Šok

9. března 2013 v 21:39 |  Kočka na každý den
Takový den jsem snad ještě nezažila! Nehledě na počasí, které v tom dnes bylo úplně nevinně. Dozvěděla jsem se dvě věci z kočičího světa. Jednu hodně smutnou a druhá mě tak šokovala, že jsem raději zůstala stát pěkně daleko, abych nic neviděla. Tak nejdřív tu jednu- smutnou. Prý se to stalo už před několika týdny. Nevím, proč mi to nikdo neřekl. Museli jsme jet na chalupu a tam jsem se to ještě v autě dozvěděla. Cipísek už nežije. Zajelo ho auto a sousedé nám řekli, že ho našli. Kocourek neměl moc dlouhý život.. necelý rok. Měl se dobře, jen je nám líto, že se nedožil víc roků :,-( Dalo se to ale čekat. Už na podzim se začal toulat a doma se ani neukázal. Za každým šel a ničeho se nebál. Klidně se válel na silnici a nevadilo mu, že před ním musí auta zastavovat. Bylo jen otázkou času, než ho něco přejede. Snad se to už žádné naší kočce nestane, snad se všichni dostatečně bojí aut a drží baráku.(Kromě Berty, který je stále na cestách. U toho je to normální, že se staví doma na návštěvu jednou za měsíc).
Měj se dobře v kočičím nebi, Cipísku!
Druhý šok mě čekal hned po příjezdu. Naštěstí jsem nebyla první, kdo to spatřil, takže jsem okamžitě vycouvala. U zdi u vchodu ležel obrovský pták. Ne žádná sýkorka, či vrabec, ale koroptev! To dílo patřilo Johaně. Jen ona má zálibu v lovení ptáků. Taky že se hned ke svému úlovku přihlásila. Uklízení té mrtvoly pak stálo velké sebezapření. Já vše pozorovala z dostatečně velké vzdálenosti. Člověk by neřekl, že tak přítulné stvoření jako kočka dokáže takhle vraždit. Všechny kočky se k nám tulily, jako by se nechumelilo.
Co jinak? Štve mě, že musim pořád řešit problém bydlení v Brně. Snažím se využít co nejvíc volného času, napsala jsem esej o vojenské službě. Uplatnila jsem zážitky z dědového vyprávění, takže snad bude slavit úspěch. Jdu si pustit film o přírodě a to bude asi poslední aktivita, kterou dnes podniknu. Dobrou!

Už nežije..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Džambo. Džambo. | Web | 10. března 2013 v 0:20 | Reagovat

Co se stalo tvýmu kocourkovi mě mrzí:( i my máme kočičáky a doufám, že nic podobnýho se nestane. Naše kočky jsou tak líný, že ani neloví:D a pokud nedostanou nažrat hrdě se o žrádlo přihlásí. Zrovna se mi stala nepříjemná věc můj králík skákal do klece (jak se to naučil) a jak skákal zavadil packou o dvířka a sekla se mu tam nožka. Už jsem myslela, že ju má zlomenou doufám, že to nic není:(

2 Rony Rony | Web | 10. března 2013 v 11:10 | Reagovat

Achjo, Cipíska je mi moc líto. A vím moc dobře, jaké to je. Nám auto srazilo tříletou fenku. :(( Ta babičce s dědou utekla a už to bylo.

A s tím šokem. Ble. :D Ale i tohle vím jaké to je, jezevčíci jsou lovečtí, berou dom žáby, ještěrky, myši a bár jaké malé havěti i roztomilosti a není to pěkný pohled.

Snad se budeš držet a bude líp.

PS: giveaway je jednoduchá věc, jedná se o obdarování svých věrných čtenářů tím, že něco koupíš nebo prostě už něco nechceš, dáš to do soutěže a ostatní ti jen komentují blog tak, jak si udáš v pravidlech. Nejčastěji je to jen e-mail a sledování blogu. Až se rozhodneš soutěž ukončit, vybereš jeden komentář (většinou pomocí random, kde se vylosuje číslo) a ten, který se vylosuje vyhrává. Takže štěstí má každý, v mém případě to bude ale platit jen pro Slovensko a ČR, až něco vymyslím.

3 Zdebra Zdebra | Web | 11. března 2013 v 17:46 | Reagovat

Chudák malej :(
Jo, kočky jsou velcí dravci. Dokonce to nedávno zjistili na novinky.cz. Článek se tvářil jak objev století, že kočky loví myši a ptáky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama