Únor 2011

Mrkev

28. února 2011 v 19:42 Kočka na každý den
A je to tady! Ve středu se koná cestovatelská přednáška o Namibii, pak další o Pákistánu, ale já jsem si vybrala divadlo. Jdu s jednou vzdálenější kamarádkou na Baladu pro banditu. Tak doufam, že to bude stát za to. V Huse na provázku jsem ještě nikdy nebyla. A vůbec tady v Brně jsem divadlo ještě nenavštívila.
Co se stalo dnes zajímavého? Odpoledne jsem malinko zatáhla školu, místo toho jsem šla do "grandrestaurantu MUNI". Ano, tak to nazval můj kamarád Tom. Ale ve skutečnosti to byla menza na Moraváku. Potkala jsem tam dva další známé kluky, pak tam přišel ještě jeden neznámý, měl takovou zvláštní přezdívku.. Pěkně jsme si popovídali. Až na Toma, který měl dvě porce, jsme si objednali něco malého. Bylo to takové jiné dialogy, než které dobře znám a jichž se účastním. Ale je to důkaz, že i němčinář si může s přírodovědci dobře pokecat. Martin se nám zbláznil do mrkve, doma si ji nastrouhá a začne zkoumat počet antioxidantů v ní obsažených :-D Co je lepší, jíst nezdravé kuře, nebo nezdravou mrkev, po které lezou mandelinky a všelijaká havěť, co myslíte? A co když je to nezdravé kuře krmeno nezdravou mrkví? Co se stane pak?


z deviantart.com od MaryannKeppler

Náramná neděle

27. února 2011 v 21:25 Kočka na každý den
Co bych k dnešku napsala? Jedna velká záhada, spousta hladových krků, vypnutý telefon, malinovka a nesplněné plány. Tečka.
A nebo ne? Tak dobře..dopoledne nás na chalupě přivítalo pět hladových krků, respektive postupně se slezli a my jsme jim připravovali krmení. Pak prosekávání ledu, aby se nám rybičky neudusili. A hřbitov. Ano, tady nás čekala ta záhada. Představte si, jak jsme pouklidi náš hrob a procházeli se mezi ostatními, kometovali výzdobu apod.(ano, to se tak na vesnici dělá), tak nám do očí padlo něco zeleného. Nejdřív jsme si mysleli, že se jedná o nějakou ozdobu, ale pak nám to došlo. A vzápětí jsme utekli pryč. Mezi dvěma hroby tam ležel papoušek. Ano, mrtvý papoušek. Tak veliký, nejmíň 20-30 centimetrů. Kde se tam proboha vzal? Začali jsme vymýšlet různé teorie, jak se tam objevil. Buď někomu ulítl, nemohl najít cestu zpátky, tak šel umřít na hřbitov(že by inteligentní papouch?). Nebo prostě někomu umřel, ten člověk ho chtěl pochovat, tak ho tam dal a čeká, až zem rozmrzne, aby mu mohl vykopat hrobeček. Jinak to být asi nemohlo.
Poprvé v životě jsme koupili oběd už hotový v restauraci a donesli si ho domů- čínu. Odpoledne jsem jela na Hlavák za Zdeňkem. Příběháři měli sraz, resp. Marťulka s Gustou přijeli do Prahy, tak se to muselo využít. Bylo to s nimi hezké posezení v jedné hospůdce poblíž centra. Teď bych měla číst ty hrůzy do školy. Stejně to už asi nestihnu.. Stejně tomu neporozumím, ale snaha musí být.
Omlouvam se za neotočenou fotku, nějak jsem to při tom složitém přendavání z noťase na noťas zapomněla udělat, ale je to zas něco jiného.. fotka je z dneška.


Zemřel Arnošt Lustig

26. února 2011 v 14:50 Verschiedene Sachen
Achjo..tahle zpráva mě ranila.. Ale bohužel..jak jde čas, přímí svědkové hrůzných zločinů, co se staly za války, umírají. Proto bychom toho měli ještě využít..dozvědět se od nich co nejvíc.. aby nebyly tyto činy zapomenuty.. mám strach, abychom si to neuvědomili, až když bude příliš pozdě..........

Vzpomínám, co všechno jsem od něj četla..
Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou
Nikoho neponížíš
Dům vrácené ozvěny
Od rána do večera a jiné povídky

http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=692345

Po flámu

26. února 2011 v 13:59 Kočka na každý den
To ten čas letí.. a já ani nestíhám myslet na blog. Včerejšek byl úžasný den. Od rána až do rána(dnešního). Ve škole jen jeden předmět,který jsem navíc stihla (jeden člověk z koleje mi půjčil svůj mobila vzbudila a jsem se včas). Celou cestu do Prahy jsem četla Das Erdbeben in Chili od Kleista. Teda to jsem si dala. Jen tak tak jsem to stihla . Z notebooku už mě bolely oči. Co mám ale dělat, když všechno je přes net, naše tiskárna nemá barvu.. a všechno vytisknout by stálo majlant.
Když jsem přijela domů, užívala jsem si zdejších radostí..jako je vana, Rozárka apod. =) Vyzvedla jsem si jeden zvláštní dopis, a pak.. jsme vyrazily s mamkou nakupovat. Málokdy chodíme, ale když už.. tak to většinou stojí za to. V Takku maj skvělý slevy pro věrný zákazníky, škoda jen, že džíny, které se mi tak v brněnskym Takku líbily(maj dole rozšířený nohavice a ne úzký-ty nemam ráda),měli téměř vyprodané. Ale neva, spousta daslších skvělých věcí byla na pultě. Koupily jsme nakonec čtyři kousky, jeden bílý a jeden černý svetr, pak takovou halenku a k tomu takovou vestu =) Mám z těch kousků takovou radost! A večer jsem šla na diskotéku. Předtím jsme ještě dali hospodu a myslím, že to byl fakt dobrý nápad, poznala jsem tam další nové lidi a pobavila s těmi, které už dobře znám.. :-) Asi až po půl dvanáctý jsme šli na Národní..nejsem vůbec diskotékový tip, ale báječně jsem si zatancovala! Doufám, že jsem nebyla sama, kdo si dobře zatancoval.. :) Co se mi tak nejvíc líbilo byla do češtiny převedená písnička 99 Luftballons a Amerika od Lucie. Je to k neuvěření, ale domu jsem dorazila až před šestou ranní!!!
Brácha vešel do mýho pokoje a vzbudil mě: chlapi maj hlad, uvař něco k jídlu :-D Tak jsem musela vstávat.. Teď mu přijde doučovatel na matiku. K snídani jsem měla rizoto, když ostatní obědvají, nebudu kazit partu (:
A nakonec hláška včerejšího dne: "Už jste se přestali bavit o žílách?" :D


z deviantart.com od RHANNEI

Zvídavá holčička

24. února 2011 v 21:21 Verschiedene Sachen
Takže mám tady pro vás jedno video.. Myslím, že není úplně mimo téma týdne.
P.S. Je nutné umět anglicky, abyste tomu prozuměli. Chápete, kde je vtip? Mně to teda taky chvíli trvalo, než jsem na to přišla.

Němčina mě baví

24. února 2011 v 20:28 Kočka na každý den
Zažila jsem dneska něco na způsob rétoriky v němčině. Zajímavý to předmět.. ten si určitě nechám zapsaný. Mluvit před publikem, učit nanečisto..hm, mamka by měla radost. A proč ne? Může být dobré to znát. Dneska jsme tam byli jen 4, přestože jsem tam asi nejmladší a jediná z prváku, rozuměla jsem krásně. Až tedy na to, jak máme zpracovat ten referát/ výuku. Příště to snad poznám..jak že to tedy mám psát. Omylem jsem si předtím spletla patro a vlezla na kurz gótštiny. To byl trapas :-) Až po chvíli mi došlo, že když je tam jiný učitel.. a co říká..rychle jsem se omluvila a utekla :-)
Dneska jsem si mohla krásně přispat. Zato zítra musím vstávat nejmín v 6.15. A kdo mě vzbudí? Jsem zvědavá, jestli nezaspím..Už se mi tak stýská po mém mobilu.. (: Dneska si dám zas nějaké čtení(nebo film), zítra budu brzo doma, mám totiž už jen 1,5 hodiny. Odpoledne jdem nakupovat a večer hurá na diskotéku. Těším se, doufám, že budu dost odpočatá.
Jen budu muset přečíst kvanta textů o víkendu....uff a samá teorie.. a německy..a to zas nemusim :/
z deviantart.com odnod-dual

Tam a sem.. sem a tam

23. února 2011 v 19:11 Kočka na každý den
Miluju nerozhodnost!
To nebylo upřímné. Naopak.
Teď jsem ale spíš pro ne. Ne jako nejít na germanistickou párty. Germanisti, se kterými se kamarádím, tam totiž bohužel nebudou. Buď dali přednost něčemu jinému, nebo jsou unavení a pořebují se vyspat. A já vlastně taky nemám moc sil. Před chvílí jsem přišla na kolej, zdálo se mi to, nebo ne? Dneska jsem se pořád někam trmácela.. Pořád pendluju mezi Arna Nováka, Komenského náměstím a Grohovou. Z přednášky na seminář, ze semináře do knihovny, z knihovny do menzy, z menzy na lékařskou, tam nefungovala tiskárna, tak zas do knihovny, pak na studijní.. a ze studijního do MZK. Tam jsem se posadila v šestém patře do křesla a jen vydechla. Výborná zpráva je, že pojedu do Lipska! Ano, v březnu na knižní veletrh. Mám radost :-)
Tohle nové okno na psaní blogu se mi moc nelíbí, proč všechno nemůže zůstat při starém? I fb se mění.. Možná si někteří myslí, že jsem konzervativní, ale není to pravda. Jen mi trvá dlouho, než si zas na to nové zvyknu..
Aháá, už vím, proč někteří píší poněkud perverzní články. Téma týdne je sex. Ty brďo, ráda si něco od ostatních přečtu (že, Sikare?)..ale sama nemám zrovna nějaký šťavnatý nápad (:
P.S. Už vím, že na tu párty jistojistě nepůjdu. Nějak na mě padla únava.. a taky jsem se teď zhrozila na svojí rukou, mám na ní modřinu jak koláč.. To je tak když někomu berou dlouho krev..docela to i bolí na dotek. Vezmu si knížku, dám si sprchu a zalezu do postele. Dneska mě ty předměty ve škole i dost bavily :) A taky jsem potkala Lenku, jsem zvaná na keramiku. Jó, musím svý koníčky trochu pozměnit..snad nebudu litovat.
z deviantart.com od Jez92

Phraseologismen

22. února 2011 v 21:54 Verschiedene Sachen
Poslední várka frazeologismů slavila celkem úspěch, tak přidávám další várku =)

Eulen nach Athen tragen = nosit dříví do lesa
zu Kreuze kriechen = plazit se, přilézt ke křížku..
etwas aus dem Kerbholz haben = mít nějaký vroubek
mit der Faust auf den Tisch hauen = udeřit pěstí do stolu
Kohldampf schieben = třít bídu
Ach, du grüne Neue! = Proboha! Propána!
in der Zwickmühle sein = nevědět kudy kam, být mezi dvěma mlýnskými kameny
Das ist des Pudels Kern! = To je podstata věci!
Ab geht die Post! = Vzhůru!
Schwamm drüber! = To bude dobré!
Alle Achtung! = Všechna čest!
Was macht die Kunst? = Wie geht es dir? (Jak se ti daří?)
Mein Name ist Hase... = Nevím, čí jsem...

Spát jako kočka

22. února 2011 v 20:30 Kočka na každý den
         Wow! Dneska jsem se učila tři jazyky-němčinu, švédštinu a teď večer angličtinu. Angličtina byla fakt suprová, uvědomila jsem si, že mě hrozně často napadají slovíčka v němčině..někdy se zapomenu a nahlas je vyslovím. Na kurzu, který pořádá jedna církev, nás přišlo pět. Vedli ho dva takoví hezcí mladí kluci z Ameriky.. Bavili jsme se o koníčcích, knížkách, tanci a taky o počítačích, to jsme my dvě holky(Lída a já) pro změnu mlčely. Cesta šalinou byla tak dlouhá....říkala jsem si, že stejná cesta v Praze by metrem trvala tři minuty.. No jo, ještě to tu chce v ledasčems zdokonalit :-P
        Kupodivu jsem se ráno vzbudila sama od sebe ve správný čas..a bez budíku!!!! Možná je to i díky spolubydlící, která k ránu trochu pokašlávala. Jsem zvědavá, jestli to zítra taky takhle krásně vyjde :-) Jó, být kočkou, tak se o žádný budíček nestarám.. Jinak dneska jsem měla asi čtyři předměty..ale různě roztahané po celym dnu. Jeden..Lektüreclub se jmenuje, si asi zruším.. Je to zajímavý, prezentace o knížkách k bakalářské zkoušce..ale přečíst dvě knihy od takovýchto autorů..to by bylo o kejhák.. Nechám to ještě na pozdějc.. Teď jsem ráda, když rozumím Malce.. Od té autorky si jistě ještě něco půjčím. Taky jsem dnes byla v MZK. Moderní, čistá, velká, světlá, prosklená knihovna..škoda jen, že tam těch knížek moc není. V Praze je lepší výběr, myslím..
       Nyní se chystám číst povinně texty do školy. Máme do pondělka 6 chlápků..všechno v němčině, jednu povídku od Kafky( Das Urteil), Kleista a další  teoretická povídání..fakt se netěším.. kdybych tomu aspoň rozuměla..zlatá Malka!


z deviantart.com od hidlight

Hin

21. února 2011 v 23:01 Kočka na každý den
Doteď! Doteď jsem seděla na ISu a luštila tělocvik. A nejen to. Je lepší chodit na klasické tance, nebo na plavání? Který čas můžu a kdy se mi to vůbec nehodí? A konečně..proč se mi to nezobrazuje v rozvrhu, když jsem si to už dala zapsat? Ach ne....já už si přeju to mít tak za sebou.. Dneska jsem měla sice jen tři hodiny, ale všechno trvalo 90 minut....a něco se příšerně vleklo.... K tomu jsme dostali do příště přečíst kvanta textů(ne-li knih)..ke všemu ještě dějepis se budu muset učit..no jo, to jsem čekala, že někdy přijde.. A všude už se jede jen v němčině.. To jsme náramně zvědavá, jak se s tím poperem.. Přesto jsem byla tak ráda, že jsem zas viděla známé tváře..Martinu, Petru, Lídu, Elišku..Honzu.. bylo to tak jiné než ten první semestr, kdy jsme se navzájem vůbec neznali.. teď už to bylo mnohem příjemnější..člověk už dokázal trochu víc snést tu první germanistickou smršť, která se nad námi dneska prohnala..Je zde taky takový zvláštní seminář..dost ožehavé téma..nu ale budu tam chodit..uvidím, co se dozvím.. Ráno jsem zapomněla doma mobil a koláč. Do pátku bez mobilu! Jak já se jen zítra vzbudím? Naštěstí tu snad bude i má spolubydlící..tak snad moc nezaspím..pokud nebudu úplně grogy jako tahle kočka =)


z deviantart.com od ghosttree

Kočičí atletika

20. února 2011 v 23:00 Kočičí všehochuť
V životě jsem neviděla něco takového.. Že by se kočka nechala takhle drezůrovat? Nevěřím vlastním očím!!!!!! Není to nějaká videomontáž? Nad tím by naše kočky určitě ohrnuly své čumáčky a někam by zalezly :-D Třeba mu to ale prospívá, aby netloustnul.. Co tomu videu říkáte vy?


Paseky

20. února 2011 v 21:16 | Eva Zajícová |  Verschiedene Sachen
Až jednou zas se budeš toulat
loukami
které tě přivítají v slunci pampelišek
řekni jim, prosím
o trochu víc té žluté barvy pro mne
Až jednou potkáš v kraji skřivana
který z hroudy teprve rašící vzlétl
řekni mu, prosím
o jeden jediný popěvek pro mne
Až jednou budeš bloudit
pasekami
a uslyšíš v borovici tlouci srdce samoty
řekni jim, prosím
o trochu té moudrosti pro mnez deviantart.com od CrossieZimní

20. února 2011 v 12:18 Kočka na každý den
Krásnou zasněženou neděli.. Není nic příjemnějšího než se vzbudit, vzít si snídani do postele a číst si knížku, vyrazit ven na zimní procházku..je poslední den bez školy.. Zítra ráno k doktorovi a hurá do Brna.. Už mám zapsáno celkem 15 předmětů, tenhle semestr bude zřejmě náročnější než ten první. Bohužel nebudu mít angličtinu, pouze online. Ale tak lepší než nic.. Také jsou v Brně bezplatné kurzy aj, takže se tam chystám zajít... Běžím pomáhat..tak čau!


z deviantart.com od DiegoKid

mmmmm

19. února 2011 v 19:18 Kočka na každý den
       To je krásná vůně, taková jemná.. květinová. Miluju masáž. To bych si přála každý den.. po těch stresech, co mě čekají ve škole..na hodinku vydechnout, uvolnit se, poslechnout si něco relaxačního :-) Stejně tak mají pozitivní vliv na lidskou psychiku zvířata..třeba kočičí vrnění.. kdyby Rozárka byla více přítulná, vydržela bych ten její kočičí motor poslouchat celý večer..až bych usnula.
        Spánek.. v poslední době mi připadá, že ho mám málo, že musím pořád spát. Není to už nějaká nemoc? Nevím, v poslední době se cítím pořád unavená.. Ale je to tím lyžováním zřejmě. Pět dní vkuse v přezkáčích, na sjezdovce..Ale pěkné to bylo.. I přes často zledovatělou sjezdovku, boule.. a občasné návaly lidí jsem si to moc moc užila. Poznala jsem Petru, Kristýnu, Adélu, Martinu, Míšu, Martina a Michala. S těmi jsem tam trávila večery..popíjela vínko, hrála karty a bavila se o nesmyslech. Lyžování bylo nejlepší ráno! Jezdilo to jak po másle! Ve zdraví jsme to všechno přežili, nemělo to chybu! Hotel, jídlo, lidi..vše takové pohodové. Jen toho sněhu mohlo být víc..ale naštěstí mrzlo, takže mohli zasněžovat. Ani se mi nechtělo zpět do normálního života. Škoda, že všechno krásné tak rychle končí.. Ale přijde zas něco jiného..
          Teď si jdu číst, psát deník a také se ještě poprat se zápisem předmětů. Jak to, že se mi zapsalo něco, co vůbec nechci, nejde to zrušit a naopak tam, kam bych chtěla chodit, mě nepustí..?? Miluju tenhle systém..
           Zvláštní foto, nemyslíte?


z deviantart.com od amber-down
        

Hmm

18. února 2011 v 21:58 Kočka na každý den
Mohla bych toho dneska spoustu napsat, ale protentokrát se zmůžu jen na tohle: ACH JO!


Ten ručník tam má jisté místo..

z deviantart.com od Wellgarth

Zvídavé kočičí pohledy :)

12. února 2011 v 1:43 Kočka na každý den
         Na vědomost se dává, že tu až do pátku nebudu. Jedu na hory, jupí!!!! Zítra(vlastně dneska) 8-)
Ples gymplu jsem si moc užila, náš byl stejně nejlepší, ale rozhodně nelituju toho, že jsem šla i letos. Ne, že bych se stihla pobavit se všemi profesory, ale bylo příjemné je třeba i jen vidět..zdálky, blíž... a taky spoustu svých bývalých spolužáků jsem potkala.. Nikol... Nu a s holkama jsme povídaly, tančily, sledovaly předtančení, Vojta mezi námi, šerpa se mu úplně rozpadla :D Dobré to bylo..
     Jdu spát, brzy zas budu vstávat.. fakt se netěším :-/ Tak mi držte palce, ať to dobře zvládnu.. Nějaké kontakty jsem už získala, ale stále je to s tím cestováním nejasné..


z deviantart.com od lapeleita

Dálka (Eva Zajícová)

11. února 2011 v 14:16 Co mě kdy zaujalo
Čekání
Nekonečné čekání
v sněhových pláních
Dálko
proč
vzdaluješ se
jakmile se k tobě přiblížím?
Dálko
proč
jsi se mnou
jen když na tebe myslím?
Kdo tě smí milovat?
Dálko
proč
jsi zahleděna ještě někam dál?
proč
nesmím vědět
co se děje
v tvých pohledech
bez oken a dveří?
Proč nesmím vědět?
Čekání
Nekonečné čekání

Kdy rozkvetou louky?


Tak nepřátelská

11. února 2011 v 14:12 Kočka na každý den
To nepřipadá v úvahu..Ne, já o ničem nevím..  Já jen... a podobné věty jsem dnes slyšela.. Člověk prostě musí za každých okolností spoléhat jen sám na sebe. Tak tomu je a bude. Tak mi na zítřek držte palce..abych náhodou nespala někde pod širákem.. ;) Dnes jdu na ples, našla jsem i šaty, ve kterých bych mohla jít. Jsou sice kratší, ale což. Maturant letos už nejsem..


z deviantart.com od wolf-minori

Dvě kočičky

10. února 2011 v 22:53 Kočka na každý den
        Protože mě toho ještě hodně čeká, budu dnes stručná. Celý den ve znamení  návštěvy babičky a dědy, dobrého jídla, povídání a pohádky o kočičkách. Ano, přemluvila jsem babičku, aby mi vyprávěla pohádku z dětství..o černé a bílé kočičce. Ne, nejni to normální, aby takhle stará holka chtěla vyprávět pohádky, já vím...... no a co?? Už si to moc nepamatovala..ale tak si něco sem tam přimyslela a bylo to príma. A selka tam myslím i tehdy..před dvanácti nebo kolika lety.. taktéž vystupovala. Někdy vám tu pohádku napíšu, abyste věděli, o co tam jde :)
              Večer jsem strávila s Verčou, sešly jsme se po x dnech(měsících)..v cukrárně U Lucerny, pak naše povídání pokračovalo v Palladiu. Ráda jsem ji zase viděla. Celý den ve mně ale hlodal menší neklid..sobota už se blíží a já nevím, jak se na ty hory sakra dostanu. V sobotu totiž do té díry, kde máme být, nic nejezdí.. Buď pro mě zajede někdo z hotelu, nebo mi nezbyde nic jiného, než si vzít taxík! Zítra jdu na ples, tož doufám, že si popovídám se spoustou lidí. Ještě vymyslet..co si vzít na sebe..když všechno oblečení mám v Brně..z devinatart.com od bludlivijkot

Mýty z Číny

9. února 2011 v 15:54 Zajímavosti o kočkách
Podle staročínské legendy byla kočkám svěřena vláda nad světem, a dokonce uměly mluvit. Netrvalo to však dlouho  a svůj úkol přenechaly lidem, aby se mohly věnovat odpočívání. Proto už kočky nemluví a v přítomnosti spěchajících lidí nasazují pohrdlivou grimasu.

Jiná čínská báje vypráví, že kočky jsou nadpřirození tvorové, kteří dokážou vycítit přítomnost duchů. Kočičí bůh, Li Šou, v noci ochraňuje lidi před zlými duchy.

Podle jedné legendy sezval Nefritový císař, vládce Nebes i Země, všechny pozemské tvory na audienci do Nebe. Chtěl vybrat 12 zvířat do čínského zvěrokruhu. Požádal krysu, ať celou akci zorganizuje. V tu dobu byly krysy a kočky  zadobře, a tak kočka, která se bála, že by mohla zaspat, požádala krysu, ať ji včas vzbudí. Nevzhledná krysa se ale bála, že by ji císař v přítomnosti krásné kamarádky nevybral, a tak kočku nevzbudila. Když kočka zjistila, že se do zvířetníku nedostala kvůli zradě své družky, strašně se rozčílila a přísahala, že bude navždy nejhorším nepřítelem krysího rodu.

Existuje ještě další vysvětlení, proč kočka v čínském zvěrokruhu chybí. Nefritový císař vyhlásil, že bude zvířata do zvěrokruhu vybírat v plavecké soutěži napříč prudkou řekou. Kočka a krysa věděly, že patří k nehorším plavcům, ale byly dost chytré, aby si spočítaly, že nejlepší cestou k vítězství bude plavba na volových zádech. Naivní volek neprotestoval. Krysa ale tolik toužila po vítězství, že shodila kočku do vody. Když se vůl dostal ke břehu, krysa vyskočila na zem jako první a dostala první místo za vynalézavost. Kočka kryse nikdy neodpustila- a navíc začala nenávidět vodu.

Kočka se nedostala do čínského zvířetníku. ale ve vietnamském zvěrokruhu má své místo-nahradila králíka.