(Příliš) Zatměný měsíc

15. června 2011 v 23:59 |  Kočka na každý den
Byli jste se dneska podívat na měsíc? A viděli jste vůbec něco? Já jsem právě přišla.. původně jsme jeli ve čtyřech na Kraví horu, ale měsíc nikde. A tak jsme se rozdělili, dva šli do hospody, my s E. jsme vyrazili na Palačák..kopec skoro už za Brnem. Cesta to byla vskutku zajímavá, čekali jsme asi půl hodiny na šalinu.. už jsme si myseli, že začla ta stávka, pak přes pole, temnými křovinami a lesem. Byla jsem ráda, že mám doprovod. Když jsme vyšplhali na kopec, stálo tam už docela dost lidí. To to trvalo, než jsme objevili ten zatměný měsíc.. Fakt slabota. Pořád přes něj přebíhaly mraky..skoro se mezi nimi ztratil. Měli jsme výhled na město.. na Komín.. to bylo ale moc pěkný. E. se tu narodil, takže tu zná každý kout a dělal mi takového průvodce. Cestou zpátky jsme potkali jeho známí z dřeváren, měli jsme chvíli společnou cestu.

Společnému výletu za měsícem předcházely šachy. S. mě pozvala do jakéhosi klubu, hrály jsme proti sobě, ale každou chvíli nám radili zkušenější chlapi. Byla to zajímavá partie, nikdy bych asi neobětovala střelce pro výhodnou pozici. Oni to však měli dopředu dobře promyšlený. Já bohužel tak předvídat tahy neumím. Ke konci už naši rádci přestali radit, hlavně mně.. Dohodly jsme se na remíze. Musely jsme to zabalit, už takhle jsme k E., Ráchel a V. přišly na Čáru pozdě.. skoro o půl hodiny! Divim se, že tam ještě na nás čekali. S. se bohužel od nás musela odpojit, nestíhala by dojet domů.

Tak jsem si vzpomněla.. před týdnem jsme se vraceli z ohňostroje. To lilo jak z konve. Vlastně přesně v tuhle dobu už moc nepršelo..Tak kolem půl jedenáctý, kdy to vypuklo, byl ten největší prch. Bylo to zvláštní .. ta zpáteční cesta. Pamatuju si tu vůni deště všude kolem, občas spadla ze stromu nějaká kapka, jinak ticho, jen naše kroky a v dáli pár světel z města.. Divím se, že mě pak šel J. i přes tu nepříjemnou čvachtanici a pozdní dobu doprovodit. Inu není nad to mít až ke kolejím doprovod. Je zvláštní, že ten se mi v Praze poštěstí jen zřídka.


z deviantart.com od moroka323
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rony Rony | Web | 16. června 2011 v 11:26 | Reagovat

Zatmění jsem viděla. Měsíc už v celý v zatmění nebyl, takže šel vidět hezky. Měl i nádherný takový odlesk, jako hvězdá =). Krása. :D
Opět jsi měla takový dobrodružný večer, co já bych za to dala? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama