Zase ne(normální)

29. října 2011 v 23:29 |  Kočka na každý den
Horká koupel, to je ono! Na to jsem se těšila tak od tří od odpoledne. Ne, že bych úplně mrzla, ale přeci jen k večeru se udělalo takové lezavo a v autobuse, který nebyl zdaleka tak pohodlný jako ten, jakým jezdím na trase Praha- Brno, to foukalo a byla dost kosa.

Ale taky jsem se samozřejmě těšila na rodinu a především na svoji milovanou Rozárku. Lehla si do krabice a já jsem ji drbala v kožichu. Chudáček maličká, v pondělí ji čeká uspání. Budou jí zase odtraňovat zubní kámen. Má paradentózu a zánět dásní. Proto teď moc nežere, bolí ji to :( Vymyslela jsem si ódu na Rozárku. Mamka řekla, že jsem blázen. Brácha ale mlčel, třeba mě chápal.

Pět hodin jsme dnes chodili po Třebíči. Nikdy v životě jsem tam předtím nebyla, až teď. Ráda jsem poznala město, odkud pochází spousta mých spolužáků z VŠ a dalších kamarádů. Třebíč je malá, útulná, kostkovaná, vežičková, kostelní a skalní, najdete tam spoustu pěkných zákoutí, malých průchodů a uliček, červených střech, několik parků, řeku Jihlavu, židovský hřbitov s paneláky v pozadí, nejméně jednu drahou restauraci, zámek, co vypadá spíš jako kostel, říční lázně a starý mlýn. J. mi dělal celou dobu průvodce. Pěkně jsme se dneska nachodili. Včerejší výlet na Sádek mě taky nadchl. Ne tak Sádek, jako okolní stromy. Škoda, že bylo včera mlhavo a mrholilo. Zítra sem přidám pár podzimních fotek z tohoto prodloženého víkendu..

Taky se mi líbilo u J. ležení na plážových lehátkách v obývacím pokoji. Povídání a sledování Kukyho. Když člověk zavřel oči, měl pocit, že je někde na pláži. Z obývacího pokoje rovnou na pláž! Atmosféru tomu dodávala i miska s mušličkami a ježky, pak také květináče, v nichž byly mušle a za oknem jsem dokonce objevila krabí klepeta. Je neuvěřitelné, jaké na vesnici dokáže být ticho. Už dlouho jsem takové "neslyšela" .

Čeká mě spousta práce. Jdu se prospat. Tak zatím. A užijte si neděli.
To asi víte, že se zítra mění čas, že? Budu to mít o stupínek zase složitější.. proto, že jsem si ještě nezměnila hodiny od té doby, co jsem přijela do Finska. Na mobilu mám pořád finský čas. Teď už si budu muset přičítat dvakrát šedesát minut :-D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama