Verschiedene Gespräche

20. února 2014 v 10:19 |  Kočka na každý den
Včera jsem byla tak mimo, že se mi podařilo zapomenout heslo na blog, takže jsem sem nemohla přispět žádným článkem. Omylem jsem si totiž nechala německou klávesnici, a pak se náramně divila, že to nejde.
Po včerejším zataženém dni tu zas svítí sluníčko. Těším se na svůj dnešní masážní tělocvik.

Včera jsem si připadala skoro jako na Erasmu. V češtině jsem mluvila dohromady tak jen 30 minut.. a to počítám i večerní skajp. Ráno mě šokovalo, když jsme se sešly na jednom předmětu jen dvě. Anne a já. Máme soukromou hodinnu a asi to tak zůstane. Aspoň, že jsme dvě a můžem si pomáhat. S Anne jsem strávila celkem velkou část dne, i když jsme se potkávaly spíš náhodně. Nakonec spolu budeme mít i dětskou literaturu. Po ranní hodině ve třech jsem měla sraz s Andresem a moje myšlení se muselo přetočit na angličtinu- respektive ne tak docela, ale tak, abych byla schopná vysvětlovat německou gramatiku v angličtině. Což není tak lehké, jak se zdá. Například jsem si nemohla vzpomenout, jak se řekne anglicky Hauptsatz a Nebesatz. V němčině to drtíme jedna radost, ale doteď jsem to v angličtině nepotřebovala vědět. Andres mi pak ukázal časování sloves ve španělštině.. no a další týden budeme pokračovat. Našla jsem nějaké knihy plus ještě sháním nějakou učebnici španělštiny pro začátečníky. Kdybyste o nějaké dobré věděli..

Pak jsem šla na oběd a do knihovny. Tam jsem si ale uvědomila, že se koná jedna důležitá schůzka ohledně prázdnin a výjezdu do zahraničí. A nebylo to od knihovny daleko, tak jsem tam ještě zašla. Zeptala jsem se na všechno, co mě zajímalo, a pak se zpátky uvelebila v knihovně. Zúčastnila jsem se předmětu, kde je jen malá šance, že bych byla vyvolená a jela na exkurzi, a tak jsem se ho dobrovolně vzdala, protože mě to téma exkurze stejně nezajímalo(učitelské), jen samotný výlet- bylo by to do Hamburgu. Po dětské literatuře na PdF,kde jsem si připadala trochu jak na základní škole :-D jsem jela Anne domů. Sedly jsme si na nějaký bus, který objížděl všechny čtvrtě v Brně, takže jsme přijely na Starou osadu asi až za hodinu :-D Za tu dobu jsme si stihly popovídat, i trochu česky, protože Anne se učí u nás češtinu a moc ji to baví. Obdivuju všechny, co se učí česky.. a zároveň se mi to velmi hezky poslouchá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 20. února 2014 v 17:08 | Reagovat

Hlavní je, že všechno dobře dopadlo, ty sis poradila a udělala hezký den. Jako ty nádherné kočičky, ty jsou suprové!

2 Rony Rony | Web | 20. února 2014 v 17:53 | Reagovat

S tím heslem nestraš :D, to se jednou stát někde mě, tak je se mnou ámen. :D
Já tě obdivuji za ty jazyky .. němčina, angličtina, teď i španělština? a švédština ... ještě něco? :D slovenský jazyk s českým nepočítám.. :D

3 pavel pavel | Web | 20. února 2014 v 19:17 | Reagovat

Ani my dva jsem se tady na blogu dlouho neviděli... jsem rád že se ti daří dobře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama