Dosahnout (ne)dosažitelného

17. prosince 2012 v 23:08 |  Kočka na každý den
Parádní den! Ještě teď v myšlenkách putuju čínskou krajinou a sním o Číně. Setkala jsem se s M., který mi podrobně vyprávěl své zážitky o návštěvě v této zemi. Prohlédla jsem si fotky ze čtyř různých míst v Číně a dozvěděla se spoustu nových informací a tipů, na co si dát pozor apod. . Téda ještě si to budu muset pořádně promyslet a naplánovat, protože to musí být na jednu stranu dost odlišné cestovat v Asii a v Evropě. Hlavně co se týče jazyka, anglicky se totiž domluví Evropan jen ve velkých městech. Také jsem netušila, jak přísné mají cestovní podmínky Číňané.. proto se vydávají většinou jen poznávat svou velkou zemi. Naštěstí i ta sama o sobě nabízí nesčetné množství krás. Další negativní věcí z pohledu Evropana by určitě byla jednotvárnější strava. K snídani, obědu a večeři jí dost podobné věci. A pečivo a mléčné výrobky tam nenajdete. Zato různých mořských potvor a brouků a hmyzu hafo! Na fotkách mě překvapil mlhový opar, který se často aspoň v povzdálí vyskytoval. Občas to bylo kvůli smogu, občas kvůli velké vlhkosti. Nu ale pořád se toho plánu nevzdávam, uvidím, co bude v březnové nabídce workcampů, podle toho se až rozhodnu. Bylo to pěkné setkání, po dlouhé době jsem s M. mluvila česky :)
Pak jsem si šla vyzvednout konečně foťák. Mám z něho radost, lehce se ovládá a má bordo barvu. Dnes se u něj jistě sejdou tři sudičky a doufam, že mu aspoň jedna z nich popřeje dlouhou životnost ;)
Před spaním si rozbalím podezřele vyboulený dopis od Beccy. Je mi záhadou, co uvnitř je. Doufám, že všechny pohledy, které jsem dnes poslala, v pořádku dojdou. Teď večer jsem nadšeně vyprávěla o Číně, a pak žasla nad bráchovými vytuněnými sluchátky. Netušila jsem, že nabízí tak kvalitní poslech. Asi si je začnu od něj půjčovat :) Ačkoliv bylo dnes celý den temno a převážně lilo, stoprocentně jsem si ho užila. Díky!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 18. prosince 2012 v 8:35 | Reagovat

Ahoj. Díky za komentář u Edith o blogování. Musím líp nahlídnout i k Tobě. Nápad o ilustraci kočičkou se mi líbí. Jen kdyby toho času bylo víc, přečíst si denně celou armádu blogerů je náročné. Ačkoli - na milý blogy se vracím často, neřkuli denně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama