Země, které plánuji navštivit

16. prosince 2013 v 19:40 |  Kam bych se chtěla podívat
Tak mě napadlo vypsat si všechny státy světa, kam bych se chtěla někdy podívat. Samozřejmě bych se asi nebránila i dalším destinacím, ale mám pár zemí, do kterých mě to vyloženě táhne. Jsou to:
Švýcarsko
Lotyšsko
Irsko
Nový Zéland
Kanada
Tanzánie- Zanzibar
Thajsko
Bora Bora
Libanon
Španělsko
Brazílie
Mexiko
Austrálie

Proč Švýcarsko?
Jeden den strávený ve Švýcarsku byl pro mě rozhodně málo. Chtěla bych do hor, na Jungfrau, na lyžovačku, koupat se v létě v jezeře, koupat se v zimě ve vířivce pod noční oblohou a pod horami, šprechtit se Švýcary, chodit po horách a jíst švýcarskou čokoládu a potkávat Milky na cestách =)
A proč Lotyšsko?
To je jasné. Asi by mě to tam tak netahlo nebýt mého kamaráda Matisse, který mi vypráví o Lotyšsku a jeho rodné Rize v každém e-mailu. Díky němu vím, že má Lotyško cizinci hodně co nabídnout. Chtěla bych se podívat do Rigy, pak podniknout nějaký bažinový výlet a rozhodně bych nevynechala místo zvané Kolka, které se nachází na vrcholku zálivu. Vlny z Baltského moře a ze zálivu se tam zvláštně kříží a vám se naskytne pohled jako je tento:
Obrázek je z http://www.aroundtheworld.org/latvia/kolka-where-the-seas-meet

Proč Irsko?
To je taky jasné. Divoká příroda, staré hrady, keltské památky.. a taky můj kamarád, který bydlí v Dublinu.
Proč Nový Zéland?
Asi pět lidí, co znám, navštívilo tuhle dalekou zemi, takže již o ní mám spoustu informací, ba dokonce už některá místa znám zpaměti. Takže by bylo dobré si to prohlídnout i naživo, né? Prý tam taky jsou hodní lidé, tak si to chci ověřit.
Proč Kanada?
Protože si myslím, že je to klidnější země než USA, rozumější země než USA, možná má stejně hezkou přírodu jako USA, každopádně bych se tam možná i sama vypravila( do USA asi ne). Dá se tam prý dobře vydělat.
Proč Tanzánie?
V Tanzánii mě láká především ostrov Zanzibar. Asi před rokem jsem měla možnost zúčastnit se cestovatelské přednášky Václava Špillara. Tento kraj mě uchvátil. Jednak díky úplně odlišné kultuře, pak díky nádherným plážím. Tanzánie nepatří k nebezpečným zemím v Africe, není tam občanská válka a je relativně stabilní. Vážně uvažuju u tom, že bych tam jela. Samozřejmě by bylo lepší mít nějakého spolucestovatele, nejlépe muže, ale nevím, jestli by se našel nějaký blázen, který by byl ochotný se obětovat. Každopádně INEX má v nabídce workcampů i Tanzánii, takže možnost, jak se tam dostat, určitě je.
Proč Thajsko?
Moře, pláže, je tam celkem levno, budhistická země, ale nevím, jak tam funguje couchsurfing ,-)
Proč Bora Bora?
O tomto místě jsem už psala samostatný článek, sním o něm od druhý třídy základní školy, to mi přinesla spolužačka Evelína klíčenku, kterou mi koupila, když byla na tomto ostrově se svou babičkou.
Proč Libanon?
Taky jsem shlédla rozhovor s jedním člověkem, který byl v Libanonu. Do Libanonu bych zajela díky turistické neprofláklosti, krásné přírodě- jsou tam jak hory, tak moře. Škoda jen, že sousedí se Sýrií, kde to zrovna moc bezpečné není a že z Bejrůtu do Damašku to je snad kratší než z Prahy do Brna..
Proč Španělsko?
Protože jsem se začala učit španělsky, Španělé jsou velmi přátelští lidé a Španělsko je teplá země, což mě na něm nejvíc láká. Chtěla bych do Barcelony, do Valencie, procestovat celé východní pobřeží Středozemního moře.
Proč Brazílie?
Chtěla bych vidět karneval, sambu, zatančit si a zapařit 8-) Návštěva Brazílie i Mexika by myslim byl fakt velkej adrenalin. No, zatím to vidím tak, že bych se k někomu přidala. Sama bych to asi nedala.
Proč Mexiko?
Mám tam nového kamaráda, jiný kamarád mi o Mexiku vyprávěl, protože tam byl.. mluví se tam španělsky, chtěla bych jít do džungle a místní lidé jsou prý maličcí, tak bych chtěla vidět, jestli to je fakt pravda. No a taky měl lákají tamější žrádelní speciality.
Proč Austrálie?
Protože bych chtěla vidět Velký bariérový útes, potápět se tam... O:-)
Protože bych chtěla vidět divokého klokana na vlastní oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 16. prosince 2013 v 23:18 | Reagovat

Jéé, úplně jsi ve mně zase probudila cestovatelskou vášeň. Příjemné vytržení z učení ekonomie...Několik destinací máme společných:-)

2 Anička Anička | 17. prosince 2013 v 21:30 | Reagovat

[1]: Tak mi pak řekneš, jaké to jsou, jo?

3 Zdebra Zdebra | Web | 3. ledna 2014 v 13:15 | Reagovat

Z toho seznamu mě spíš láká prvních pět, než ty teplejší země.
To mi připomíná, že jsem si chtěla taky nějaký seznam udělat, ale spíš míst v ČR, což bude hrozně dlouhej seznam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama