Čokoládová

11. února 2014 v 21:29 |  Kočka na každý den
Právě jsem se podívala na nový díl Travel journalu, kde je skvělý rozhovor s jednou ženou, která už tři roky žije v Číně. Vydala se do Číny načerpat zkušenosti z bojového umění, pracovala ve městě Shenzhen, které jsem shodou okolností také navštívila.. a začala v Číně studovat čínštinu a čínskou kulturu. O tom, jestli ale bude ve svých aktivitách v Číně pokračovat, ještě neví. Docela bych si chtěla zkusit mít mezi svými spolupracovníky čínské kolegy.
Ani bych neřekla, jakou práci mi dá příprava seminárky o Plzni. Zítra tam vyrážím a snad se mi poštěstí nasbírat dostatek materálu, abych mohla začít psát. Blbé je, se všechno musíme napsat vlastními slovy. Parafrázovat v češtině jsem ještě moc nezkoušela, snad to půjde líp než v cizích jazycích.
Už je rozhodnuto, kostky jsou vrženy a jsem celkem nervózní, jak dopadla ta včerejší zkouška. Musím ale říct, že jinak se mi celkově pobyt v Brně moc líbil. Ačkoliv bylo zataženo a kosa. Naše fakulta má novou kočičku. Je čtyřbarevná, ale netuším, jak se jmenuje. Je na jéčku. Příště se mi ji snad podaří vyfotit. Vyhřívala se na sluníčku a těsně po zkoušce jsem si ji hladila. Třeba mi přinese štěstí. Když jsem šla předminulý týden na syntax, tak jsem ji potkala u vchodu. Určitě to bylo znamení a jen díky tomu to dobře dopadlo :-)
Po tomhle článku si asi budete myslet, že jsem hodně pověrčivá :-D Ale něco na tom bude.
Ušla jsem po Brně asi 20 kilometrů, 10 nedobrovolně, kvůli zařizování spousty věcí a 10 s kamarádem E. Nakonec jsme skončili v čokoládovně, kde jsem byla v Brně poprvé. Dala jsem si americkou čokoládu s malinami.. to byla lahoda! Báječně jsme si povídali.. nejen o tom, co dělat, když vás štípne vosa.
Mamku brní jazyk, snad bude změna počasí. Doufam, že se ochladí.
Dneska se stala jedna významná událost, na kterou už nejméně měsíc čekam. Teď si jen pořádně všechno promyslet a hurá vyplňovat přihlášku.
Načnula jsem taky švýcarskou čokoládu Lindl. Je výborná! Ať žije čoko!


z deviantart.com od IrkenZar

P.S. Tenhle týden půjdu určitě nejméně dvakrát plavat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 18. února 2014 v 14:20 | Reagovat

Nevěděla jsem, že je v Brně čokoládovna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama