Červen 2011

Ani kočka z toho neni moudrá..

13. června 2011 v 20:30 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)

v klídku v koutkuPoradíš?

Mrknu se ti na to..

Rozárko, Rozárko.. kdybych aspoň veděla, kdy se řídit rozumem a kdy jaz. citem.. To by bylo fajné. Jsem z toho celá tumpachová. Budeš mi zítra napovídat?

Zase je to jinak

13. června 2011 v 18:02 Kočka na každý den
Tak pokus zacvičit si na nafukovacím míči dosti rychle ztroskotal. Alespoň mamka byla překvapená, jak rychle na to předcvičovatelka na tom DVDčku vlítla. Já jsem se ji snažila dohnat, ale po deseti minutách jsem to taky vzdala.

Co mě strašně naštvalo, je čtvrteční stávka. Kvůli ní je v ohrožení čtvrteční tancování. Alča se nedostane do Brna a já budu muset odjet buď ve středu v noci, nebo až v pátek do Prahy. Proč to museli změnit? Dneska v pondělí by mi to vyhovovalo rozhodně víc, když nikam nejdu. :-<


z deviantart.com od Timo277

Perličky z dějepisu

12. června 2011 v 19:17 Verschiedene Sachen
Přináším vám zajímavé perličky z hodin češtiny a především z dějepisu. Mamka jich během těch let nasbírala od dětí nepřeberně. Vypíšu vám sem ale jen ty, kterým se sama směju, bohužel jsem toho dost totiž taky zapomněla, takže ne všechno mi připadá vtipné. Některé jsou ale spíš zase k pláči..

Podlévání kovů na ztracenou formu.

Dalimilova kronika byla psána čísly.

Voltaire- vymyslel VOLTY.

Vysvětli, co znamená, že Petr I.Veliký otevřel Rusku okno do Evropy.
Povolil Rusku jezdit do ostatních států EU.

Josef Dobrovský vynalezl mluvnici a stilistiku. Nevěřil, že se dá čeština obnovit, ale věřil v to.

V čele zahraničního odboje stál M.R. Šafránek.

Kdo byl Jakoubek ze Stříbra? Nádoba, ve které se přijímalo podobojí.

Kdo zasedal v parlamentu, když tam zasedalo duchovenstvo? Důchodci.

Z čeho se vyrábí hedvábí? Z bavlny.

Co napsal Mozart? Chleba s máslem.

Básnická sbírka Jaroslava Seiferta: Kluk a koště

Básně Jana Nerudy: Hřbetní kvítí
Písně komické

Zakladatelé polského státu: Pistáciovci!

Vyjmenuj vývojové typy člověka: člověk shrbený

Nejznámější představitel člověka rozumného: anglický badatel Charles Darwin

Posvátná kniha muslimů: Kormorán

Lidem, kteří vlastní léno, se říká léňané.

Hilsneriáda= předchůdce spartakiády

Významné události za Nabukadnezara II. : Nabukadnezar- rozšířil své panenství, dobyl Jeruzalém

Na kterých řekách vznikla Mezopotámie? Tygr, Gang

Na jaké obory se specializovalo lékařství v Egyptě? Na zubní, ušní, oční a gynekologie. (má být zubní, oční, chirurgie)

Místo otázky : vyjmenuj tři představitele utopických socialistů, žákyně napsala: tři představitele utopenců

K čemu došlo 17. listopadu 1939? Byli vyházeni studenti z oken.

Germanizace= atentát na SSSR

Slávkova dcera

Co je to studená válka? To bylo asi něco v zimě.

Můj kamarád má dobrosrdečné srdce

arizace- německý ideál rasy-bílé vlasy, modré oči

představená ženského kláštera je opatyše

Opery Bedřicha Smetany: Dvě řeky, Bratři v Čechách, Holubička, Čertova skála, Rusalka a ruska

V čele bolševiků stál: Ivan ljenič Lenin
Vlastimil Iljič Lenin
Vladimír Iljič Tolstoj

Endlösung-zákaz čtení-Židé a Cikáni se nesměli kulturně vyžívat.

1859- válka Rakouska se Sardisnkým královstvím, rozhodující bitva u Solferína....žák: u Segedína

Co je heydrichiáda?
Heidrichiáda je velká oslava jeho úmrtí, jelikož ho lidé neměli rádi a proto se konala tahle "pařba".

Kdo spáchal atentát na Heydricha? Mirek Dušín a Červenáček.

Charakterizuj křesťanství, jak se liší od jiných náboženství.
Křesťané si nemohli dopřávat různých věcí, jako je třeba časté milování.

Muži vymírají po meči, ženy po hlaholici.

Pravěk je člověk, ale je to spíš taková opice.

sfinga= obvaz, do kterého se balili mrtví

Uveď další názvy pro Vikingy. Viagrové-název užívaný v Kyjevské Rusi

Do které oblasti vědy patří Archimedův zákon? Nikdo není dokonalý

Sraz kočičí

12. června 2011 v 18:41 Kočka na každý den
Včera večer s Martinou a holkama i dneska s mamkou jsme si užívaly dámskou jízdu. Až do půl čtvrté. To se nečekaně objevil brácha, přijel z vody dřív, protože jim na Lužnici hrozně lilo. Sedl si do kuchyně a vyprávěl, všude se rozlinul rybí pach, a tak jsme ho brzy poslali do koupelny, aby se zcivilizoval :) Dnešek trávím s morfologií, abych to do zítřka stihla, musím dnes nastudovat dva a půl paragrafu. Jsem tak v půlce. Leze na mě nějaká alergie, že by to bylo proto, že už tři dny neberu léky? Příští týden se možná uvidím s Alčou, přijede do Brna na přijímačky. Přeju si s ní se sejít. A moc jí držím palce u přijímaček.. Teď jsem si pustila na odreagování Blackmore´s night, ale brácha to silně přebíjí decibely..Uff, to je tak, když někdo vlastní pořádné repráky.


z deviantart.com od teaphotography


Líz

11. června 2011 v 20:09
Oslava tátových narozek, povídání si s babičkou o Rakousku, oběd v muší hospodě :), gratulace a předání hrnečku, výborný dort, začátek trápení s morfologií a teď setkání s Martinou a holkami po několika měsících. Zítra si pořádně přispím a vrhnu se na učení. Pěkný večer.z deviantart.com od WishmasterAlchemist

Proč po něm tak toužíme?

10. června 2011 v 23:59
Někdy se sama sebe ptám PROČ..? A dneska těch PROČ bylo víc než dost. PROČ?
Nemám tu po ruce deník, ale to neznamená, že Tobě se, blogu, budu svěřovat. Jen mě tak napadá, že ať je doba, jaká chce, pořád bude na světě něco.. nebo někdo, s čím..nebo kým nebudu spokojená..co chci, aby bylo jinak apod. Často jsem si přála vrátit zpátky čas, podívat se do minulosti.. ať už do té, kterou jsem sama již zažila, nebo do té vzdálenější. Lákala.. a vlastně pořád láká mě podívat se do času druhé světové války, starověkého Egypta, zažít 27. květen 1942, nebo 9. listopad 1989.. A nebo se vrátit tak o dva roky zpátky, mít před sebou zájezd do Tuniska, Příběhy, neznat zdaleka tolik lidí co teď.. Při představě jakéhosi stroje času mě však ale napadá, že kdybych měla možnost si jakoukoliv událost ze svého života zopakovat, byla bych již v pozici pozorovatele..nebyla bych sama sebou, viděla bych ty věci jako .. a teď se omlouvám, ale lepší vysvětlení mě nenapadá.. Harry a jeho přátelé, když použili Hermionin obraceč času.. snad nejste úplně mimo mísu :)
Nechci tu už nic pindat o žádném stroji, natožpak stroji na čas..když všichni víme, že nic takového neexistuje. Došla jsem k názoru, že někdy až moc máme hlavu v oblacích, sníme a vzpomínáme na to hezké, co jsme zažili.. a tak vlastně ztrácíme požitek z přítomnosti. Okrádáme se o přítomnost. Ani bych nešla do něčeho takového, i kdyby to bylo někdy vynalezeno. K čemu by mi byly dny, roky strávené v minulosti? Neboť by se mohlo stát, že by mi můj vlastní život mezitím, co bych byla pryč, protekl mezi prsty. A to bych nechtěla. Když si tak uvědomuju, je dlouhá minulost, kterou bych si nijak připomnat nechtěla.. natožpak se do ní vracet. Ne, děkuji, nechci. Jeden člověk mi nedavno napsal jeden citát, myslím, že by nebylo úplně od věci se nad ním alespoň zamyslet. Tím, že činíme štastnými ostatní, nacházíme své vlastní štěstí. A pak by nás myslím přešly věčné choutky na stroje času.

p.s Dám vám jeden tip, dobrá knížka o tom, jaké to je podívat se do minulosti, je Johnny a bomba od Terryho Pratchetta. Tak se na ni můžete mrknout ;)

Písničkou

10. června 2011 v 16:20 Kočka na každý den
Rád, mám rád.. mám tě rád.. moc rád..

Táhněte do háje všichni pryč..

Mam malý stan a na nohy táhne..snad ze všech stran..

Stíny dnů.. a snů.. se k obratníkům stáčí..


Pohled zpátky a nadějné vyhlídky

9. června 2011 v 22:39 Kočka na každý den
Jejda! Málem bych zapomněla napsat na blog. No co se to se mnou děje? :-) Na ohňostroj nám včera překvapivě pršelo. Prostě zákon schválnosti. Začalo přesně v tu dobu, kdy jsme vyrazili a přestalo to až po skončení během cesty zpět. Na jednu stranu na nás nemálo kapalo, na tu druhou E. vzal celtu, kterou jsme pověsili na dřevěnou skulpturu, tak jsme se všichni čtyři stulili pod ni a v rámci možností na nás nemoklo. A ohňostroj? Ten byl úžasný. Déšť na tom nic nezměnil, nevíte, jak krásný okamžik to je, když vám ta barevná záře svítí před očima a zároveň cíte, že vám po hlavě stékají pramínky vody :-)

A dneska strašlivá písemka z AT, z které mám pro jistotu nijaký pocit. Pak cesta s Martinou pro švédskou knížku a tři hodinky spánku..během někož mi přišla sms od Tomáše, abych s ním a jeho dalšími kamarádkami šla do brněnského podzemí pod Zelným trhem. Nikdy jsem tam nebyla.. a už dávno jsem tam chtěla zajít... tak proč ne? Prý to bude jen na půl hodiny. Souhlasila jsem. Byla to zajímavá prohlídka, potkali jsme dvě krysy, pavouka, hranostaje, netopýra a bohužel myslím že do konce opravdového mrtvého ptáka v kleci. Tom si samozřejmě chtěl všechno zkusit, zavřeli ho do klece bláznů, sednul si na pichlavou stoličku a dokonce si vyzkoušel masku pro trestance. Líbil se mi i vinný sklípek a krčma(ještě bohužel nefunkční).Mučící nástroje byly děsivé, z nichž nejhorší pro mě asi drtič palců!!!

Jinak tanečák byl skvělý, tentokrát nás tam bylo hoodně moc, váhala jsem, jestli zůstat na cestovatelskou přednášku, ale šla jsem nakonec s ostatními do hospody Na blbym místě. Přeci jen tam budu znát víc lidí než na tom promítání. Zítra ráno ahoj Brno, popravdě se do Prahy moc netěším. I když sobota se zdá, že bude taky zajímavá. Pátek, neděli a pondělí si nechám "volný" na učení..... Tož takové jsou moje aktivitky. Téma týdne se mi po dlouhé době zas líbí, že bych k němu něco napsala?


z deviantart. com od Katokoo

Ticho před bouří

8. června 2011 v 19:41 Kočka na každý den
To je tak, když si něco neuklidíte. Většinou to najde vaše kočka a usadí se v tom. Na téhle fotce je vidět, jak znavená Rozárka může být. Připadám si naprosto stejně. O učení už ani nemluvim, spíš ta cesta mě dnes nějak odrovnala. Připadalo mi to táááák zdlouhavý. Ke konci mi už nebylo nejlíp, klimatizace jela na plno a mně začala být zas zima. Taky jízda mi připadala dost nevyrovnaná, asi třikrát řidič tak prudce přibrzdil, že jsme div nevypadli ze sedaček....No dobře možná trochu přeháním :-) Je tu strašné dusno, ještě víc než v Praze. Kolem páté se tu přehnala průtrž mračen, teď je tu zataženo a já se modlím, aby nezačalo pršet. Nesmí. Vždyť jsou dnes ohňostroje.... Zítra ať klidně leje celý den, jen ne dnes. Doteď jsem se snažila pochopit taje dekonstruktivismu a dekonstrukce, strukturalismu a recetionästhetik, a taky hermeneutiky, gendru a psychoanalýzy. Držte mi palce, zítra v ráno to píšu. Myslím, že bude potřeba víc štěstí než rozumu..Tak sbohem...a hlavně ať NEPRŠÍ!!!!


A jdeme se vzdělávat

7. června 2011 v 22:10 Kočka na každý den
Uff, chtěla jsem sem už napsat během dne, ale pak jsem si to rozmyslela. A udělala jsem dobře. Probudila jsem se celkem brzo, vyrazila jsem na radnici pro novou občanku. Docela jsem se zhrozila, když jsem se dívala, do kdy mi platí. Do roku 2021!!! Kde tou dobou budu? Dožiju se vůbec toho, když má být roku 2012 ten konec světa? A nebudu si ji muset vyměnit dřív, protože se vdám a staré údaje už nebudou platit?

Jinak dneska jsem pokračovala v té nejnudnější nekrásnější činnosti- učení se AT. Pořád mám však pocit, že mi v té hlavě nic nezůstalo. Můžu ale aspoň říct, že už se mi trochu daří číst psací švabach. A tohle mě docela i zaujalo, škoda, že se nedá blog taky psát švabachem, hned bych si tu změnila písmo.

Obědvala jsem asi v 17 hodin, mamka přišla domů holt pozdě a sama jsem si byla líná něco uvařit. Večer jsme spolu šly na koncert Kühnova dětského sboru. Musím říct, že to byl pěkný kulturní zážitek. První nejmenší dětičky si sice vytahovaly punčocháče a sukničky až k bradě, neustále se vrtěly.. ale i to bylo roztomilé. Nejvíce se mi líbili hosté. Pozvaný byl totiž i Pavel Šporcl. Tenhle virtuóz mě už před pár lety dost učaroval. Tentokrát na sobě měl černý šátek a hrál nám na modré housle! Vtipně odpovídal na dotazy, říkal třeba, že moje maminka chtěl, abych hrál na housle, a tak jsem v pěti začal.. :-D a že moje maminka měl rád, když on chodil cvičit, a tak to musel mít rád i on..
Dále tam hrála ještě jedna žena krásně na harfu, jeden muž na varhany a jeden Urkajinec na marimbu. Marimba je hudební nástroj pocházející z Afriky, takový větší brácha xylofonu. Všichni tři své nástroje perfektně ovládali.
Starší děti zpívaly už takové složité vícehlasé písně. Mně ale ani jedna z nich nepřipadala melodická.. Nejvíc se mi asi líbilo zpívání středně starých dětí.. tak kolem 10 let.

Poslední informace se týká Ukrajiny. Příběháři přišli s novým nápadem, kam jet v létě na akci. Moc se mi líbí, tak držte palce, ať to nikdo zas nezamete pod stůl.

A úplně na závěr.. Pavel Šporcl. Nemohla jsem si sem jednu ukázku nedat. Užijte si to =)


z deviantart.com od keeru

Vedro, že hořel snad i kámen...a kočka se ani nehla.. :-)

6. června 2011 v 21:32
Přemýšlím, co bych z dneška vyzdvihla. Napadá mě jen úžasně dobrý nápoj Aloe Vera, bouřka jak hrom =) , snad po stopadesáti letech lekce swingu, kde nás bylo kupodivu dost málo, zjištění, že Tomáš je pilot a Rozárka hovící si uprostřed konferenčního stolku..je v klidu, i když několik centimetrů od ní vyzvání mobil. Divím se, že je jí to dnes jedno, obvykle sebou škubne a peláší pryč.


Vedro, že hořel snad i kámen...a kočka se ani nehla.. :-)


Jak vidí ostatní státy Německo?

6. června 2011 v 14:21 Co mě kdy zaujalo
I já jsem se průzkumu účastnila. Teď si se zájmem čtu jeho výsledky. Některé odpovědi jsou fakt originální. K zobrazení stránky, kde si vše můžete prohlédnout, klikněte sem.

Tady máte výběr z těch nejoriginálnějších reakcí:
Was gefällt Ihnen überhaupt nicht an Deutschland?
Dass Romantik für die Deutschen ein Fremdwort ist.
Die Autobahnen - aber es ist aus Neid!
Dass Deutschland so weit entfernt von meiner Heimat liegt.(Finnland)

Was gefällt Ihnen am besten an Deutschland?
Leute, die nicht den Satz "Alles ist hier so teuer" wiederholen.
Mein dort gelebtes Leben.
Meine Deutschlehrerin natürlich.

Trochu to tady provětrat..

5. června 2011 v 16:40 Kočka na každý den
Uklizeno, tuna nádobí umyta a utřena, vyluxováno, odpadky nastřádány v jednom koutě.. jen je dojít vyhodit.. a mám hotovo. Pěkně jsem se zapotila, v tomhle vedru nad vysavačem to není med, ale pořád mě to táhne dělat něco jiného, jen ne to učení. A večer to pak musím dohánět. Taky se vám to stává? Nikdy jindy by mě člověk k uklízení nedokopal, ale jakmile se mám něco nepříjemného učit, jdu pracovat sama od sebe. Teď se k němčině zas vrátím, kamarád mi radil, abych se naučila to, co si sama chci z tohoto předmětu odnést, co mě baví. Docela dobrá rada.. stejně tak jako krůček po krůčku, Pavle, jdu to zkusit. Krůček po krůčku to, co chci, abych si na dýl zapamatovala. A večer půjdu s mamkou plavat =) Rozárka někam utekla.. existuje jedna věc, které se kočky opravdu bojí- vysavače.


Tahle krabice taky letí do odpadu. Myslím, že na mě bude Rozárka naštvaná, dost si ji totiž oblíbila.

Kočičí pohlazení

4. června 2011 v 20:20 Kočka na každý den
Snad po dvou měsících vidím televizi. Na koleji ji nemám a doma jsme ji měli už pár týdnů rozbitou..resp. setobox. Musím říct, že mi to ani nechybělo. Člověk se dozví jen samé tragické zprávy, žádný pořádný pořad, nebo film, jen už asi x-tý díl Superstar a nová reklama s Kájou Gottem. Zajeli jsme na chalupu, nejdřív nám dělala společnost jen Gába, ale pak postupně přicházely další kočky..Johanka, Čiperka, Rorýs a dokonce i Berta se ukázal. Sluníčko se po obědě schovalo za mraky, foukal takový příjemně studený vánek, seděla jsem na lavičce, Čiperka mi vrněla v náručí a každou chvíli se mi o nohu otřeli Johanka a Rorýsek. Bylo to tak příjemné, škoda, že tohle v Brně nemám. To děda je koček nabažen až dost..aspoň to tak říkal. S učením je to běh na dlouhou trať..ale nic nikam odkládat nebudu. Ještě jdu napsat pár mailů a budu zas pokračovat. Kdybych věděla aspoň jak na to..


Rorýs :)

Mé keramické výtvory

3. června 2011 v 19:56 Verschiedene Sachen
Zdařilé i méně zdařilé výrobky, chci je tu mít, abych nezapomněla, co že jsem to na té keramice vlastně tehdá vyráběla. Toho hrnečku si obzvlášť cenním. Doufám, že osoba, které ho chci dát, si nebude číst tenhle článek :-)


korálky ještě potřebují vypálit v trouběkvětináče
Docela haluz

3. června 2011 v 18:22 Kočka na každý den
Sedmá sekačka do naší rodiny.....ou nein! Nevím, co to je za úchylku, ale mamka s dědou mají pořád touhy kupovat nové sekačky. Ty ostatní prý na naši vysokou trávu už nestačí. Ne, my prostě musíme mít na každý druh trávy speciální sekačku ;-) Tentokrát nám přibyla benzínová sekačka. Protože benzínové máme pouze dvě, elektrických máme už pět. Grrrrr.

No nic, jdu se učit. Musím začít. Už mám z čeho. Včera jsem prožila krásné odpoledne ve víru tance. Valčík, jive, cha-cha, skupinové country tance, prostě supér. Měli jsme výbornou učitelku- Lídu. Během tančírny jsem dostala smsku, přišel mi mail s výsledkem opravky. Znervózněla jsem..udělala jsem to? Neudělala? Počítala jsem, že spíš ne, když mi píše takhle individuálně. Večer jsme zašli ještě do mezi místními opěvované hospody- do Šutru. Je to takový správný fantazácký pajzl. Bohužel u vedlejšího stolu seděl někdo, kdo se choval naprosto stejně jako strýček Pepin z Postřižin. Hovořili jsme tedy neustále se naklánějíc se slovy.. co žes to prosím tě říkal? Není divu, že mě dnes v krku bolí jako čert. V Šutru jsem ochutnala místní specialitu-kormu, což je pivo s medovinou. Znáte to? To bylo skvělý. Včerejšek jsme si nármaně užili, bylo mi se všemi lidmi příjemně.

Užijte si víkend :-)

Mimochodem.. z testu mám ze Dé. Nevěřila jsem vlastním očím, tak strašně mi bušilo srdce :-) Oba testy jsem tedy z jazykových cvičení zvládla, teď můžu jít k postupové zkoušce. Hurá!


z deviantart.com od KirikaKitty

Ich war in Graz..no není to krása :)

2. června 2011 v 13:20 Moje cesty

pohled z vyhlídky

zámečky a řeka MurSchlossberguznávám.. tahle hrůza zdobící město krása není.. :-/červené střechy domů

O(c)hromení

2. června 2011 v 12:47 Kočka na každý den
Sraz na Čáře, přeplněné šaliny, pouť a nebezpečně vypadající atrakce, hlučná hudba, hledání volného místa, hlavně se neztratit, hledání záchodů, sezení na celtě pár metrů od vody, čekání na ten okamžik, povídání, hudba, orchestr, obrovský strom nad přehradou z několika rachejtlí, slunečnice, srdíčka, obrazce přímo u nás, spousta světel, jiskřiček a plamenů, potlesk, čtyři noví příchozí a mix drink, půjčený svetr, hromady odpadků, cesta zpátky, strach, násilí, atrakce praskající ve švech, cesta na další zastávku, únava, rozloučení, ubytování mé kamarádky na koleji, spát..

Tentokrát jsem zvolila kratší..pro mě možná výstižnější variantu. Vím, že některé body by potřebovaly více osvětlit, ale to kdyžtak osobně, hlavně, že si to takhle zapamatuju já.

Těším se na tančírnu moc moc moc :) A těším se domů, budu se muset učit.. a nevím z čeho.. ale to je vedlejší, že?


z deviantart.com od TiaraMia

Procházení

1. června 2011 v 17:31 Kočka na každý den
Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil, na břehu řeky Svratky roste nízká tráva, rád chodil jsem tam denně, koupal se a snil, na břehu řeky Svratky kvete rozrazil a voda je tu těžká, chladná, kalná, tmavá....

Přesně tahle básnička od Nezvala mi teď často chodí na mysl.. Proč asi? :) Už dvakrát.. a dneska snad potřetí půjdu kolem té řeky. Alespoň se domnívám tedy, že je to Svratka (: Ale co jiného by to bylo, když ne ona.. Když jsem se včera dočetla, že se angličtina nekoná, nevěděla jsem, co s volnou hodinou. Vracet se na kolej nemělo cenu. Nenapadlo mě nic jiného než sednout na 1ku a jet do zastávky Zoologická zahrada. Šla jsem podél řeky, chvíli úzká, chvíli široká cestička, občas jsem někoho potkala.. Čím déle jsem šla, tím víc jsem byla zvědavá, kam to vede. Zřejmě se tam nacházela ještě nějaká civilizace, protože jsem potkávala docela dost lidí. Když tu najednou se přede mnou vynoří obrovská stavidla, docela zírám, to jsem se dostala až k přehradě? Fakt, že jo, vystoupala jsem nahoru a tam silnice, za ní široko daleko hladina a sluníčko, jehož paprsky se odrážely ve vodě. Krásné. Po pokochání jsem se vydala silní nahoru s obavou, zda se dostanu k nějaké šalině, zda tam vůbec ještě něco je.. jenže brzo mě čekalo opět překvapení..pouť. A ne malá. Nejdřív jsem slyšela zdálky hudbu, pak jsem spatřila i atrakce.. připadala jsem si jako na Matějský. Nevídané. Na ten kolotoč, co se točí vysoko ve vzduchu bych si někdy s někým zašla. Ale něco vypadalo pro žaludek vyloženě nebezpečně. Prošla jsem to a samozřejmě nedaleko byla zasávka šalina trolejbusů. Zjistila jsem, že jsem vlastně ušla jen jednu zastávku. No prosim.. a já měla pocit, že je to nejmíň tři kilometry.

Z keramiky jsem si odnesla spoustu výrobků, popovídala jsem si s Lenkou a na koleji zas s mamkou. Dnes jsem u Svratky údajně byla podruhé. Alespoň H. to tvrdil, že jsme kolem ní šli. Nejprve jsme podnikli společný oběd, pak výlet přes kampus a nějakou louku, kde jsme si házeli dlouho talířem. Docela to šlo, nefoukal vítr :) Pak jsme se vydali takovými zajímavými lesními cestičkami až do střední části města. Na některých místech mi fakt nepřišlo, že jsem v Brně. Poznala jsem zas úplně nová místa a viděla Petrov a Výstaviště zas z úplně jiné strany. Na ulici nás potkal déšť, tak jsme se schovali do cukrárny, snědli zmrzlinu a čekali, až to přestane. Ale nějak se tomu nechtělo, a tak jsme neochotně vyrazili na šalinu. Večer půjdem s H. a ještě se S. a E. na ohňostroje. Ty se budou konat rovněž na přehradě. Snad chytnem dobrá místa. Vida, přehradu jsem nikdy předtím tady v Brně nenavštívila a za poslední dva dny se tam dostanu hned dvakrát.


z deviantart.com od JacobRM