Dobýváme Prahu

30. prosince 2012 v 23:12 |  Kočka na každý den
Nikdy jsem si nepřála tolik svalit se do postele jako teď :) Od sedmi na nohou, většinu času jsem byla venku v zimě, němčina převládá, ale v práci jsem musela zas mluvit jen anglicky. Davy turistů se řinou na Hrad a ačkoliv by se mohlo zdát, že práce kustoda je zahálka, zjišťuju, že někdy opak je pravdou. Moc by mě zajímalo, kolik dnes prošlo návštěvníků jen tím jedním místem, kde jsem dnes pracovala- v bazilice. Někdy jsme měli co dělat ty davy rozpustit a všechny bez lístku vypakovat. Kolektiv pracovníků se mi moc líbil, byl příjemný a dokonce jsem byla jedním z nich provedena bazilikou i Zlatou uličkou. Je to ostuda, ale ve Zlaté uličce jsem byla dnes poprvé! Je to za tento týden už druhé nové místo v Praze, které jsem navštívila. První byla Žižkovská věž. Barevné domečky v uličce působí pohádkově, zato mučírna a vězení dole dost děsivě. Víte třeba, jak vypadá španělská bota?
Po práci jsem potkala svou německou skupinku, společně jsme zašli do již zavřené Zlaté uličky. Pak následovala návštěva hospody U Fleků. Tam jsem taky ještě nikdy nezavítala. Jídlo tam měli drahé, ale my pili jen pivo a poslouchali "Opa", jak hraje na harmoniku. Dědové se střídali a moji Němci poznávali známé melodie, zpívali a kolébali se do taktu. Hráli i české, to jsem zas zpívala já a ostatním překládala, o čem ty písně jsou. Smůla trochu je, že jim bohužel nemohu pomoci s tipem na dobré restaurace. V Praze do restaurací nechodím, když se s někým sejdu, jsme buď v kavárně, cukrárně, nebo čajovně. Zajímavý je jejich neustálý zájem o absint. V Německu se totiž neprodává, jen přes internet. Snad se nám podaří zítra nějaký okoštovat. Ani nevím, jak to chutná.. Celá banda je veselá kopa, snad se nám zítra podaří najít místo srazu couchsurfingovýho silvestru, právě jsem zjistila, že kolem Hradu je velké množství různých schodů. Podíváme se taky na "Ajflturm" . Ano, Němci vidí Petřín jako Eiffelovku. Ale já vlastně někdy taky. Snad si zítřek užijeme stejně jak dnešek. Dobrou noc!z deviantart.com od dobrikan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blažena blažena | Web | 31. prosince 2012 v 7:28 | Reagovat

Musím se přiznat, že ve zlaté uličce jsem taky nikdy nebyla, znám ji jen z fotek.
Zato u Fleků jsem byla, občas jsme se tam kdysi stavovali s kamarády na černé pivo.

2 Terka Terka | 31. prosince 2012 v 8:13 | Reagovat

To je super, že si takhle užíváte a že jsou fajn:-)
Já můžu doporučit restauraci Smíchovský radniční sklípek nedaleko metra Anděl. Byla jsem tam na jídle sice jen jednou (s cizinkami a moc nám všem chutnalo), ale kámoška tam byla víckrát a prý vždy uvařili dobře.

http://smichovskyradnicnisklipek.o1.cz/index.php?id=1135

3 Anička Anička | Web | 1. ledna 2013 v 12:44 | Reagovat

[2]: Díky. Přečetla jsem si to až teď, ale určitě je to dobrý tip i do budoucna =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama