Hrad Boskovice

11. října 2013 v 16:49 |  Moje cesty
Na hradě v Boskovicích jsme minulý víkend hráli larp. Snad všichni ví, co je to larp. Kdyby ne, můžete se mrknout na Wikipedii. V Bokovicích jsem byla poprvé v životě, ačkoliv jsem o tomhle městě slyšela už několikrát. Je totiž dost blízko Brna, asi 40 kilometrů od něj. My jsme sice jeli vlakem asi 45 minut, ale možná, že by se to dalo i za den..dva ujít pěšky. Tohle vidíte, když vystoupáte kopec cca 400 metrů, nachází se tam hlavní brána, která byla během konání larpu skoro vždycky zavřená. Žádní návštěvníci neměli do hradu přístup. Viděli jsme i pár zklamaných tváří Japončíků. Co se ale dalo dělat.. ten den a kousek to museli návštěvníci přežít..a přijít o trochu později.


My jsme na hrad dorazili skoro první, takže nikde ani živáčka. Mohla jsem se nerušeně procházet a fotit. Hra začínala až večer.


Spousta skrýší a temných místností.. minulý rok se tam prý odehrála jedna drsná scéna s otrokyní, která si ji náramně užila. My jsme lezli teda jen do některých těch místností, třetí zleva- bez plotu, byla knihovna. Vpravo pak studna, kde se konaly různé obřady a bohoslužby. Tam taky odnesli krále, když byl zabit.


NAHOŘE: vchod na horní nádvoří
DOLE: Podzemní sklepení

Pozůstatek vchodu.. kdoví, co to bylo za komnatu tehdá.. občas jsem tudy procházela a konal se tady pohřeb jednoho gardisty, když byl otráven kvůli nevěře. Pohřeb byl vskutku autentický, alchymista využil své lopatičky a pěkně ho zasypal kamením :)


Romantický výhled z okna..


Mám ho ve dvou verzích, strašně se mi líbí ten starodávný "rám" okolo.


Stíny a v pozadí město Boskovice


Koupaliště-zřejmě už dávno zavřené


Trochu přesvícené, ale mně se líbily okolní zelenožluté lesy. Sluníčko svítilo, ale ve skutečnosti fučel také vítr a byla celkově kosa.

Tady bydlel kastelán.. Abych pravdu řekla, nikdy jsem ho za tu dobu, co jsme tam pobývali, nepotkala.
Koník byl málokdy uvázaný a po hradě se volně pohyboval :)


Tohle kolo si budu pamatovat asi napořád. Měli jsme za tím kolem schované bágly a vždycky večer jsme pro ně potmě lezli. Nebo spíš podlézali. Bylo umění se nezabít o to dřevo, na kterém je kolo připevněno. Tohle kolo je šlapací a slouží k nabírání vody ze studny. Studna byla hned vedle a když jsem se nahnula, měla jsem celkem nahnáno. Je asi 26 metrů hluboká.


To by bylo o hradě. Na podobné akce je to místo jako stvořené. Naštěstí se dalo spát v hospodě(krčmě, kde se topilo v kamench). Někteří lidé ale spali i venku. Zažila jsem na larpu i zimu, ale dalo se to přežít, důležité pro mě bylo nocování v teple a taky kamna, u kterých jsem strávila nemálo času. Medovina a horký čaj taky zahřály.
Koho by zajímaly fotky z larpu, fotky kostýmů a nás v akci, odkaz je zde. Snad mě tam nikdo moc nepozná ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 blažena blažena | Web | 12. října 2013 v 15:18 | Reagovat

Téééda, takový krásný fotky a závistivě koukám, jaký jsi měla kalendářově modrý nebe.
Co je larp samozřejmě nevěděla, tak se musím mrknout na odkaz.

2 blažena blažena | 12. října 2013 v 15:19 | Reagovat

Nejdou mi šoupnout hvězdičky, tak si je potom dej za mě.

3 Zdebra Zdebra | Web | 20. října 2013 v 23:56 | Reagovat

Jé, ten výhled je moc pěknej. Tam bych se kochala hodně dlouho. Jinak v Boskovicích jsme byli ve čtvrté třídě ve westernovém městečku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama