Červenec 2013

Menší pauza

3. července 2013 v 22:56 Kočka na každý den
Zdravím! Právě jsme dokoukali jeden z dílů Kobry 11. Docela smutné to bylo. Ale díl, kde umře Tom Krannich, je ze všech nejhorších. Tentokrát si jedna z hlavních postav, kriminálnice, zemřít celkem zasloužila. Jsem unavená a těším se do postele. Večeři-těstoviny s tuňákem jsem si užila. Jsem zvědavá, co budu od zítřka jíst. Dieta ale myslím neuškodí. Snad se mi podařilo zařídit vše, co bylo potřeba. Zítra už nic neřeším. Ani to nepůjde :-) Měsíc se tu neukážu, ani nebudu nejspíš moc chodit na další blogy. Mějte se krásně! Užívejte života!

Rozárka taky cestuje.. na hřbetě želvy.


Mini karafiáty

2. července 2013 v 22:14 Verschiedene Sachen
Od mamky jsem dostala malé karafiátky. Krásně se mi hodí k barvě pokoje a voní. Jsem zvědavá, jestli tu ještě budou, až přijedu.. Jestli nezvadnou.
Ještě nikdy jsem neviděla takovou pidi variantu :-)


Co se tak říká a jak je to ve skutečnosti

2. července 2013 v 22:07 Kočka na každý den
Červen a červenec je ve znamení oslav. Bohužel to letos úplně nevyšlo. Ale aspoň dnešek jsme měli takový slavnostní. Strávili jsme ho na chalupě a s oslavami pokračujeme i teď večer. Vše je takové komorní, ale pěkné. Venku už to zase vypadá letně, ale doma to vře. Obavy a nervozita přepadají obzvlášť jednu osobu. Ale i na mě to trochu dolehlo. Už se těším, až budu mít ty přípravy za sebou a odletím. Dost si oddechnu.
Nerada jsem se loučila dneska s dědou a taky s kočkami. Snad to tam beze mě přečkají. Možná se jim podaří vyhubit v okolí všechny ptáky. Dneska tam ještě nějací štěbetali, ale dva jsme už našli mrtvé v trávě. Stejně nechápu, jak může mít kočka potěšení z toho, když si na sebe hází ptáka(viz třeba Gába).


Něco na hlavu

1. července 2013 v 16:53 Kočka na každý den
Obíhání mám pro dnešek vyřízené. Nejvíc nervózní jsem byla při zadávání zakázky na výrobu mé diplomky. Ve středu si ji půjdu vyzvednout. Ještě dneska ráno jsem tam něco změnila. Chyby tam nejspíš jsou, Judith mi nestihla napsat poslední e-mail s pár odpověďmi na mé otázky. Ale čekat se už nedalo. Pořád by tam bylo co zlepšovat. Včera se mi podařilo rozklíčovat číslování stránek. Ani brácha a jeden náš známý přes kompy to nevěděli. Naštěstí jsem vygooglila jeden dobrý a podrobný návod, jak na to.
Nakupovala jsem taky pár drobností na mou cestu(vesměs dárky). Znám jeden fajn krámek na Staroměstké, kde mají super obrázky Prahy. U vchodu jsem s lekla, že je tam už nemají, ale pán mě zavedl dozadu, kde ležely. Je mi trochu s podivem, že na mě v tom krámku mluvili anglicky( česky vůbec neuměli). Ten chlapík, co mě obsluhoval, byl milý. Jako jediný z personálu uměl česky. Asi jsou zvyklí, že tam chodí spíš jen cizinci. Vůbec v centru jsou všude cizinci. Ve směnárně potkávám muže, kteří určitě nejsou z Česka.. v restauracích, v různých kancelářích nabízející prohlídky po městě.. jako by nemohli turisty uspokojit Češi. Nebo znají cizinci Prahu líp, umí líp anglicky než Češi, a proto jdou dělat takovéhle zaměstnání?
Taky se mi podařilo najít jeden super online obchod, kde jsem si objednala nezbytnou věc- placatku! Byla jsem si ji vyzvednout na karlínské pobočce. Z té placatky mám radost, potřebný předmět za super cenu!
Pak ještě sháním šátek. Ne tak obyčejný šátek. Je to univerzální šátek. Kšiltovky totiž nesnáším, protože přes ně není vidět. Pamatuji si, že jsme na Ukrajině měli takové fajné pokrývky hlavy. Akorát jsem ho měla půjčený, takže jsem ho musela vrátit. Chtěla bych mít svůj vlastní, ale nemůžu na žádný hezký narazit. Přála bych si červený, ale ty prostě nejsou. Mám už jeden vyhlídnutý. Je modrý, ale ještě jsem se pro něj úplně nerozhodla. Uvidím, ještě mám dva dny :)
A teď hurá konečně na toho Hobita!

Takových klobouků jsem viděla dnes fůru, ale šátků je už daleko méně..


z deviantart.com od iluvmykats