Tajemství pohybu

24. listopadu 2013 v 20:32 |  Kočka na každý den
Po několika dnech opět na blogu. Teď jsem sem moc nepřispívala a nevím, jestli to bude se mnou lepší. Ne, že bych neměla úplně tak čas, ale je spousta věcí, které sem psát nemůžu. A tak to tu vypadá tak, jak vypadá.

Snad jen pár věcí, které bych zmínila:
1) Podařilo se mi za tento týden šest dní se nějak hýbat, konkrétně v úterý swing, ve středu jive a oldies tance, ve čtvrtek zumba, v pátek plavání, v sobotu tancování na koncertě a dnes fitko a zumba. Využila jsem volného vstupu, ale posilovalajsem jen půl hodiny. Bylo to celkem utrpení. Sama bych tam už nešla. Naštěstí od šesti začínala zumba. Mohla jsem porovnat, jak to tancuje tato lektorka a ta naše ve škole na univerzitě. Zajímavý.
2) Z toho prvního bodu vyplývá vlastně tento druhý. Zjistila jsem, že čím víc se pohybuju, tím víc se cítím psychicky v pohodě. Tento týden byl opravdu výjimečný. Normálně jsem ráda, když dvakrát týdně nějak protahnu tělo. Víc takových týdnů.. Mám ale strach, že brzy to bude úplně jinak.
3) Bolí mě hlava z historie a z kostelů.
4) Spontánní akce jsou nejlepší. Aspoň včera to tak bylo. Po roce jsem se sešla s kamarádem, který náhodou jel do Prahy a napsal mi. Zašli jsme na festival Vox, který pořádali katolíci. Měla jsem mírné obavy, že to bude hodně náboženské, ale nakonec se mi tam celkem líbilo. Přišla jsem na jiné myšlenky. Občas jsme se rozdělili, ale často jsme se spolu pobavili a hrozně nás zajímalo, jaká bude německá skupina. Měla přijít na řadu v 19.30. A tak jsme čekali. Jestlipak budou zpívat i německy?
Nezpívali. Ale přesto nad všemi vynikali a sklidili největší ovace. Good weather forecast jsem předtím neznala, ale brzy, co vyšli na pódiu, si mě získali. Přitom jsem si taky zkusila poprvé flash mob. Dosud jsem o tom jen slyšela. Jedná se o to, že se domluví předem skupina lidí, která udělá v jeden moment něco bizardního. Možná jste něco slyšeli o "zmrznutí" lidí, které občas na veřejnosti proběhlo. Tak my jsme tedy taky zmrzli a to hned předtím, než zpěváci vyšli na pódium. Začali hrát a my jsme stáli jako sloupy. Asi jim to připadalo dost divný. A divím se, že vůbec hráli dál. Že to nestopli. Pak se ale objevilo na obrazovce smluvený znamení- název kapely a všichni vypukli v jásot. Takže to dobře dopadlo. Skupině se určitě oddechlo :-)
Vyslechli jsme si příběh Tima, který pochází z Filipín. Je to sirotek a jeho příběh je fakt hodně silný kafe.
Co mě na Good weather forecast překvapilo a upoutalo, byla určitě trubka. To určitě skladby dost oživilo.
Mám podpis hlavního zpěváka Floriana Stielpera. Ptala jsem se, odkud pochází. Prý z Norimberka.
5) To by bylo asi včechno z tohoto týdne. Nyní se budu snažit řídit heslem tanec a učení je moje spasení.

Mějte se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rony Rony | Web | 25. listopadu 2013 v 17:57 | Reagovat

Už jen po prvním bodu se divím, že ještě žiješ, mě by to zničilo. :D Ale je pravda, že díky sportu se člověk vybije a cítí se líp i díky endorfinům a tady těmto podobným věcem ... Asi bych si na zimu měla najít nějaký ten sport. :D
Nevím, jestli by mě někdo na takovou akci dostal, ale nakonec zní opravdu fajn a je dobře, že sis to tam celkem užila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama