Róza je prostě všude

16. listopadu 2013 v 18:32 |  Kočka na každý den
Zdravím! Opět zase o sobě dávám vědět. Dnes jsem celkem vymrzla. Čekala nás odpoledne procházka Prahou. Měla jsem si vzít rukavice a teplejší boty, ale nějak mi to nedošlo, že už asi půjdeme do terénu. Docela zajímavé to bylo. Určitě zajímavější než dopolední přednáška o historii. Je jasné, že zkoušky na průvodce Prahou budou o hodně těžší než obecné zkoušky na průvodce. Dost se toho bojím. Určitě si je rozdělím.
Včera jsem ztratila asi tři hodiny času, zbytečně jsem čekala na brigádu. Nakonec přišlo tak moc lidí, že nás poslali ven čekat a fandit. Myslela jsem si, že se jedná o pár minut, že nám jinak poskytnou nějaké teplé přístřeší. Jenže ne, musela bych tam čekat od půl osmé do desíti v tom mrazu. A tak jsem jim do očí řekla, že mi to za to nestojí. Nehodlám být nemocná. Myslím si, že je to i proti pracovním podmínkám. Vždyť ty lidi, co tam čekali a "pracovali", jsou chudáci. Dvě stovky jsem oželela s tím, že zdraví mi je přednější. Každopádně všechna proti mají i svá pro. A tak jsem ráda, že se mi podařilo sehnat při čekání na čas brigády učebnici švédštiny nejen pro samouky, která mi snad trochu pomůže najít slovíčka pro cestovní ruch. A taky zopakovat švédskou gramatiku. Ráda bych si totiž udělala zkoušky i ze švédštiny, abych mohla třeba provádět Švédy.
Domů jsem včera dorazila po osmé, stihla jsem si dodělat kopírovací brigádu, takže mám teď celkem čas :)
Včera jsme měli ráno na ulici sníh. Myslela jsem, že to bílé na autech je jen námraza, ale ne. Pak jsem viděla, že byly zasněžené i odpadky a tráva. Raději jsem odvrátila pohled jinam..
Už mám dopsaný čtenářský deník a mám z toho radost. Během cestování metrem čtu nové Cestopisy. Je tam bezva článek o Srí Lance.
No a perník se taky celkem poved.

Ve čtvrtek jsem dostala gratulaci od kamarádky. Udělala mi velikou radost. Vím, že před oslovením by měla být čárka, ale čert to vem. Stejně ji sem dam. Přemejšlela jsem, kde tu fotku Rozárky má kamarádka vyhrabala, a pak mi to došlo!!! Z mé oslavy osmnáctých narozenin! To jsem pozvala holky domů a Rozárka nám u oslavy asistovala :) Chytla jsem ji do náruče, když jsme se společně fotily.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 blažena blažena | Web | 17. listopadu 2013 v 10:15 | Reagovat

Udělalas dobře, že jsi jim to řekla, 2 stovky za to opravdu nestojí.

Rozárka je překrásná, a tak hezky kouká. :)

2 Zdebra Zdebra | Web | 20. listopadu 2013 v 13:19 | Reagovat

Třeba tě někdy někde potkám jako průvodce. :)
U nás se sníh ještě neukázal. Maximálně mlha.
Taky mi dřív kočky asistovaly na oslavách. Hlavně u jídla. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama