Prosinec 2011

Pro všechny

31. prosince 2011 v 23:59 Verschiedene Sachen
Moji milí,
do nového roku zbývá necelá minuta, tak bych vám chtěla popřát. Radujte se z maličkostí, buďte zdraví, a hlavně.. jděte si za svými sny. Protože, když člověk opravdu něco chce, celý Vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit.

A ještě několik citátů: A nikdy nepochopíš, že láska nikdy člověku nebrání jít za Osobním příběhem. Pokud k tomu dojde, pak to není opravdová láska, ta, která mluví Řečí světa.

Jestli to, co jsi nalezl, je z čisté lásky, nikdy to nepodlehne hnití. A ty se jednou budeš moci vrátit. Jestli to byl jen okamžik světla jako výbuch hvězdy, pak po návratu nenajdeš nic. Viděl jsi však výbuch světla. A už to stojí za to.

Abys došel až tam, musíš dávat pozor na znamení. Bůh vyznačil na světě cestu pro každého člověka. Teď jenom musíš pozorně sledovat tu svou.

Mnich se smál, když mě uviděl tak rozedraného. Nemohl jsi mě toho ušetřit?
- Ne, - slyšel, jak mu říká vítr, - kdybych ti to pověděl, nebyl bys viděl pyramidy. Jsou moc pěkné, nemyslíš?

(Paulo Coelho, Alchymista)

Nejlepší vánoční dárek pro naši kočku

29. prosince 2011 v 21:49 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Rozárka dostala k Vánocům dřevenou myš. Myslím, že tentokrát se Ježíšek náramně strefil. Do myši často šťouchá a tahá ji za ocásek. Prostě si spolu náramně rozumí :)
Zůstaň..

29. prosince 2011 v 21:32 Kočka na každý den
Teď jsem tak unavená, že mi činí potíž i vyťukat něco na klávesnici. Bolí mě všechny nohy, stehna, kyčle, kotníky.. prostě všechno. Dnes jsem totiž byla dvakrát plavat. Ráno jsem v bazénu byla tři hodiny a teď večer hodinu a půl. Ne, že bych až do poslední minuty plavala, taky jsem šla dvakrát do sauny. Mamka mi dělala část mého maratonu společnost. Spolu nám to rychle utíkalo. Sauna mi už zdaleka nepřišla tak strašná, docela mě to tam bavilo. Vzpomněla jsem si na své finské časy.

Dočetla jsem Alchymistu od Paula Coelha. Je to tedy pozoruhodná knížka a jsem ráda, že jsem se k tomuto autorovi dostala. Zjistila jsem, že někdy je těžší vměstnat se do jedné stránky čtenářského deníku, když má knížka jen něco přes sto stránek, než když jich má čtyři sta. Je to o tom, jaké má knížka poselství, kolik vám toho dala a kolik si z ní zapamatujete.. napořád.

Balím se, zítra brzy ráno jedu do Zábřehu, a pak dál do Rychleb. Rozárka se mi dneska nechala několikrát chytit, vzala jsem ji do náručí a snažila se jí vysvětlit, aby se nebála, že ji chci jen pohladit, aby neutekla. Do jisté chvíle se nechala.

Poslouchám pínsičky z pohádek.. poslechněte si taky mou oblíbenou.


Číhá..šmidrá..

Skoro perfektní

28. prosince 2011 v 22:59 Kočka na každý den
Přemýšlím, co by se hodilo napsat o dnešním dni. Dostala jsem pěkné Pfko o tom, jak je důležité nalézt tu správnou cestu životem, dostala jsem jeden vzdušný polibek ze Zélandu a prima mail od Terky. Perfect days byl skvělý film. Jsem ráda, že jsme na něj s mamkou šly. Některé situace nás tam pěkně rozesmály. Ivana Chýlková je moje oblíbená herečka. Tady se potvrzuje, že hodnocení z csfd.cz není všechno. Zjistila jsem moc dobrou zprávu, v Umee je swing. Opravdu se tam taky tančí. Když je tam swing, tak přežiju už snad všechno. I když mám docela strach, v cizí zemi a v cizím městě úplně sama........
Bílá pro to, že chci sníh, v bytě pro to, že ten byt v Perfect days neměl chybu!
z deviantart.com od Drizzerey

Pohled pohledů

28. prosince 2011 v 15:57 Pohledy
Včera to začalo všechno tím pohledem. Dobrá nálada ze mě pak nevyprchala. A nezůstala jsem jenom u jedné dobré zprávy.
Tenhle pohled jsem včera objevila ve schránce a udělal mi obří radost. Je to zázrak držet v ruce něco, co prošlo lidem v rukách na druhém konci světa. Díky, díky, díky :-*


P.S. Někdy si spolu zaplaveme ve vodě jako je tato...Sprchu? ..raději už ne!

27. prosince 2011 v 15:00 Kočka na každý den
Právě jsem douklidila celou koupelnu, ruce mi voní všemožnými mýdly.. až se mi z toho točí hlava. Zjistila jsem, že kdybych se koupala tři roky každý den, asi bych všechny ty přípravky nespotřebovala. Máme jich doma opravdu OPRAVDU hodně. To si Ježíšek asi přeje, abychom se víc ráchali ve vodě :) Fakt nevím, kdy to všechno spotřebujem. Asi pozvem všechny blízklé na hromadnou koupačku.

Včera asi v jednu ráno jsem dočetla Podzemí. Neměla jsem pak moc klidné myšlenky, tak jsem si raději ještě pustila na chvíli mp3ku. Stejně nechápu, proč ve většině knížek musí být násilí, proč se musí zabíjet apod.. To už neexistuje nějaké pěkné dílo bez toho všeho? Ano, ale je jich málo. Jdu s mamkou pro Matýska a zastavím se v knihovně. Blokla jsem si tam Alchymistu.


z deviantart.com od mudbloodjew

Další do kočičí sbírky

27. prosince 2011 v 13:52 Kočičí všehochuť

Jednou uspořádáme velkou kočičí výstavu. Těším se na ten den.

Hmm

26. prosince 2011 v 19:34 Kočka na každý den
Těším se, až si večer lehnu a budu si číst knížku. Málokdy si na to udělám čas. Zítra už se budu muset zase podívat na školu, tak si užívám posledního celého dne volna. Třeba se zítra konečně dozvím dlouho očekávanou zprávu, třeba ještě ne.... 29. ..to bude den. Nevím, jestli se mám těšit, nebo se ho spíš děsit. Na jednu stranu jsem ráda, že mám teď spoustu času pro sebe, na druhou mi tu chybí kamarádi. Ještě, že tu mám Rozárku. Návrat z Podzemí je pěkně krutý, je tam spousta zabíjení, dneska to snad dočtu. Brácha mě furt popohání, prý je to hamba, že jsem se k tomu dostala až teď. Jdu se podívat, jaké hrůzy nám zase tenhle den nadělil.


z deviantart.com od loveandasandwich

Na dnešek je to jasné, růžová kočka z moderní pohádky..(asi)

Typisk svensk

25. prosince 2011 v 22:17 Verschiedene Sachen
Švédové mají zvláštní zvyky, pro nás občas nepochopitelné.. Ale jiný kraj, jiný mrav.. Na ukázku jsem vám jich tu pár vypsala, překlad je v závorce)

Du vet att du är svensk om du ...

-dricker kall mjölk till alla måltider (pijí studené mléko každý den)
-grillar hella sommaren (celé léto grilují)
-tror att Sverige är bäst i allt (si myslí, že Švédsko je nejlepší ze všeho)
-uppfattas som kall (ostatní je považují za "chladné")
-är blyg (jsou stydliví)
-håller med den som pratar och inte kommer med kritiska kommentarer (souhlasí se vším, co je řečeno a nekritizují)
-väntar med att dricka till helgen men då tar i för kung och fosterland (čekají s pitím alkoholu do víkendu, pak to teprve pořádně rozjedou)
-hoppas att du inte ska träffa grannen när du kommer hem med systempåsen (doufají, že nepotkají souseda, když jdou domů se sáčkem, ve kterém je alkohol - je poznat na první pohled, že je to sáček s alkoholem-v něčem jiném se to neprodává..)
-tycker om sött matbröd (mají rádi sladký chleba)
-äter svenskt kött och tror att svenskarna är bäst på att ta hand om sina djur (jí maso ze Švédska a myslí si, že se o zvířata starají nejlíp)
-tror att det bästa du kan ge i present när du kommer till utlandet är en dalahäst ( myslí si, že nejlepší dárek, když jedou do zahraničí, je koník- typický suvenýr ze Švédska.. viz. níže)
-tycker att Sverige är jämstallt (myslí si, že ve Švédsku jsou všichni rovnoprávní)
-tror att klassamhället inte existerar i Sverige ( věří, že ve Švédsku by neexistovala/nefungovala třídní společnost)
-pratar om, sjunger om och längtar efter sommaren (modlí se a touží po létě)
-är pappaledig och är stolt över det (mají mateřskou dovolenou pro otce-dost běžné to tam je, jsou na to hrdí)
-fikar sju gånger om dagen (pijí kafe sedmkrát denně)
-delar upp notan på öret när du går med dina kompisas på restaurang (když jsou do restaurace, všichni si do posledního drobáku rozpočítají, kdo co utratil.. musí vše pasovat)
-har 30 km till närmste mataffär (mají nejbližší obchod s jídlem 30 km)
-tror att Pippi Långstrump ar den mest lästa boken i Kina (myslí si, že Pipi Dlouhá Punčocha je nejčtenější kniha v Číně)
-cyklar till jobbet i regn och rusk, kyla och hetta (jezdí na kole do práce, ať je déšť, hnusně vedro..)
-äter havregrynsgrot med mjölk till frukost (jí ovesnou kaši k snídani)
-borjar och slutar möten på exakt tid (začínají a končí přesně na sekundy.. )
-har matlåda med dig till jobbet (berou si s sebou oběd do krabičky, když jdou do práce)
-äter lördagsgodis (jí sobotní sladkosti.. dřív to bylo ve Śvédsku dřív dodržované, prý se dětem příliš kazily zuby, tak se jim dovolovalo jíst sladkosti jen v sobotu.. dnes se prý děti už většinou cpou sladkostmi i v jiné dny)
-inreder din första egna lägenhet med möbler från Ikea (Ikea je levný obchod s nábytkem, zvláště pro mladé páry, kteří si zařizují domácnost..)
-tycker att det är helt okej att hoppa omkring som en groda på midsommaren (je úplně normální skákat žabí taneček kolem stromečku v létě( a myslím, že i o Vánocích)
-tackar när någon tackar dig (na vaše poděkování odpoví též poděkováním.. díky za díky)


dalahäst

V poklidu

25. prosince 2011 v 16:18 Kočka na každý den
Už je to tak, je po Štedrym dnu, Vánoce se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Ještě zítřek..na Novém Zélandu už mají zítřek, takže jim z Vánoc zbývá ještě menší kus než nám. Já si plně vychutnávám volno, čtu Podzemí, které má nádech tentokrát spíš hororu.. Včera jsem se dívala na pohádku s Jiřím Mádlem Peklo s princeznou. Stihla jsem taky kousek Pyšné pricnezny. Dneska jsem shlédla Jak vytrhnout velrybě stoličku a večer se chystám na pohádku Tajemství staré bambitky. Psala mi Iva..udělala mi moc velkou radost..taky si pustí pohádku o bambitce.. budem tak aspoň tímto způsobem spolu :-)

Ježíšek mě včera překvapil, přinesl mi dokonce pár dárků, o které jsem si psala v dopisu. Hlavně se těším na knížku Utrpení mladého Werthera. Zatím se do ní ale nechci pouštět, uvidím, jak se vše vyvine a kdyžtak bych si ji zala s sebou na cesty. Pak mám také několik nových kočičích předmětů.. a bordo-černé šaty. Strašně se mi líbí a těším se, až si v nich někam vyrazím. Nejlepší dárek byla samozřejmě Rozárka, která si sedla doprostřed všech dárků pod stromek a stála tam jako socha. Ví, kde se bude soustřeďovat největší pozornost. Objevila jsem novou verzi Desatera.. poslechněte si.
Dostala jsem spoustu pěkných přání, díky za ně.


z deviantart.com od Wellgarth

Přání

24. prosince 2011 v 15:35 Kočka na každý den
Milí blogaři, přátelé, kočkomilové a spol.,
přeji vám pohodové a klidné Vánoce, užijte si příjemnou amtosféru v kruhu rodinném.. Ať máte radost z toho, co právě děláte.. ať vám pohádky přinášějí dobrou náladu a pokud máte doma domácí zvíře, dovolte mu občas do nějaké té ozdoby pinknout. ;-) Vánoční stromeček se stává pro některé mazlíčky velkým dobrodružstvím.


Zimní Brno

23. prosince 2011 v 22:19 Verschiedene Sachen
E-maily jsou napsány, snad udělají radost. Jakpak asi slaví kamarádi ve Španělsku, v Polsku, Francii, Finsku a Rusku? A jak v Brně?


Tuhle fotku jsme pořídila na mrazivé procházce v úterý. To jsem ještě netušila, jak mě proženou večer na swingu.. Mám ráda tu fotku.. to místo.., je to už na okraji Brna, z jedné strany jsou vidět pole a kopce, z druhé stromová džungle..a z třetí- této pole a domečky všeho druhu. Ráda se odtud dívám na Brno.

Už se to blíží

23. prosince 2011 v 19:32 Kočka na každý den
V pátek už jsme všichni doma. Probudím se před desátou, přečtu si první dvě kapitoly v posledním dílu Podzemí a jdu vsadit sportku a dokoupit poslední dárek, který nemám. Přijdu a vytřeštím oči. V kuchyni sedí návštěva. A jaká! Že by tu bylo již uklizeno, to není. Na druhou stranu se tomu musím spíš smát.. ale což, horší by bylo, kdyby k nám přijel nějaký můj kamarád apod. . Pak v záchvatu uklízení vyhazuji mámě flašku, kterou měla údajně připravenou na přelití jednoho alhoholu. Prý je šikovná, Jenže kdo to má vědět, když je na takovém nepatřičném místě. Promiň. Řeknu J. o novou. Pohřeb Havla vrcholí a mě už z toho třeští hlava. Rádio ani televizi raději nezapínam a raději pouštím cédéčko s veselejšími písněmi. Dědovi se taky líbí. Mažu cukroví a děda mi do toho vypráví své zážitky z mládí. Přichází máma a pomáhá mi, až je vše hotovo. A jde se plavat. V bazénu je nás asi osm. Hodina a půl rychle utíká. Blbnem, povídáme, děláme hada. Je to super. Přišli jsme unavený, teď ještě to vše douklidit. Už se těším, až se zítra budu dívat na pohádky a budu si číst. Stromeček asi nazdobíme už dnes. Píšu maily ještě mým kamarádům z Helsinek. Rozárka tu všude pobíhá sem a tam.. Asi už se nemůže dočkat Ježíška.


z deviantart.com od pinwoop

Záhada stromu v ulici Gorkého

22. prosince 2011 v 22:12 Co mě kdy zaujalo
Každý den jsem kolem něj chodila do školy.. Až jednou.. asi v půlce listopadu.. rozkvetl. Předevčírem se mi podařilo tu nádheru vyfotit. Podívejte se, jak hezky kvete. Dneska začala oficiálně zima, netěšíte se už na jaro?


A tak tam stojí.. sám a sám..


A studenti kolem něj chodí do školy..

Předvánoční sraz

22. prosince 2011 v 21:04 Kočka na každý den
Čtvrtek ve znamení výplaty a setkání s kámoškama z gymplu. Dostávání dárečků a rozbalování.. Povídání, co nám život v posledních měsících nadělil, kdo s kým kde a tak.. :) Od Vojty jsem dostala naprosto úžasný dárek. Knížku Simon´s cat! Někdy vám ji ukážu. A pak od Máji mám krásný přívěsky s kočkami, se stromem a s pejskem. Teď si jdem sdělit zážitky tohoto dne s rodinou. Napsala jsem taky ještě jeden pohled, hodila jsem ho z hlavní pošty, tak doufám, že ještě dojde včas. Pak ještě pár vánočních mailů.. moc mě to baví.

Trochu mě vytáčí to, jak nejmenovaní lidi všechno tak řeší. Jsem spíš člověk, který dělá vše na poslední chvíli a do všeho se vrhne po hlavě. Nemám ráda dlouhé plánování.. Někdy je lepší nechat věcem volnější průběh. Taky to tak máte?

Přemýšlím, že bych šla zítra dvakrát plavat..


Nevšední dny

21. prosince 2011 v 23:04 Kočka na každý den
Ahojík. (Už mluvím jako E. )Tak jsem se vrátila do města pražského, domů. Ty dva dny, které jsem strávila v Brně ..převážně venku, či v kavárnách a bez počítače.. byly pro mě nezapomenutelnou střelou. Střelou proto, že utekly tak rychle, že jsem se nenadála a jsem zas tam, kde jsem na začátku týdne byla.

Začnu odzadu. Dnes jsem se probudila kolem čtvrt na deset, spala bych dál, ale čekala mě důležitá práce. Opět jsem roznášela letáčky s nabídkou jistého sportu po školách a školkách. Mou práci mi ztěžoval sníh. Občas byly chodníky pro pád jak dělané. Práce mi šla docela pomalu, protože jsem hledala většinou ta místa podle mapy, častokrát jsem bloudila. Problém byl najít zvláště jednu školu mezi budovami Zemědělské univerzity, další velký zážitek byl v Židenicích, kde jsem místo cesty autobusem zvolila pěší túru přes hřbitov a menší džungli.. Vzpomněla jsem si na Ukrajinu, kopec to nebyl zdaleka tak veliký jako na Ukrajině, v kozačkách to ale bylo umění se nezabít. V půli mého roznášení mě začaly strašně bolet nohy. Není divu, když jsem včera protancovala tolik hodin. Včera byl ten nejúžasnější swing za tenhle rok. Byl poslední, a proto, že asi všichni lidi shánějí dárky a pečou cukroví, nás celkem přišlo asi 20. Spojili jsme stoly dohromady, jeden pár přinesl vánoční perníčky ve tvaru botiček. Překrásné, skoro mi bylo líto je jíst. Objednala jsem si pomerančový džus do půllitru s vodou. Mňam. Tak ve čtvrt začla lekce. Předtím jsem si ještě stihla zatancovat s naším lektorem Petrem. Páni, to byla jízda! Některé figury jsem neznala, tak jsem se chytla třeba až napotřetí, ale moc jsem si to užila. Tuhle lekci jsme se učili takové zvláštní otočky, výkopy do strany a chůzi naproti sobě. Těžko se to popisuje.. S J. nám to šlo, myslím, že se dost zlepšil. Po lekci jsem tentokrát neodešla, ale sedla si ke stolku a chvíli si s J. povídala, pak jsme ještě spolu chvíli tancovali, ale byl už unavený, tak odešel. U stolu ještě zůstali další lidi, brzy šli na parket.. a to mě vyzval hned jeden muž, abych šla taky tancovat. To jsem netušila, že si s ním procvičím lindy hop jak už dlouho ne. Zkusili jsme snad všechny figury, které nás napadly, když nám něco nešlo, snažili jsme se tomu přijít na kloub, ptali jsme se i učitelů, pořád dokola to opakovali, dokud to nezačalo jít. A nebo jsme se na to vykašlali a začali něco jinýho. Někdy to byla pěkná rychlost, někdy jsme to stíhali, občas jsme museli změnit figury, ale skoro nikdy jsme nepřestali. To bylo poprvé a doufám, že to ještě zažiju mnohokrát, co jsem na brněnskym swingu zůstala do třičtvrtě na dvanáct. Pak jsem se během přestávky na pití podívala na mobil a zjistila, že mi mamka píše, kde jsem.. a taky jsem objevila pozdrav z Mexika, který jsem si ještě mnohem později ještě jednou pročítala, abych na něj mohla v klidu odpovědět.

Člověk si řiká.. to byl divnej den, pak se vyspí a je tu další den na nic.. a tak to běží, máte čím dál tím pesimističtejší náladu.. a pak najednou bác.. přijde něco takového! Vytržení ze všedního světa, něco, nebo někdo, co vám ten den naprosto převrátí naruby. Brno, to je to místo, které je pro ono vytržení a převrácení dne naruby jako stvořené. Aspoň pro mě to tak platí. Ó Brno, díky za to, že jsi.

A to jsem se ještě nezmínila o setkání s Lenkou(S.). Zašly jsme do Chajovny a povídaly a povídaly. Bylo to příjemné ji zas vidět, škoda, že nestíhala tenhle semestr tanečák. Snad příště..


z deviantart.com od JenniferAl

Vodní přízrak

19. prosince 2011 v 23:18 Kočka na každý den
Plavání, swing, čtení a vaření. To jsem si ten den ale užila. Na to, že jsem se probudila ve čtvrt na dvanáct.. .-) Plavání mi samotné dnes ani nevadilo, do bazénu svítilo sluníčko, užívala jsem si ten krásný pocit, že mě voda nadnáší.. Ve vodě je to trochu jako v kosmu, máte zpomalené pohyby, můžete dělat kotouly a stojky a nemusíte se bát, že si natlučete o zem.

Vaření mě zas děsně nebavilo. Nesnáším, když musím stát u plotny a sledovat hrnce. Tak raději někam zalezu, a pak hrozí to, že se jídlo spálí. Ach jo.

Na swingu jsme tančili překvapivě pomalejší bluesové figury. Ale procvičila jsem si shim sham a to je fajn. Zítra mě čeká lekce v Brně. Dnes mi to šlo asi jen s Mílou a trošku s Martinem, že bych byla spíš zvyklá na brněnské tanenčíky? To těžko :-D


z deviantart.com od Ray Crystal

Snow fell..

18. prosince 2011 v 21:38 Kočka na každý den
Neděle je ve znamení psaní pohlednic. Píšu vánoční přání nejen do Česka, ale i do Rakouska a do Německa. A možná i na Slovensko jedna ode mě dorazí. Moc mě vymýšlení přáníček baví.

Dočetla jsem Na cestě. Ta knížka byla snad nejzvláštnější dílo, jaké jsem kdy za poslední dobu četla. Mám na mysli hlavně to, jaké ve mně vzbuzovala během čtení pocity. Chvíli nadšení a vzrušení, chvíli odpor a nechuť. A především bláznovství.. Ćiré bláznovství, proud myšlenek, dělání věcí, které vás v tu chvíli napadnou.. a pochopen toho, že cesta někdy může být cíl.. či hledání cíle.

Václav Havel zemřel a hned je to jako téma týdne na blog.cz. Jak přitažené za vlasy. Prý to nikdo nečekal.. Ale já jo. Vždyť už byl tak nemocný, že normální člověk by už byl dávno v nebi(či v pekle)..

Večer konečně začal padat sníh, bohužel hned to tálo..

S mamkou jsme byly dnes plavat, tak rychle mi to uteklo. Zítra ale budu muset zas sama.. a večer se asi půjdu podívat po stopadesáti letech na pražský swing. Tento týden stihnu oba dva-ten v Praze i ten v Brně!

A dobrá zpráva na konec- mám zkoušku z filozfie. Za Cé.

Kéž by bylo tolik sněhu jako na tomhle obrázku..


z deviantart.com od two-ladies-stocks

Přípravy vrcholí

17. prosince 2011 v 15:58 Kočka na každý den
Zdarec. Dnešek je ve znamení nakupování a balená dárků. Asi tři hodiny jsem strávila na jednom charitativním bazaru v centru Prahy. Vánoční bazar v Mokré čtvrti opravdu moc doporučuju. Ti kdo bydlí v Praze a nemají ještě všechny dárky, ať neváhají a jdou se podívat. Bazar se koná ještě zítra. Můžete tam najít vše.. od knih, bot, hrníčků, kosmetiky, šperků po extravagantní kabelky, přístroje a cédéčka. Koupila jsem spoustu věcí za rozumnou cenu.. pro sebe jednu sukni, jedny netradiční šaty a tričko, pro ostatní různé roztomilé i potřebné blbinky, které tu nebudu pro jistotu vypisovat. Když jsem ukázala mamce jeden dárek, který jsem myslela, že dám někomu jinému, řekla že by si ho strašně ráda přála dostat k Vánocům ona. A tak mě uprosila, dárek putoval bráchovi, který má nyní o strarost míň. Koupila jsem taky jednu starou knížku od norského spisovatele, je to román zasazený do norské přírody. Nevím, jestli ji někomu daruji, určitě si ji ještě předtím chci přečíst. Rozárka mi teď běhá v papírech, mašlích a izolepách. Chvíli leží na skříni, chvíli si najde zas něčí kalhoty, či košili. Vánocům zdar!


Medovník.. aneb když se sen stane skutečností

16. prosince 2011 v 18:31 Co mě kdy zaujalo
Mňam :) Když máte narozeniny jen jednou za rok, tak je to třeba pořádně oslavit.. (I když jsem přišla na to, že by bylo logičtější blahopřát mamince, která to zvládla mě porodit..)


Představte si, že jste malí a jdete na procházku takovouto krajinou.. O :-)