Červenec 2011

V mezičase

31. července 2011 v 23:14 Kočka na každý den
Den plný e-mailů. Od rána jsem se nezastavila. Ale baví mě to. Ještě bych měla napsat někomu německy, aby to bylo jazykově vyvážené ;-) Mám zbrusu novou karimatku a taky baterku. Takže mě na puťácích už nemůže nic zaskočit. Může, ale to si nesmíme připustit. Pouštím si tu písničky z Verčiný oslavy, takže se mi tím tahle má kamarádka připomněla.
Zítra už se budu ukládat ke spánku v Orlických horách..kdo ví, kde..nejspíš v nějaké chaloupce uprostřed lesa :-) Mám tu Rozárku, tak s ní jdu ještě strávit chvilku. Strašně mi chyběla. Taky bych si napsala knížky do čtenářskýho deníku, musím se přemoct a udělat to..jinak to za těch devět dní jistě zapomenu. Mám jedno velké přání.. Prosím, ať je následujících dvacet dva dní hezky....


Kočka moravská ;)

30. července 2011 v 20:47 Kočičí všehochuť
Mám pro vás jednu zajímavost.. kočičku ze slámy. Několikrát jsme ji při našich cestách tento týden objížděli, až nám to nedalo a museli jsme jednou u cesty zastavit a detailněji prohlédnout.. není to skvělý nápad? Něco takového bych taky chtěla mít na zahradě, tahle kočka je určitě originální ozdoba okolí domu..ne-li celé vesnice. Měli tam ještě jiné postavičky, ale kočka byla určitě nejpovedenější!



Na chvilku zpět..

30. července 2011 v 19:05 Kočka na každý den
Jsem zpátky doma.. ale jen na jeden a půl dne :-) A mám náramnou radost. Přišel mi totiž dopis od kamaráda z Turecka, s nadšením jsem si ho přečetla :-) Jak já strašně ráda dostávám (ale i píšu) dopisy! Stejská se mi po Rozárce, zítra ji přivezem. Doufám, že příští týden bude lepší počasí, tento byl fakt, co se počasí týče, děs a hrůza..


z deviantart.com od Epic-D

Už neprš!

25. července 2011 v 19:30 Kočka na každý den
Zdravím z Vracova :-) Je to tu hezké, akorát počasí nás dnes moc nepotěšilo.. Dneska byl pěkně deštivý den. Naštěstí nám to dnes moc nevadilo, zajeli jsme totiž do aquaparku. Měli tam dva tobogány, jeden pěkně prudký a s dlouhými frontami, na druhém se jezdilo na nafukovacích kruzích, ten byl suprový, jezdila jsem s bráchou. Taky jsem vyzkoušela bazén a užila jsem si skákání.. měli to tam dost hluboké, což bylo pro nás, velké sourozence, ideální. Vířivky i divoká řeka byly taky dobré, ale dost plné lidí. Teď jsem unavená. Doufám, že zítra bude lepší počasí. Jinak jsem spokojená, čtu druhý dál Kočičí holky a náramně si to užívám O:-) A jak se máte vy?


z deviantart.com od SheerieTheFay

Romantické západy Slunce ve Finsku O:-)

23. července 2011 v 11:44 Moje cesty





Finsko je jedna z nejromantičtějších zemí, které jsem navštívila :-) Dlouhé západy Slunce jsou tak..omamné..

Sbohem stresové období.. aspoň na chvíli.

22. července 2011 v 21:52 Kočka na každý den
Včera jsem v tom nejošklivějším počasí odjela za dědou. Ale moment..předcházelo tomu ještě čtyřhodinové psaní seminárky, na to, že jsem se probudila až v půl dvanácté v poledne, jsem toho stihla docela dost. Hnusné počasí ale panovalo i na chalupě, a tak jsem se po pár žonglovacích pokusech odebrala psát dovnitř seminárku. Žonglování.. ou jéé :-D Ve Finsku mě naučil jeden Francouz žonglovat.. musím to trénovat, abych se zlepšila. Od jedné dívky jsem dostala ve Finsku tři barevné kožené míčky na památku.. prý nežongluje, takže jsou jí k ničemu.. dal jí je kdysi jeden kluk, ale prý nothing special ;-)

Musím vám říct, že seminárku jsem dneska po poledni dopsala.. Je to krásný pocit, když to máte za sebou. Tahle práce byla strašně vyčerpávající.. představte si, že mačkáte použitý citron.. tak obtížné to bylo pro mě napsat. Teď už se balíme, zítra jedeme na rodinnou dovolenou.. na jižní Moravu..do sklípků;-) A nejen tam samozřejmě. Zřejmě se tu tedy opět neukážu.

P.S. Už jsem vám prozradila, že mám tetování? Malé srdíčko na noze..samozřejmě Hennou.. Marianne nás všechny, kdo chtěl, před odjezdem z Helsinek krásně potetovala... Bohužel už mi trochu vybledlo..

P.P.S. A to je všechno, už vám nic nevyzradím :-)


A na fotce bude Johanka se žebříkem, dneska jsem měla docela jasno.. ten žebřík mi dneska přivodil nervy.. nebo spíš děda, kterej na něj chtěl lézt.. nakonec to za něj vzal brácha.. i tak to bylo docela nebezpečný, mám raději kovové žebříky, jsou jistější

Helsinky potřetí- Senaatintori

20. července 2011 v 22:27 Moje cesty

evangelická katedrála na Senátním náměstí.. zataženo


a za sluníčka.. fascinují mě ti lidé na těch schodech.. prostě sedí..


a shlíží dolů na to náměstí..


tak jsem zapózovala.. a šla jsem si tam taky sednout. Je to zvláštní, jak zajímavé může někdy být zůstat chvíli v klidu na místě, nic nedělat a jen pozorovat okolí. Nedokážu si představit, že bych tu v Praze takovouhle dobu někdy zírala třeba na Václavák .-D

Vzpomínka

20. července 2011 v 15:14 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Nevím proč..možná kvůli tomu dešti.. se mi vybavil teď jeden večer, asi tak před necelými dvěma měsíci, šli jsme se podívat na ohňostroje v Brně k přehradě, taky lilo, E. přehodil celtu přes takovou zvláštní dřevěnou stavbu a všichni čtyři jsme se pod ni namačkali, aby na nás nepršelo. Mělo to své mouchy, celta byla totiž děravá, ale pamatuju si na ten hezký pocit, že jsme byli spolu. Ohňostroj navzdory dešti svítil nad námi.. a když skončil, šli jsme zpátky.. schovaní pod deštníkem. E. našel takovou zajímavou zkratku, po kamenech to sice klouzalo, ale všichni jsme to zvládli, musela jsem sklapnout deštník, abych se podržela zábradlí. Když jsme sešli dolů, přestalo už skoro pršet. Nikde nikdo, jen pouliční osvětlení, Svratka a my čtyři.. Vzduch byl po dešti krásně svěží.

Utrpení

20. července 2011 v 15:12 Kočka na každý den
Dneska je den na nic. Právě projíždím inetrnetem, dívám se na otřesné fotky hladovějících dětí v Somálsku, reportáž na téma vedro ve světě.. na mysl mi připadne taky Afgánistán, z něhož jeden můj kamarád z workcampu musel utéct.. teď neví, jestli je jeho rodina vůbec naživu, či nikoliv..nemá s nimi vůbec žádný kontakt a zpátky do své země se taky nesmí vrátit. Hned by ho zatknuli a asi i zabili. Proti takovýmto věcem mi připadá mé bědování nad seminárkou jako největší prkotina. Jsem sama doma a zítra asi pojedu za dědou. Včera v metru jsem dočetla knížku Zauber der Johannisnacht, ještě mi ale zbývá doslov. Tak doufám, že to nebudu číst ještě tři měsíce.



z deviantart.com od franco-andres

Zabráno

19. července 2011 v 22:21 Kočka na každý den
Hádejte, co jsem při dnešním uklízení našla.. Nebudete tomu věřit, ale klíče..které jsou mi teď už k ničemu. Jsou to totiž mé ztracené klíče od mého bývalého pokoje od kolejí, které jsem tak před třemi měsíci urputně hledala a nenašla. A ony se přitom válely v útrobách mé šatní skříně! Taková ironie. Myslela jsem, že jsem je vytratila někde na cestě..

Rozárka teď sedí v kufru, kde mám už věci připravené na naši rodinnou dovolenou. Dělám "kšc kšc", protože tam mám spoustu věcí, které se strašně snadno zachlupatí a je to na nich vidět. Jenže máma: "Nech jí, kočce přeci neporučíš.. tak ji vezmem s sebou.."

Dneska jsem se sešla se dvěma spolužačkama z gymplu.. se Símou a s Kačkou, provedly mě po Počernicích, v této části Prahy jsem ještě nikdy nebyla, je tam hezký park, záhadná socha nazvaná milenci :D a taky několik rybníků. Povídaly jsme si a vánek nás příjemně hladil po těle..

Měla bych psát seminárku, ale tradičně se to snažím odsouvat, jenže tentokrát to musím zmáknout brzy, strašně mě to nebaví, je to hnus věnovat se škole o prázdninách, tohle nikomu nepřeju.. Jenže to udělat musím, jinak nedostanu zápočet a budu muset celý předmět opakovat.. Už aby byla sobota a já to měla hotové.


Helsinki podruhé

19. července 2011 v 13:01 Moje cesty

moře..moje milované..


kdo vidí rybu? Ignasi ji "ulovil".. a vzápětí většina dívek utekla z moře.. :D
(ve skutečnosti ji tam našel leklou..).. i to k moři patří..


vlnky...


o kousek dál..

Fotografie mohou přiblížit tu atmosféru jen velmi málo.. ale trošku přeci jen jo..

Zpravodajství o mém blogu

18. července 2011 v 17:37
Zdravím.. jen jsem vás chtěla ještě informovat o tom, že jsem na blogu založila novou rubriku Moje cesty. Pár dalších nezajímavých rubrik a článků jsem smazala.. a při té příležitosti jsem se taky stačila vyděsit nad tím, co jsem tu kdy v minulosti vyplodila.. Docela síla, měla bych to tu trochu zamést.. uklidit, ale nevím, kdy na to najdu čas.
Takhle bych se styděla dát adresu třeba Ignasimu, kterému jsem o svém blogu dost vyprávěla. On se nad tím podivoval, prý škoda, že to je v češtině, prý by si rád početl. Jenže nevím, jestli jde blog přepnout nějak do angličtiny, nikdy jsem o tom nic nečetla. Teď bych se ale musela červenat, kdyby si to četl.. Tak snad někdy třeba ta možnost přepnout do jiného jazyka tu taky jednou bude.


Dva světy

18. července 2011 v 10:58 Kočka na každý den
Ahóóój! Tak jsem se vám vrátila.. se spoustou úžasných zážitků, několika suvenýry, docela opálená a hlavně šťastná.. přešťastná. Teď se snažím nějak upravit fotky, taky jsem si psala deníček.. je toho moře, co bych měla na srdci, ale vůbec nevím, kde začít.. :-) Jisté je, že se do Finska chci určitě někdy v dohlednější době vrátit, v nějaké jiné roční době.. třeba do Laponska. Koupala jsem se v moři, které bylo na rozdíl od toho Středozemního méně slané.. chudší na mušličky, ale jinak stejně kouzelné a opravdické. Kdybych svůj pobyt měla charakterizovat třemi slovy, bylo by to spolupráce, nadšení a romantika.
Teď ten příjezd musím chvíli vydejchat.. a bohužel se co nejdřív vrhnout na seminárku, předposlední dluh, který mám vůči minulému semestru. Óóóóó, jak těžké je vracet se do reality..


z deviantart.com od marce95st

Ahoj prázdniny!

3. července 2011 v 21:51 Kočka na každý den
Zdravím vás a zároveň se s vámi zase loučím. Ne, neděste se, nehodlám s blogem skončit, to vážně ne :-) Jenže já i blog potřebujeme prázdniny. Takže to tu čtrnáct dní s největší pravděpodobností zůstane netknuto.. takový letní spánek .-) Ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy blog opustila na takhle dlouhou dobu. Myslím, že naposledy to bylo, když jsem letěla na Mořského koníka. Doufám, že vy, blogoví kamarádi, budete mít pochopení pro to, že nebudu moci přidávat kometáře k vašim článkům, a že vy, utajení i odhalení návštěvníci blogu, se nebudete během těch čtrnácti dní kousat nudou (-:

Tenhle víkend jsem strávila na chalupě. Škoda, že počasí tam bylo pěkně hnusné a že jsme museli sedět v chalupě. Na druhou stranu jsem tak mohla nerušeně psát seminárku, jen jedna věc mi stížila situaci.. a to internet. Sousedi si asi museli myslet, že jsem se zbláznila, když jsem v té zimě pobíhala po kopci po zahradě a chytala signál.
Rorýsek mi chybí, je to divný, když jsou v chalupě jen čtyři kočky. Zrzavý kocourek byl jen jeden.. Snažila jsem se tak vynahradit lásku těm ostatním zbývajícím.. A taky Rozáře, která je ale někdy děsně tvrdohlavá. Po ní se mi bude taky stejskat, škoda, že si ji nemůžu vzít do baťohu. Snad jsou v Helsinkách taky nějaké kočky....

Mějte se krásně a cestování zdar! :-)

Jo a mám chuť tančit, ve čtvrtek jsem měla opravdový absťák..


To je Gába.. těsně před loučením.