5 pravidel

26. března 2013 v 13:15 |  Co mě kdy zaujalo
Než mi vychladne čaj, chtěla bych využít čas a napsat něco o filmu, který jsem včera shlédla. Opět nebýt kamaráda, nechala bych tuto událost bez povšimnutí. Nejedná se o festival Jeden svět, i když si myslím, že by se tento dokument do tohoto festivalu hodil. Jedná se o film 5 pravidel. O projektu Systém jsem už něco slyšela a na e-mail mi přišlo pár pozvánek. Bohužel jsem se ani jednou nepřihlásila, protože mi to připadalo dost drahý. Včera měl film, který byl o tomto larpu natočen, premiéru.
Projekt Systém zobrazuje několik totalitních režimů dohromady. Hrají tam muži i ženy, můžete si vybrat ze tří rolí. Buď budete pomocný pracovník, řádný občan, nebo student. V systému jsou rovněž cizí postavy, které většinou hýbají dějem. Ve filmu hraje hlavní roli pomocná pracovnice Julie a student(to jméno jsem už zapomněla). Oba tají svůj vztah. Další vedlejší příběhy jsou aféra s nahrávkami, které se veřejně pustí do rozhlasu, distribuce toulenu a různé vzájemné udávání. Podle toho, jak byl ten film natočen, mi ale připadá, že ne všichni si zas až tak zahráli. Pár důležitých postav a ostatní spíš dělalo křoví. Nebo to je jinak?
Zajímavá byla postava starosty vesnice Hranice. Chvíli trvá, než se lidi do rolí vžijí. I já jsem hrála jeden takový jednodenní larp o totalitě. Nebylo to pro mě vůbec jendoduché jednat za svoji postavu. Občas je těžké rozhodnout se podle postavy a ne podle svého vlastního uvážení. Stejně tak to bylo zřejmé na některých jedincích ve filmu. Líbily se mi kratší záběry. Aspoň to nepůsobilo zdlouhavě. Na druhou stranu mi připadá trailer až příliš akční.. na to, že se v celém filmu zas tolik vyhrocených situací neděje. Někdy tam byly fakt pěkné špeky a hlody. V zákulisí mluví hlavně Julie, student, starosta a jeden z pomocných pracovníků, který je hlavní udavač. Co se mi nejvíc na filmu líbilo? Určitě to, jak spontánně několik lidí skočilo do vody,poté, co byl vyhlášen konec lapru :-) Věřím jím, že se tak nadobro "očistili" a smysli svou postavu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama