Ach ta literatura..

18. března 2014 v 22:40 |  Kočka na každý den
Dnešek je pěkně zašmodrchaný den a neodvažuju se přemýšlet o zítřku. Zítra je totiž můj druhý den, kdy zkouším mou práci. A jestli to i zítra dopadne beznadějně, tak asi končim. Mám docela obavy, ale snažím se na to nemyslet. Je asi nejhorší předpovídat. Prostě musím jít a nemyslet. Vlastně jsem ráda, že jsem dneska neměla žádný swing. Lídr nakonec odmítnul, za což jsem trochu nerada, ale i trochu ráda. Aspoň že mi to řekl na rovinu. Myslím, že je lepší si zatancovat třeba méně často, ale zato intenzivně. Ještě teď mě bolí svaly na lýtkách..a přitom je to už od tančírny dva dny.
Na sboru jsme dnes s Pee byly statečně v našem hlase jen 2. A je to setsakra těžký. Když to ale poslouchám, zní to velmi dobře. Trénink se vyplatí. Asi jako všude. Kytaru jsem poslední týden vzala do ruky jen třikrát, ale snad to nebude zítra tak děsivé.
Ve španělštině jsem se dneska naučila, jak se řekne kolik je hodin. A. byl dost dobrý učitel. A v angličtině jsem dospěla k šokujícímu zjištění. Nevím, co studuji. Nevím totiž, co to je literatura. Na tak jednoduchou otázku nedokázal nikdo z nás odpovědět. Ono to asi tak zřejmé nebude. Bez toho, aniž bych se mrkla někam na wikipedii, fakt nevím.. nedokážu to definovat. Jsou to texty? Příběhy? Beletrie a poezie? Je literaturou i třeba učebnice matematiky? Je literaturou návod k pračce? A nebo třeba pohádka na dobrou noc, kterou si vymyslí maminka, aby uspala své děťátko? Záleží podle mě hodně na tom, v jak širokém měřítku to člověk bere. Jsou literaturou dopisy a e-maily, které pišu kamarádům? Řekla bych, že ano. Ale aby to někdo četl jako knihu, musel by to vydat nejspíš jako souborné dílo.
Taky jsme dneska pracovali na referátu k povídce Házím ti laso, kamaráde. Mně se ta povídka hodně líbila. Jednak kvůli tomu nápadu lasa, a pak kvůli té společnosti, která tam hraje zvláštní roli. Je fajn vždycky nad textem diskutovat, dozvím se tak, že to dost často chápu než ostatní. Každý v tom vidíme trochu něco jiného. Na druhou stranu si tak trochu bořím svůj vlastní svět povídky.. Holt něco za něco. Taky rádi diskutujete nad texty, které nemají jednoznačný výklad?

Skoro mě nenapadá, jak se takového lasa zbavit.. A tři dni v jednom kuse běžet, to teda je už silný kafe! Myslim, že si s tim hlavní hrdina poradil dost dobře. I když kdo ví, jaké je to být v kůži někoho, kdo přežil jen díky smrti někoho jiného..z deviantart.com od QuanticChaos1000
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama