Sedět a zírat

6. dubna 2013 v 21:45 |  Kočka na každý den
Sobota mě pekelně unavila. Kdyby to bylo díky nějaké fyzické práci, tak bych jásala. Práce-nepráce, kterou dělám, mě neuspokojuje. Nevidím za sebou žádný výysledek a to mě nejvíc štve. Musím si pořád říkat, že tam jsem kvůli penězům, na kterých momentálně hodně záleží.
Podařilo se mi úspěšně dokončit jeden překlad. Zkusila jsem pustit i obě dvě videa, z kterých budeme psát test. Nerozumím skoro ničemu. A tak jsem to po 10 minutách vypla. Je to směsice dialektů a hochdeutsch, což nerodilý mluvčí nemůže pochytit. Možná jen vybraní učenci na naší škole :) Jinak mi to připadá jako zakletý jazyk, z něhož se sem tam vyvrhne známé slovíčko.

Otázka na zamyšlení: Proč se říká polce "polka", když ten tanec pochází z Česka? A proč se říká tatarská omáčka, přinesli ji snad sem k nám Tataři? To jsou věci, nad kterými jsem začala přemýšlet až poté, co jsem potkala jistého kluka z Kyrgyzstánu. Je vidět, že nad věcmi přemejšlí a mně připadá šokující, že ač jsem z Česka, nikdy jsem se nad těmito skutečnostmi nepozastavila.

Jó, židle je pro dnešek fakt trefná. Většinu času jsem strávila právě na ní. A zítra to bude taky tak..


z deviantart.com od Lovecatssss1998
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 9. dubna 2013 v 13:16 | Reagovat

Párkrát mě už zarazilo, proč se tatarce říká tatarská omáčka a polce polka. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama