Leden 2012

Švédská kočka

27. ledna 2012 v 17:07 Verschiedene Sachen
Zdravím vás ze Švédska. Tento blog nekončí, jen tu asi nebudu přispívat tak často jako dřív. Založila jsem si nový blog, kam si budu zapisovat své zážitky ze Švédska. Jste srdečně zváni.

Dnes jsem viděla poprvé, co jsem tady, kočku. Měla huňatý kožich, ale nedala se pohladit, bála se mě. To je ona.


So ist das Leben..

22. ledna 2012 v 12:03 Kočka na každý den
Do odjezdu z domova mi zbývá necelá půl hodina a já se vyloženě těším. Zlomilo se to poté, co jsem před chvílí přišla od kadeřnika. Chtěla jsem jenom zkátit konečky a zastřihnout ofinu. Nic víc!!! Jenže než jsem se nadála, mám vlasy krátké skoro po uši a vůbec se sama sobě nelíbím. Jsem tedy ráda, že mě už nikdo tady neuvidí. Snad mi vlasy do půl roku dorostou. Jsem s tím učesem fakt nespokojená, ale malou útechou mi je, že mě ve Švédsku nikdo nezná, tak mu to nebude divný. Proti tomuhle mi vypořádání se s Umeou už připadá v pohodě.

Já se s vámi tedy loučím, mějte se, jak chcete.. a brzy snad na tomhle, nebo na dalším (cestovatelském) blogu na viděnou. Nebo spíš na počtenou.


z deviantart.com od Tomi Tapio

Akce rodinná

21. ledna 2012 v 10:30 Kočka na každý den
Mám skvělý zážitek z bráchovýho plesu. Jsem moc ráda, že jsem tam šla. Mohla jsem porovnat ples Pražačky a jeho školy. Myslím, že v Lucerně je to hezčí než v Kongresovém centru na Vyšehradě. Na druhé straně se mi třeba ale líbilo to, že společně maturanty šli ostužkovat i jejich bývalí učitelé z minulých let. A taky bylo fajn, že udělali oficiální tanec se všemi profesory ne jen s třídním.. Brácha vyměnil svého kamaráda Pepu za skleničku vína. Pepa se mnou šel tancovat. Chtělo se mi hodně tancovat, ale nikoho jsem si s sebou nevzala. Tak jsem to udělala takhle. Pepa náhodou tančí dobře, naučil mě dokonce nějaké rokenrolové kroky do jivu. Taky jsme tančili Let- kiss. Bráchu se mi podařilo ke konci přemluvit na jeden tanec..improvizační samozřejmě.. to bylo, než šel na parket.. Markéta ho ale nenechala dlouho sedět. Musel jít :) Už asi den před plesem jsem dostala velkou chuť zajít si někam zapařit. Na diskotéku, zatancovat si, zablbnout si.! Když si vzpomenu, kdy jsem naposledy takhle byla.. Třeba něco bude ve Švédsku. Tancování mě moc baví, někdy mám pocit, že bych vydržela na parketu až do konce života.

Dneska budu balit, ještě se chvíli sejdu s taťkou a asi si půjdu koupit vyhlídlé plavky. To je ale umění najít teď v zimě nějaký obchod, kde by měli plavky.. hezké plavky.


z deviantart.com od ADOUR

Jo!

19. ledna 2012 v 11:41 Kočka na každý den
Poslední dobou blogu moc času nedávám, život se točí na sto jedna otáček a psaní sem už nestíhám. A taky se mi nechce. Připadá mi, že když se napíše nevyslovitelné, popíše nepopsatelné, ztrácí to své kouzlo. A proto si všechna ta objetí a slova nechám pro sebe. A kdyby mi bylo někdy ouvej, stačí je vytahnout z patřičného šuplíku v hlavě. Myslím, že mi to pomůže.

P.S. Finština je hustej jazyk. Až se naučim pořádně švédsky, vím do čeho se pustit potom. ;-)z deviantart.com od khizzle

Těším se a bojím se

16. ledna 2012 v 21:31 Kočka na každý den
Ach jo. Je to těžké. A zdaleka tím nemyslím jenom Geschichte. Klidně bych se učila dějepis ještě týden, kdybych mohla zůstat ještě chvíli v blízkosti svých kamarádů a rodiny. Momentálně mám náladu takovou, že se mi nikam nechce. Nejraději bych zůstala ve svém hnízdě a nikam nevyrážela. Třeba se to ale za hodinu, za den změní. Strašně moc bych si přála, aby se teď zpomalil čas, zítra se budu loučit se třemi fajn lidmi, které nejméně 5 měsíců neuvidím. A nechci, aby nastala ta doba, kdy se sejdeme, nějaký čas spolu pobudeme, a pak se budeme muset rozloučit. Myslím, že začínám chápat, že samo těšení se na setkání je strašně pěkné. Ten moment, kdy se společně vidíte, pak v mžiku uteče. Budu se tedy snažit zapamatovat si toho co nejvíc, abych měla ty okamžiky stále v hlavě. Už teď jich hezkou řádku mám. A třeba až budu později v nějaké prekérní situaci, vzpomenu si na ně, třeba mi pomůžou.

Je těžké důveřovat úplně cizím lidem, ale někdy se holt musí riskovat. Hlavně si přeji, aby mě nikdo už teď vůbec neznervózňoval, protože tím víc se jeho nálada přenáší na mě. Naopak, povzbuzení budu teď hodně potřebovat. Beru ho všemi deseti.


Vznešená historie

15. ledna 2012 v 22:24 Kočka na každý den
Dějepis, všude jen dějepis. Všude jen samí císaři a kancléři.. a taky války brrr. Nedí divu, že se nechám mamkou přemluvit a jdu vyhodit odpadky. Cokoliv jiného než učení je pro mě vysvobozením. Cestou do Brna se mi ale učilo parádně. Mám chuť si zítra trasu Brno-Praha a Praha- Brno projet znova. Při představě, kolik bych se toho naučila.. V dopravním prostředku se naučím asi nejvíc. Tady na bytě je skóre ale taky celkem dobré, nic moc tu není co dělat. Zítra bude poslední učící den před zkouškou, vařit si ale nebudu, zajdu si pohodlně do menzy.


z deviantart.com od monokee

Výlet do hor

14. ledna 2012 v 21:24 Kočka na každý den
Hodina pravdy je pěkně nespravedlivá soutěž. Připadá mi, že tam dávají nerovnoměrně těžké úkoly. Taky proto se už na ni skoro nedívám, teď jsem viděla kousek a už mě to zvedlo ze židle. Bylo mi líto rodiny, která úkol neudělala..byl fakt moc těžký.

Právě piju snad nejlepší víno, jaké jsem kdy v životě pila.. Muškát Chardonnay. Ani Pálava není tak dobrá. Nejdřív je trochu sladké, pak trpčí a nakonec vydává v puse slabší teplo. Taky poslouchám Paper People a jejich skladbu, která mi připomíná jednoho člověka.

Dneska jsem strávila celý den na horách a cítím se příjemně na těle i na duchu. Není nad to se občas/ nebo i pravidelně fyzicky vyčerpat. Pak si teprve člověk teprve zaslouží odpočinek.. a ne se válet v posteli jen tak zbůhdarma. Lyžování mě moc bavilo, škoda, že to tak rychle uteklo. Vždycky si užívám pohled na zasněžené kopce a lesy a to, když mi sviští vítr kolem uší, zem plyne pod nohama, když se řítím ze sjezdovky.

Přimhouřím oči a hned je vše krásnější.. nebo taky strašnější..z deviantart.com od Wellgarth

Za záclonou

13. ledna 2012 v 15:12 Kočka na každý den
Jo tam Rozárka ráda sedává, zrovna dnes jsem ji za ní takhle zachytila, když za oknem padaly sněhové vločky a přitom svítilo sluníčko. Mohla by vzniknout sněhová duha. Jupí, těším se na hory. Zato dějepis mi dává pěkně zabrat, konečně ale mám něco, od čeho se můžu odpíchnout.


Sladké a pohodlné

12. ledna 2012 v 20:18 Kočka na každý den
Přáli jste někomu v poslední době pěkné letní prázdniny? Já jo. Včera mé spolužačce Heleně, když jsme se setkaly na chodbě ff. Už se a si neuvidíme, tak proto. Jak divné.

Dnes jsem se sešla s H., pořád si mě dobíral, že se učitě nebudu koupat v moři, že tam bude velká zima a podobně. Ale já věřím v opak. A což, i kdyby to moře třebas i v červnu bylo studené, přesto do něj vlezu. Pro mě je setkání s mořem totiž srdcová záležitost. Možná se za mnou přijede H. podívat. Možná.. Povídali jsme si v kavárně Šlágr a jedli dorty a pili sifonovou limonádu. Zas to ve mně cukalo a svádělo mě to k tanci. Taky jsem sehnala dárek pro jednoho milého člověka. Bydlení ve Švédsku pořád nemám :)z deviantart.com od LiwenQ

Pohled na sebe

11. ledna 2012 v 22:31 Kočka na každý den
Včera jsem nenapsala článek, protože jsem nechtěla, nešlo to vyjádřit nějakou kočkou, slovy.. prostě ničím.

Prožila jsem jedny z nejlepších dní v Brně a vím proč. Ty dva dny mě myslím hodně posunuly. Ne samy o sobě, ale samozřejmě někdo to zapříčinil a jemu patří velký dík. Každou minutu jsem si užívala. A teď je mi každou minutu do breku.. smutkem i štěstím zároveň. A dost.


Přívěšek s kočkou

9. ledna 2012 v 20:52 Kočičí všehochuť
Články o věcech s kočičí tematikou nekončí. Ježíšek moc dobře věděl, které zvíře mám nejraději :)

Je to trochu mázlé, ale líp to vyfotit nešlo. Na šňůrce byly původně přívěsky 4, 2 kočky, strom a pes. Odědělila jsem si je a teď je nosím samostatně. Dárek je od Máji. Tuhle kočičku mám nejraději a vezmu si ji s sebou i do Švédska.


Posuňte čas!

9. ledna 2012 v 20:05 Kočka na každý den
Dnešek jako by ani nebyl. Nespím, ale přitom mám pocit, že nejsem úplně vzhůru. Jsem unavená a vlastně k tomu ani nemám důvod. Jediné, co jsem dnes rozlouskla je to, jak to bude s morfologií. Před dvěma hodinami jsem se pokoušela usnout, ale moc se mi to nedařilo. Chápu. Proč se mi to ale nedaří ani během času, kdy normální lidi v Česku chodí spát, to už mi vrtá hlavou. Nejspíš to ale bude tím stresem a starostmi a tisíci věcmi, které mi proudí hlavou a ne a ne se usadit. Kdybyste měli recept na dobrý spánek a na to, jak vyčistit hlavu od všech myšlenek, tak sem s ním.! Těším se na dobu, až bude všechno za mnou, budu si moci vydechnout, lehnout, bez toho, aniž bych pořád kontrolovala počítač..prostě klid a jasné plány v budoucnu.

Cestou do Brna mě zase šokovaly skoky mezi sněhovou krajinou a zelenající se trávou, nechápu, jak může být pár kilometrů zima a pár jaro. Doufám, že si zimy na horách letos užiji aspoň ten jeden den.. A s tím skoro nejbližším člověkem, jakého mám...z deviantart.com od coley44

Míti očka jako kočka

8. ledna 2012 v 22:34 Kočka na každý den
Překládání vrcholí a před necelou hodinou jsem úkol odevzdala do elektronické úschovny. Jsem zvědavá, jestli má výslovnost projde. Už zítra mě čeká zas cesta do Brna, předposlední na dlouhou dobu. Jaké to asi ten přístí týden bude? Podaří se mi vše dobře vyřídit, budou ve škole lidi, za kterými potřebuju nutně zajít? A podaří se mi napsat test ze švédštiny? Jaká bude v úterý lekce swingu? Kdo všechno se přijde podívat? A o čem se budem bavit na anglické konverzaci? Bude hezky, abychom mohli jít ven? Podaří se mi získat ubytování? Že by konečně?
Děda vypráví o válce, o učení a svém mistrovi. Rozárce se leskne srst od žároviček, které jsou na stromečku. Jedličku ještě máme a asi si ji ponecháme až do konce ledna. Vůbec nepadá a krásně nám zdobí pokoj. Tak dobrou, ať máte nadějné vyhlídky.

Kočičí zvoneček

8. ledna 2012 v 16:07 Kočičí všehochuť
Přidávám zvoneček s kočičkou na uklidnění..vánoční dárek od bratrance(asi)Kde je odpověď?

7. ledna 2012 v 23:31 Verschiedene Sachen
Cesta za lepším životem..proč lidé chtějí žít lepší životy? Plahočí se, aby se měli líp než ten druhý, aby si dokázali, že na to mají, nebo aby poznali to velké neznámo-lepší život, který nám svět nabízí?
Co je to lepší život? Víc peněz, víc zdraví, méně práce a víc pohodlí? Nemyslím si. Proč není člověk spokojený s tím, co má? Ač se to pro něj může zdát málo, opak je třeba pravdou. Co je pro jednoho málem, to pro druhého může být obrovské štěstí, obrovský dar. Víme to, ale přesto si pořád chceme něco dokazovat, jít na vyšší mety, být lepší.
Jak příhodné je toto téma..sama přesně nevím, co mě na cestě za lepším životem tak táhne. Třeba ani někde tam ten život lepší není. Třeba právě na cestě za lepším životem poznáme, že právě ten náš původní život je lepší..


Drsné.. odcházím

7. ledna 2012 v 23:06 Kočka na každý den
Tak jsem se dostala do fáze, kdy je mi z překládání blbě. Chtěla jsem to dnes dokončit, ale budu to muset nechat na zítřek. Otvírám okna a piju vodu, protahuju se a jdu si přečíst něco z úplně jiného soudku- článek o tom, jak to vlastně tedy je s tím koncem světa.

Dnes jsme byli navšítvit kočky na chalupě. Bylo tam nevlídno, ale kočky se k nám lísaly a dobře jsem udělala, že jsem si na sebe vzala oblečení, kterému nevadí kočičí chlupy a pracky. Čiperka, Gába i Johanka prošly několikrát mou náručí, Bertu jsem pohladila po hřbetě, ale chytit se nedal. Pak jsme taky amatérsky pravovaly plot, nabíraly brambory, krmily slepice a hrabaly listí. Měla jsem pocit, že je spíš podzim. Kéž by byl..


Jít?

6. ledna 2012 v 22:10 Kočka na každý den
Skoro celý den vysedávám před kompem a až teď jsem si vzpomněla na blog. S překládáním ještě nejsem hotová, dala jsem zápočet z jednoho z nějtěžších předmětů za tenhle semestr, jenže mám zas problém, jak najít céčkový předmět, když ve Švédsku se hodnotí všechny kurzy dohromady. Jak jen tohle dopadne...? A pak ubytování? Kde budu spát, to taky vůbec nevím..o koleje se musí soutežit a s mým registračním datem to vypadá dost bledě. Hlavně neztrácet naději..
Dnes jsem byla asi na nejdražší zumbě mého života, ale účel to splnilo, jsem unavená a roztancovaná, škoda, že to nebylo delší.

Náladu mám na houpačce. Obavy nemalé.. dosud jsem byla mimo domov nejdéle jen tři týdny. Jak to jen zvládnu? Včera jsem zjistila, že to bude 63. rovnoběžka. A severní polární kruh začíná na 66. . No to je gól!

Ale potěšil mě dneska mail od Andreje, poslal mi i krásné fotky z Finska.. on, sobi a polární záře.
Asi chce otevřít dveře..
A neříkejte mi, že byste nechtěli takovýhle ocas/ huňku.. ;-)

Simonova kočka

5. ledna 2012 v 21:59 Kočičí všehochuť
K Vánocům jsem dostala od kamaráda knížku Simon´s cat. Tuhle konkurenci Garfielda zbožňuju. Komixy moc často nečtu, ale tento si nechám líbit. Ten autor určitě musí mít doma nejméně jednu kočku, její typické vlastnosti perfektně vystihl.Ani ryba, ani rak

5. ledna 2012 v 21:31 Kočka na každý den
Ahóóój! Tak co, jaký jste měli den? Já mám pořád náladu na houpačce, takže ani nevím, co psát. Zítra bych šla na zumbu, ale nevím, nemůžu najít fajnou lekci. Škoda, že prší, škoda, že je zima, docela bych se projela na kole. Chybí mi pohyb.
Rozárku jsem teď tiskla v náručí a nemůžu se smířit s tím, že ji půl roku nepohladím..

Během cesty do Prahy jsem se dívala na film Trabantem napříč Afrikou. Byla jsem jednou.. už je to určitě nejméně rok.. na živém vypravování o této cestě, ten film jsme ale ještě neviděla. Je skvělej! Taky bych chtěla něco podobného podniknout. Chtělo by to mít ale správnou partu a lidi, na které je spoleh. A pak taky trochu peněz a pěknou dávku štěstí.


Sbalit si svých pět švestek..

4. ledna 2012 v 18:09 Kočka na každý den
Hlavou se mi honí.. no úplný hurikán. Těžko to popsat. Byl to pěkný den, nevadilo, že pršelo, přesto jsem měla dobrou náladu. Vstávání mi po včerejším swingu dělalo docela problémy, ale brzy jsem se otřepala. Podle toho, co všechno jsem slyšela, jsem objevila další zemi, kterou bych chtěla navštívit. Mexiko. Prakticky tam nemají žádnou zimu, lidé žijí v jednoduchých domečcích, jsou tam úžasné pyramidy, na které si můžete dokonce vyšplhat a atmosféra je tam vesměs jen přátelská. Lidičkové jsou tam prí malí a snědší. Ty jo, já mám už cestovatelských snů.. Ale příště, až někam pojedu, už to bude s někým.. ne sama.

Zbytek dne jsem pro změnu obíhala instituce a zjišťovala, jaké vlastně budu mít příští semestr předměty. A do zítřka jsem tu zůstala vlastně jen kvůli tomu, že se mi nechce zas někam přesunovat.. a taky kvůli knedlíkům a koprovce, kterou tu mám :-D

Znáte Sagu? A její album My tribute to Skrewdriver III ? Že ne? Doporučuji, čím dál tím víc ji teď poslouchám..


Umělecká fotka i se všemi těmi věcmi navíc..