Duben 2011

Leipzig-Buchmesse-Die Halle

6. dubna 2011 v 10:35 Moje cesty
Přidávám první fotky z Lipska. Glasshalle a další..


u turniketů


zmenšený model prostoru, kde se konají veletrhy
průchozí tunely..všechno prosklené, byla jsem svědkem, jak jedna z těch tabulek praskla.. a vězte, že byla jen náhoda, chyběl okamžik.. a už se mi sypalo sklo na hlavu..procházela jsem zrovna kolem.. chyběly tak 2 metry ..
hlavní vchod

Hrůzy se ženou.

6. dubna 2011 v 10:20 Kočka na každý den
Přečetla jsem si nejnovější článek na Pavlově blogu a sevřel se mi žaludek. Doufám, že dneska už na žádnou strašnou zprávu nenarazím. Ráno jsem se silou vůle dokopala na přednášku, výklad je zajímavý, jen jsem ještě nebyla úplně ve stavu probuzení. Předevčírem jsem měla radost, že jsem sehnala Nathana v češtině, včera už mě to přešlo. Těch 150 stránek jsem stejně nepřečetla. Skončila jsem na 63. Nevím, jestli je dobré číst to v češtině, každopádně tomu o něco víc rozumím.
Teď čekáme na chodbě, sbíráme informace od zkušenější spolužačky a společně nadáváme na nejtěžší předmět, co teď máme. Závěrečný test, seminárka. Je a bude to HORROR. Říkám si, kdy to dosáhne nejhoršího bodu..od kterého to doufám bude jen lepší a lepší.
Teším se na kolej, až přijdu, půjdu spát.


z deviantart.com od Sergio-Saenz

Divný

5. dubna 2011 v 22:39 Kočka na každý den
Smutná, rozladěná, náladová, beznadějná, vyčerpaná..dnešek byl celý takový připitomnělý den. Až na oběd, na kterém jsem si výborně pochutnala. Pizza se čtyřmi druhy sýrů, mňam. V Campusu mají skvělé jídlo. Pak večerní angličtina byla zajímavá, četli jsme jeden příběh..který měl opravdu silnou pointu.. Pomáhala jsem ho ještě s jednou Američankou vysvětlovat jednomu klukovi, který ho nějak nepochytil. Přišlo mi hezké, jak jsme se doplňovaly. Večer keramika, tam už jsem byla dost ospalá, navíc mé výrobky budou stát za starou bačkoru..Ale to je to nejmenší, co mi vadí.. Kašlu na všechno a jdu spát.
Právě jsem našla novou písničku od Sabatonu, je krutá, mrazivá a děsivá, ale má taky velký náboj.
http://www.youtube.com/watch?v=01IaKb6DmTw


z deviantart.com od Artemis-Nightmare

Přijata :-)

4. dubna 2011 v 15:39 Kočka na každý den
Chystala jsem se jet na otočku na kolej, ale když jsem překročila práh školy, byla průtrž mračen. Z oblohy se valily cáry vody. Nemělo to cenu, během minuty bych byla jak zmoklá slepice. A tak jsem si sedla do chodbičky před počítačovými studovnami a četla si gramatiku. Po chvíli jsem šla na počítač, že začnu překládat povídku, z které budeme psát seminárku. Mrknu na mail a nálada se mi vylepší o 200%. Byla jsi přijata na workcamp! Jupí! O prázdninách pojedu pracovat do Helsinek. Hlavní náplní bude práce, ale nejen ta mě tam bude čekat.. Mám radost, jsem plná očekávání a teším se na léto. Teď ale musím pořádně zabrat ve škole.. Získat desetinu bodů z maxima je fakt málo :D Naštěstí to ještě není úplně tak naostro. Čas ale strašně letí..


z deviantart.com od rcakos


Květiny do naší rodiny

3. dubna 2011 v 20:04 Verschiedene Sachen
No dobře, nejsem fanouškem jara, ale žluté narcisy ze zahrádky voní i vypadají pěkně.

Romantic love lasts only a year

3. dubna 2011 v 16:12 Co mě kdy zaujalo
Teda nevím, kde pořád tyhle články berou, ale některé mi jako testy na angličtinu připadají celkem zábavné. Ještě tak přemýšlím, jestli na tom je něco pravdy. Vědeckým pokusům moc nevěřím, proč by ale zrovna tenhle nemohl odhalit pravdu.? Zní celkem věrohodně. Stejně si ale myslím, že teorie je víc než často jiná než praxe.. ať se týká čehokoliv.

Italian scientists have discovered that a chemical in the brain responsible for romantic love fades in intensity over the course of a year. This perhaps explains why that giddy, euphoric, head-over-heels-in-love feeling that takes our breath away at the start of a relationship diminishes over time. Researchers from the University of Pavia determined that levels of a protein called Nerve Growth Factor (NGF) greatly increase when a person first falls in love. Raised NGF levels spring from the rush of adrenalin, renewed vigor and confidence and lust for life that occur when new love blossoms. Levels of NGF greatly decrease over a year or so as security within the relationship sets in. There is then less urgency to constantly woo a potential partner to ensure they are yours.
Research leader Dr. Enzo Emanuele reported: "We have demonstrated for the first time that circulating levels of NGF are elevated among subjects in love, suggesting an important role for this molecule in the social chemistry of human beings." His research team analyzed the protein balance in the bloodstream of 58 volunteers aged between 18 and 31. All of the participants had recently started a new relationship and had that starry look in their eyes. The researchers compared the levels of NGF in the starry-eyed group with those in 58 people who were single or in steady relationships. The increased prevalence of the molecule in the new romantics caused sweaty palms and butterflies in stomachs. It may also induce young men to buy red roses and candlelit dinners.

z http://www.breakingnewsenglish.com

Tradam

3. dubna 2011 v 16:04 Kočka na každý den
Radetzky March, Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci, English Online, Die Schnecke und der Buckelwal, vydatný spánek a ven nevystrčím ani nos, natož ruku (;


z deviantart.com od zeitkrankanders

Kapka extáze

2. dubna 2011 v 21:13 Kočka na každý den
Co bych napsala do kočky na dnešní den? Že ještě pořád vzpomínám na ten včerejší :-) Odpoledne jsem vyprávěla mamce zážitky z Lipska a večer jsem šla na swing. Po měsíci.. do kavárny na Náměstí Republiky. A s kým vším jsem netančila..? S Májou, Davidem, Tomem, Martinem.. ano, právě s nimi jsem si chtěla za všeho nejvíc zatancovat! Překvapilo mě, že jsem tu taky potkala jednoho svého kamaráda, který začal swingovat od ledna. Hned mě taky provedl. Svět je tak malý.. Je to zvláštní, jak to někteří ti kluci dělají, že toho stihnete během tance spoustu probrat. To je případ zvláště jednoho z výše jmenovaných.. Jak to udělat, abych si to, co jsme si včera říkali, dobře zapamatovala. Občas se někdo z nás tomu druhému pousmál. Až později jsem si uvědomila, že některé mé postřehy byly dosti zvláštní, takže by si třeba někdo mohl klepat na čelo. To už je boužel moje taková špatná vlastnost.. ta upřímnost. Po pár tancích jsem se zas cítila na parketě jistěji, jé, jak jsem ráda tančila..rychle se točila.. na jednu stranu to bylo pro mě tak krásné..na druhou zas velmi smutné..kdy se mi zas poštěstí si zaswingovat? Za měsíc? Za dva? Kdy??


z deviantart.com od nickeytoth

Náš školní kocour

2. dubna 2011 v 11:33 Kočičí všehochuť
Kocourek, který se nám zabydlel na dvorku filozofické fakulty :) Když jdu kolem a vidím ho, nikdy nedokážu odolat ho pohladit :)

Z Brna

1. dubna 2011 v 17:16 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Že bych začala od konce? Miluju atmosféru nočního Brna. Foceno včera cestou z tančení a z cestovatelské přednášky.


Mahenovo divadlo


šalinka :)
Tyhle žárovky mě už od prvního dne, co jsem v Brně, strašně fascinují :)Sen

1. dubna 2011 v 16:52 Kočka na každý den
Dneska jsem měla zvláštní sen. Takový ten, který se vám zdá blízko k ránu, kdy už si nejste jisti tím, že spíte, či bdíte. Možná je to tím, že jsem si četla před usnutím Das Meer, ale přesto mi to připadá zvláštní. Proč zrovna tam? Proč zrovna s tímhle člověkem? Stáli jsme na skále. Nebo spíš na útesu. Takovém opravdu hodně velikém, vysokém, nikde nic jiného, šli jsme pořád dál a dál a já se ho ptala, jsetli je to všude stejně vysoký. On řekl, že ne, že viděl úplně nizoučký skály, ale tohle bylo něco úplně jiného. Šli jsme dál, jako bychom byli na procházce, když se před námi najednou vynořil most. Kamenný most, jako by vyrůstal z těch útesů. Co bylo za ním? Hluboká propast. A dole burácející tmavě modré moře..vlny, které se tříští o kameny. Zastavili jsme se. A v tom mi začal zvonit budík. Co by se asi stalo dál? Snažila jsem se to nějak domyslet, ale už to nebylo ono. Kouzlo snu a spontánnosti je jedinečné.


z deviantart.com od Rezzan