Říjen 2013

Vypětí

3. října 2013 v 22:50 Kočka na každý den
Je teprve čtvrtek a událo se toho jak za celý měsíc ne. Psychicky jsem na tom celkem mizerně, fyzicky už dobře. Dnes jsem šla poprvé na zumbu a jsem spokojená. Máme sympatickou cvičitelku, s kterou jsme tancovali na úplně neznámé písničky. Připadala jsem si často dost mimo, ale je to prostě tím, že jsem tam nováček. Stihla jsem i oběd na Vinařské- rizoto s klobásou. Mňam. Na Vinařskou moc nechodím, je to z ruky a ekonomická fakulta jde celkově mimo mě. Sluníčko po celý den svítilo, ale jinak byla kosa. Přesto se mi nechce vytahovat zimní věci. Občas potkávám i lidi v rukavicích. Snad se brzy dostanu do kondice. Tanec mě každopádně nepřestal bavit.
Mám také radost za dnešní úlovek. Kamarádka z Příběhů třídila oblečení a uspořádala doma malý bazar. Podařilo se mi výhodně sehnat pět kousků oblečení. Hnědé kalhoty, kostkované kraťasy, žluté tílko, tílko vypadající dosti záhadně- fantasticky(trochu jak vesmír, trochu jak pavučina).. a pak taky šaty. Se šatami jsem měla dilema, jestli je vzít, či nevzít. Nakonec mi je E. přibalila gratis, protože stejně zybtek oblečení poputuje asi na charitu. Ty šaty jsou barevné, s kamínky a na zavazování za krk. Do letního pařáku jako stvořené.. Teď by to chtělo znovu léto. Bože, proč to musí jít zase k zimě..
Zítra jedu na larp. Musím si ještě pročíst příběh a postavu. Dosud jsem to udělala jen zběžně. Pak taky někdy musím udělat těch 30 cvičení, co máme na pondělí. Jenže u toho potřebuju notebook a taky nejméně 5 dní času. I když bych toto měla, nebyla bych spokojená. Těm cvičením totiž vesměs nerozumím. Potřebuju někoho, kdo by mi to vyvětlil. Ale koho? A není to vlastně všechno jen o našrocení se tabulek?
Na jednom předmětu jsme se dnes ale pěkně nasmáli. Baví mě kreativní psaní, i když sama zas tolik nápadů nemám. Kluci ale umí být pěkně sarkastičtí. A to je dobře.

Tenhle týden byl děsný, ale zároveň mě těší, že můžu už chodit do školy.. i přes to, že se tam s nikým téměř nebavím a že tam nikoho neznam.
Dnes jsem potkala náhodou kámošku v šalině, tak jsme se bavily asi 10 minut. To je ale překvápko. Domlouvaly jsme se na sraz, ale nějak obě nemáme čas.
Těším se, až si tento víkend od sebe odpočinu.


z deviantart.com od gekkoen2

Kočičí vtip

1. října 2013 v 12:08 Kočičí všehochuť
Geht ein Kätzchen in die Bar. Fragt der Wirt: "Ein Glas Milch wie üblich?"
"Nein, heute soll's ein harter Whisky sein", antwortet das Kätzchen.
"Warum ein Whisky?", erwidert der Barkeeper verdutzt.
Darauf das Kätzchen: "Nun, ich will halt morgens auch einmal mit einem Kater aufwachen."


Překlad nezní už tak úžasně, protože v češtině to nemá dvojí význam jako v němčině.

Koťátko jde do baru. Obsluha se ptá: " Sklenici mléka jako vždycky?"
"Ne, dnes to bude tvrdá whisky", odpoví koťátko.
"Proč whisky?", odvětí barman udiveně.
Na to koťátko: "Prostě se chci zítra probudit s kocovinou."

V němčině totiž "einen Kater haben" znamená nejen mít kocoura jako domácího mazlíčka, ale v některém kontextu jde i o význam "mít kocovinu". Jestli to teda dobře chápu, tak koťátko chce zřejmě během večera buď nabalit nějakého fešného kocoura a ráno se probudit po jeho boku, nebo se chce opít o mít ráno kocovinu jako prase a nebo obojí dohromady XD