Milionářem, či tulákem?

15. října 2012 v 23:12 |  Kočka na každý den
Ach joooooooooooooooooooooooooooooooooo Rešíme problémy a nevíme, jak na ně. Pořád se to točí kolem jednoho a toho samého tématu. Občas si člověk řiká, jak je ten svět děsně nespravedlivej, ale na druhou stranu by měl bejt rád i za to málo, co má. Jenže svět je jedna velká kniha a ten, kdo nikdy necestoval, jako by přečet jednu stránku. K tomu, aby si člověk mohl přečíst alespoň pár kapitol, musí mít při sobě nemalý obnos peněz, nebo být blázen a odvaha v jednom, že sebere pár svých švestek a vypadne do světa po svých. A tak mi připadá, že těch, kteří mohou využít tu první možnost je setsakra málo.. považme, že je nás už přes sedm miliard!!!.. a těch, kdo cestují stopem a pěšky, spí pod hvězdnou oblohou, nebo kde se zrovna namane, je taky poskrovnu. A tak mi dnešní doba nepřipadá zas tak fantastická. Jasně, dříve lidi nemohli moc cestovat, nesmělo se to, ale co teď? Je to sice povolené, ale kdo si to může dovolit? Prakticky nikdo. Nebo na to musí člověk šetřit, počítat každý peníz, který utratí a rozmýšlet, zda si může dovolit luxus zajít do menzy, či nikoliv. Jídlo je pokušení, tak pro mě není takový problém si ho trochu odepřít, ale líto mi už bývá třeba různých akcí, které musím oželet.
Samozřejmě, že ne každému se chce cestovat.. což je moc dobře. Protože jak by to vypadalo, kdyby každý byl na cestách a nikdo nebyl doma? Asi by to bylo s poznáváním kultur trochu obtížné, takže to má přece jen i jedno pozitivum.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 18. října 2012 v 16:07 | Reagovat

Ahoj! Kde vzít peníze na cestování - to je neustálý problém. Je třeba šetřit, mít brigádu a nemít tak velké cestovatelské sny...prostě postupovat po krůčku...A myslím, že se ti v cestování celkem daří:-) Ale chvilkama mi přijde celkem nefér, že zatímco jiní si kupují drahé kabelky či vily, já bych si vystačila s málem, ale vše bych dala do cestování...ale to je věc názoru a vkusu:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama