Naslouchám(e)

26. listopadu 2012 v 23:01 |  Kočka na každý den
Přemýšlím, který bazén by v Brně byl ten nejlepší. Vím, že na Kraví hoře se mi plave dobře, navíc tam mají vířivku a příjemnou teplotu vody. Jediné, co mi nevyhovuje, je krátký vstup. Za hodinu i s převlékáním se stačím sotva smočit, jen tak tak stihnu dvacet jedničku. Vířivku si nemůžu nechat ujít, a tak se plaváním sotva stihnu trochu vyčerpat. Vířívka mě zaručeně uspí, pak honem do sprchy, stihnout ten maraton, aby člověk nevrátil čip o minutu později. To už se platí pět korun přesčas.
Včera se mi konečně podařilo navázat spojení s jedním člověkem ze Švédska. Chatovali jsme si německo- švédsky a mně to hned zvedlo pochmurnou náladu. Dozvěděla jsem se něco nového o své zemi. Dříve prý na severu Čech byly spálené lesy a úplné pustiny. Nikdy jsem o tom neslyšela. Až když mi to říkal ten Švéd, tak mě to přinutilo zeptat se na to starších lidí. A opravdu to tak bylo. Mohly za to nějaké továrny, v Krušných horách hromadně hynuly lesy. Po revoluci už to ale zakázali, prý se našel nějaký šetrnější způsob. Jupí jéj, teď jen aby nám ta komunikace vydržela :)
Dnes mě opět potěšila konverzace v němčině, je zvláštní, že ačkoliv se spolu bavíme celkem často, pořád se najde něco, co mě na M. překvapí. Pak už jen zbývalo uvařit dědovi a mně oběd a už jsem musela na bus do Brna. Cestou jsem se stavila na Václaváku, poblíž je jeden obchod, kde prodávají super batohy a peněženky. Už jsem tam jednu peněženku měla vyhlídlou. Ta stará modrá už je spíš černá a dosluhuje mi. Ta nová má takový zvláštní cizokrajný vzor, tak proto mě praštila do očí. Přednáška v knihovně mě moc nezaujala, ale aspoň jsem trochu rozuměla. Teď mi spolubydlící ukazovala fotky ze Španělska. Byla tam na setkání křesťanské mládeže, které se koná každé tři roky. Až na ty mega bohoslužby a přednášky by se mi to líbilo. Možná s tím vedrem bych měla taky potíže.
Ozývají se mi kámošky z gymplu, že by se chystal nějaký sraz?


z deviantart.com od thrumyeye
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rony Rony | Web | 27. listopadu 2012 v 11:17 | Reagovat

O tom lese jsem taky nikde nevěděla, aspoň, že teď je to v pořádku. Kdo ví, co se pohnojí příště. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama