Do krabice

25. listopadu 2012 v 15:41 |  Kočka na každý den
Představte si, že bydlíte 2650 kilometrů na sever od Prahy ve vesničce jménem Jukkasjärvi... přesněji tam v modrém domečku, z pod kterého vykukují dva obrovské smrky. (Odkaz nemá asi smysl rozklikávat od 15.30 do 10.00) To je jen můj odhad, i teď ve tři je tam už skoro tma. Na jednu stranu jsem tak ráda, že u nás je ještě poměrně dost teplo a vypadá to tu pořád podzimně. Na druhou stranu mně už jen ten záběr z kamery připomněl chvíle ve Švédsku, na čas bych se tam zas vrátila, představa, že to tam ale takhle bude vypadat stejně(a asi i hůř) až do května je však na provaz.

Co řikáte tomu, že Slavíka vyhrál Tomáš Klus? Docela síla, komukoliv jinému bych to přála. Příští rok asi budu taky volit Slavíka, přeci jen by to mohlo pomoci změnit výsledky. Brácha říkal, že je to tím, že generace, která hlasuje pro Gotta, už pomalu vymírá. Zajímalo by mě, jaká věková kategorie Kluse nejvíc volila. Asi to byly mladé holčičky, kterým nechávají zahrát do rádia k sedmým narozeninám Pánu Bohu do oken. Letos jednou v létě, když jsem spala pod stanem, tak mě tato píseň probudila. A věřte, bylo to to nejhorší ráno, jaké jsem kdy za poslední dobu zažila!

Na plavání nám tentokrát dalo docela práci se dokopat, ale podařilo se. Voda byla jako vždycky děsně studená, naštěstí málo lidí a nakonec jsme se ohřály v sauně. Jenže ta praskala ve švech. Opět jsem vzpomněla na švédskou obří saunu, kteoru jsem často obývala sama, nebo maximálně s dalšími dvěma lidmi.

No jo, asi bych si měla přečíst tu pohádku o tom králíkovi, když se mi pořád něco nelíbí. Co mě dnes příjemně překvapilo, to byl jeden obchod. Potraviny se tam o dost zlepšily, koupili jsme si výborné koblihy. Mňam. Škoda, že v Brně taky není. Naopak hledám jednu značku piva, ale ta se zas asi prodává jen ma Moravě. Proč nemůže být všechno všude, když jsme jeden stát? Dnešek je taky den o umírání a o parte. Trochu morbidní.
A Katkám přeju všechno nejlepší k svátku, že jich znám fůru..

Dostat Rozárku k Vánocům.. tak to by byl můj sen. Ježíšek by se ani nemusel tak namáhat, jen by ji nenápadně zavřel do krabice, chvíli by si tam pobyla a když bychom ji vybalili, stala by přátelštější a přítulnější. (A nebo by hned zdrhla :-D )

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 25. listopadu 2012 v 17:00 | Reagovat

Tak víš, že máme na Kluse opačný názor...každopádně ti chci říct, že ho poslouchají všechny věkové kategorie...na koncertu v Lucerně byly i starší ročníky a vůbec ne jako doprovody dětí. A měla bys zkusit pustit si i jiné písničky, tahle taky není moje oblíbená.

2 Rony Rony | Web | 25. listopadu 2012 v 21:04 | Reagovat

Páni, vidím, že sis to tady nově vyzdobila, pěkné. =)

3 Anička Anička | Web | 26. listopadu 2012 v 23:06 | Reagovat

[1]: Jo, právě jsem se tě chtěla zeptat, kdo především na tom koncertě byl. Dobře, slibuju, že si poslechnu ještě nějaké jiné písně, ale představit si pod Slavíkem jméno Kluse, to je pro mě dost absurdní.

[2]: Díky. To víš, vracím se zpátky do léta :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama