Centrální park Prahy 13 aneb někdy stačí jen vytahnout paty z domu

30. ledna 2014 v 23:07 |  Moje cesty
12. ledna.. ano, je to už nějaký ten pátek, co jsem podnikla asi tříhodinovou procházku po okolí za účelem najít 2 kešky. A podařilo se!!!! Světe, div se, nalezla jsem své dvě první mikro kešky!! Jedna mi teda dala zabrat víc jak půl hodiny. Oblezla jsem celý okolí, všechno kovový, skoro do potoka jsem vlezla, ale nakonec se zdařilo. Byla to magnetická keška. Druhá keška měla svůj úkryt na místním kopci zvaném Makču Pikču. Nikdy, co tady bydlím, jsem tam nevylezla. Ta keška mě teda náramně překvapila. Jednak svým důmyslným úkrytem- ve větvi na stromě, a druhak svým zvláštním patentem, jakým se otvírala. Musím říct, že mi dalo fakt práci ji zpátky správně nasadit.

Fotky jsou pořízené při cestě na Makču Pikču. Všimněte si, že nikde žádný sníh, sluníčko svítí oslnivě, ale kosa byla, to se musí nechat. O to těžší bylo kešku odlovit a zapsat se do logbooku.

Má nejoblíbenější fotka. Tak nějak jsem si uvědomila, že jsem ráda, že bydlím na Praze 13 a ne třeba v jiné části Prahy.


Kešku vám samozřejmě neukážu, na kopci je jen jedna a třeba se tu někdo z vás zrovna po ní bude pídit, tak mu nechci zkazit překvapení. Kdyby měl přesto někdo zájem ji vidět, může mi napsat do zpráv, je to fakt netradiční skrýš .-) Přináším vám tedy aspoň video o geocachingu.. pro ty, kdo se s ničím takovým ještě nesetkali. A mimochodem GPS ani telefon netřeba. Stačí si to doma předem pečlivě najít na netu a zaznamenat na papír. Pak to chce jen hodně štěstí a dobrou znalost terénu. Tak hurá do toho!


Na geocachingu se mi líbí to, že ho můžete provádět jak s dalšími lidmi, tak úplně sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rony Rony | Web | 31. ledna 2014 v 20:47 | Reagovat

Páni, tys nikdy neslyšela o Instagramu a já nikdy neslyšela o tomhle. Zní to parádně a video je taky dobře natočené :D ... určitě mi fotku pošli na e-mail, mám pořád stejný: Hanakova311@seznam.cz :)

Mimochodem .. Instagram je aplikace do chytrého telefonu nebo tabletu, co má android ... Lidé tak "zmaniačeli" a fotí vše, co právě jí, jak vypadají, co dělají, kde jsou, koho vidí .... a hned to vkládají právě na instagram a ukazují to tak celému světu ... fotky jsou jen ve formátu čtverce a je možnost si je tam i upravit .. já si ho založila jen z důvodu nějaké galerie pro fotky z blogu. :D

2 Ježurka Ježurka | Web | 2. února 2014 v 19:04 | Reagovat

Vidím, že už je ti líp, za což jsem ráda a ty fotky opravdu nevypadají, že bys je fotila v lednu! Ale aby nás ta zima ještě nepřekvapila. A je vidět, že jsi měla z toho výšlapu radost, úplně to z toho článku čiší!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama