Symfonie kabelek na Špilberku

29. listopadu 2013 v 10:58 |  Co mě kdy zaujalo
Už jsem tu zmínila, že ve středu jsem navštívila výstavu Symfonie kabelek. Hlavně proto, abych přišla na jiný myšlenky. Překvapilo mě, že jsem tam byla skoro celou dobu úplně sama. Aspoň jsem si mohla vystavené kousky prohlídnout nerušeně, v klidu.Výstava byla celkem ve třech místnostech, dvě velké a jedna malá. Na začátku jsem si prohlídla kabelky z 19. století a z počátku 20. Nekteré byly pěkně malované, jiné háčkované apod. Některé pocházely třeba z Japonska a Číny. Většina z nich ale pocházela buď z Muzea města Brna, nebo ze soukromé sbírky jedné paní, nadšené sběratelky kabelek.

Nechápu, jak se do této kabelky vůbec něco vešlo.. a jak to tam drželo a nevypadlo. Měli tam ale ještě menší kousky.


K vidění byly i různé pompadurky.Mně se však líbily i korálkové kabelky. Často je prý dostala sběratelka v porušeném stavu, a tak je sama vlastníma rukama opravovala.


No a k vidění bylo i pár šatů. Nejen dobové, ale i současné, originální, vyrobené studenty návrhářských oborů. Mně se líbily tyhle knoflíkové šaty. I když bych je asi nechtěla moc nosit. Musí být celkem těžké.. Nebo ne?


A pak mě hodně dostaly tyto šaty s klapkami od klavíru. Rozhodně originální nápad! Všimněte si, že ty klapky měly i dole. Takové šaty bych chtěla v šatníku.


A nakonec jedna z nových kabelek, mně se líbily ty matné kamínky. Kdyby tam bylo míň druhů kamínků, kabelka by byla dokonalá. Takhle mi připadá trošku přeplácaná. Ale jinak má tvar i barvu moc hezkou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blog4-girls blog4-girls | Web | 29. listopadu 2013 v 11:01 | Reagovat

moc pekný blog

2 Ježurka Ježurka | Web | 29. listopadu 2013 v 17:27 | Reagovat

To tedy koukám, co všechno se nevystavuje, ale určitě to bylo zajímavé! Jen se divím, že se dochovaly i starší výrobky, že vůbec drží pohromadě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama