Co lidi nevymyslí:)

11. dubna 2014 v 17:28 |  Verschiedene Sachen
Napadlo mě napsat o dvou projetkech, které mě za poslední týden zaujaly a o kterých si myslím, že mají smysl.
Začnu u knihobudek. Ve jednom časopisu jsem četla článek o budkách, které už ztratily v dnešním světě mobilů význam, jsou opuštěné a rozbité. Pár nadšenců se rozhodlo dát jim druhou šanci. A tak po Praze pomalu, ale jistě vyrůstají takzvané knihobudky, kam si můžete kdykoliv zajít a půjčit/vyměnit/přidat kteroukoliv knihu. Nápad je to geniální, jen jsem zvědavá, jak dlouho ty budky budou fungovat a jestli se neobjeví vandalové, kteří ty budky budou ničit. Velmi ráda bych se do nějaké té budky zašla mrknout.. A doufám, že se ten nápad rozjede i v dalších městech České republiky, nejen v Praze.

Další projekt, o kterém jsem chtěla napsat se týká taky půjčování. Nejedná se o knihy, ale o oblečení. V Brně byla otevřena první půjčovna oblečení. Nejedná se jen o slavnostnější šaty, ale prostě o vše- od sukní, triček a kalhot až po pásky, čelenky a podobné. V Re:Parádě jsem už byla, protože fildu máme pár kroků od tohoto místa.(Re:Paráda sídli v Brně.) Mají tam opravdu pěkné kousky, hlavně šaty a sukně se mi velmi líbily. Bohužel nemyslím, že tohoto projektu v budoucnu využiju. Cena permanentky na půjčování je pro mě drahá. Říkám si, že už mi raději stojí za to si ten kousek oblečení koupit a vlastnit ho napořád než si ho užít jen 14 dní. Je to pro mě celkem krátká doba, škoda, že to není jako v normální knihovně, kde máte na vrácení měsíc.


Slyšeli jste někdy o těchto projektech? Nebo znáte nějaké podobné jako jsou tyto? Myslíte si, že to má nějakou perspektivu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 12. dubna 2014 v 15:09 | Reagovat

O knihobudkách jsem slyšela, ale o půjčovně šatů tedy ne. Nevím, kdo by si tam šel co půjčovat, nehledě na to, že by mi vadilo, kdo to nosil přede mnou. A ty knížky - pokud by to fungovalo jak má, tak to není špatný nápad, ale známe naše lidi. Takže tomu moc nevěřím, že tam někdo něco vrátí nebo dokonce přidá.

2 Anička Anička | 12. dubna 2014 v 21:41 | Reagovat

[1]: Ty šaty se samozřejmě před vrácením musí vyprat a vyčistit, takže asi obavy nejsou na místě. Spíš bych s tím ale zabrala spoustu času.
Já myslím, že o knihy by nouze nebyla. Klidně bych tam nějakými přispěla, knihy se válí všude kolem nás, na fakultě, i u popelnice jsem nějaké viděla.. jen kdyby ty budky byly víc.. a třeba i někde blíž mého domova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama