jako domácího mazlíčka. Nesměl by mi ale ohryzat kytaru. :-DKočka pouštní.. skoro jak ta naše micka domácí.


A žirafy.. marně natahovaly krk, chybělo jim pár cenťáků a list by byl jejich.


Několik pavilonů měli zavřený, protože probíhala jejich výstavba. Chystá se výběh pro orli, výběh pro klokany a taky tropický pavilon. Zaujaly mě i krokodýli, ryby a plazi. Baví mě je pozorovat, někdy toužím mít doma akvárium s rybkami a s korály. Jenže kdo by se o to staral, kdybychom nebyli doma?


A medvědi se nakonec taky ukázali. Zřejmě to byla matka s dítětem. Myslím, že ho ještě kojila, i když to byl čistě můj subjektivní názor. Kdo ví.. Když jsme šli tudy poprvé, zrovna klec čistili a medvědi tam nebyli. Za námi šla babička s vnoučaty a ukazovala vlevo do rohu na ten led: Podívejte se děti, támhle je medvěd. Neměla brýle a bílá jako bílá, takže záměna s medvědem je hned na světě. ;)


Překvapilo mě, že žádné zvíře v brněnské zoo nemělo jméno. Proč? V pražské zoo jim jména dávají. Musím se zeptat, jak je to v Plzni a v Liberci. Taky jsme neviděly slona, hrocha, tuleně a tučňáky. Strašně moc bych si přála spatřit ta zvířata ve volné přírodě. Hlavně klokana. Zvláštní pro nás byly opice s krvácejícím srdcem- měly lysinu uprostřed hrudi. S nimi jsme se ještě nikdy nesetkaly. Později odpoledne se pěkně rozdováděly a vydávaly bojové skřeky.
Taky mě lákalo si některá zvířata pohladit. Jen by to asi ne u všech mohlo skončit v pohodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 26. června 2014 v 16:42 | Reagovat

Do ZOO já chodím moc ráda, zvířátka si ráda prohlédnu a vždy najdu nějakou zajímavost.

2 Zdebra Zdebra | Web | 27. června 2014 v 15:54 | Reagovat

V Brně se asi furt něco předělává. Když jsem tam byla loni, tak to tam vypadalo jinak, než před deseti lety (ale to je logické po takové době).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama